Ruošiatės keisti mobilųjį? Neskubėkit ir būsite pirmas: į rinką atskuba telefonai su TV imtuvais, melo detektoriais ir kitais gal ne pačiais būtiniausiais, bet maloniai įspūdingais priedais.
Technologijų kryžminimo lenktynėse į finišo tiesiąją išsiveržė dvi Japonijos bendrovės, paskelbusios apie ketinimus artimiausiu metu pristatyti rinkai naujus telefonų modelius, galinčius priiminėti analoginės TV transliacijas. Beje, rungtyniauja tik “Samsung” ir NEC, nes kol kas niekas daugiau galimybėmis žiūrėti žinias ar muilo operas telefono ekrane nesusidomėjo. Neabejotina, kad tik laikinai: televizija ir mobilusis ryšys - pernelyg galinga sąjunga, ji rinką gali supurtyti kaip netikėtas žemės drebėjimas.
“Samsung” pirmąjį savo TV telefoną SGH-P705 pirmiausia pristatys JAV mobiliojo ryšio operatorei “T-Mobile”. Tai GSM 900/1900 tinkluose veikiantis aparatas su 5,5 cm įstrižainės spalviniu (260 tūkst. spalvų) 176x220 taškų raiškos TFT ekranu, VGA skaitmenine kamera bei GPRS (8 klasė), SMS, EMS, MMS, WAP (2.0) funkcijomis ir “Java” programų naudojimo galimybe. Įdomiausia šio 130 g sveriančio, 9,2x5,1x2,6 cm dydžio telefono ypatybė - NTSC standarto TV imtuvas. Telefonu galima ne tik žiūrėti televizijos transliacijas, bet ir sustabdyti patikusį kadrą bei nusiųsti jį kam nors MMS žinute. Standartinės baterijos talpa - 780 mAh, tad įdomu, ar pavyktų peržiūrėti per TV rodomą filmą iki galo. “Samsung” žada atvežti SGH-P705 į JAV jau lapkritį.
NEC televizinis telefonas pirmiausia pasirodys Japonijoje - jį užsisakė šios šalies operatorė “Vodafone K.K.”, tad ir jis “supras” tik NTSC vaizdo standartą. V601N telefonas turi tokio pat dydžio, kaip ir jo konkurentas TFT, ekraną, 0,3 mln. taškų matricos skaitmeninę kamerą, tačiau yra kiek lengvesnis (119 g). Gamintojas nurodo, kad ličio jonų baterija užtikrina iki 1 val. trukmės TV transliacijų peržiūrą. Naudojant integruotą VGA kamerą galima ne tik fotografuoti, bet ir nufilmuoti iki 30 sekundžių trukmės MPEG-4 vaizdo klipus. Telefonas turi dinaminę 7 MB atmintį, kurios pakanka 2000 nuotraukų išsaugoti. Iš kitų funkcijų gamintojo tinklapyje minimas suderinamumas su “Java”, MMS/SMS galimybės, polifoninės skambučio melodijos. Rinkai jis turėtų būti pateiktas gruodžio mėnesį.
Kadangi pakeisti NTSC dekoderį Europai tinkančiu PAL yra tikrai nesudėtinga, galima neabejoti, kad artimiausiais mėnesiais NEC ir “Samsung” rinkodarininkai gali pateikti staigmneną ir Senojo žemyno mobiliojo ryšio vartotojams. Beje, nors preliminari abiejų televizinių telefonų kaina nenurodoma, NEC skelbia, kad TV imtuvas telefoną pabrangina tik 60 eurų.
Jei televizijos žiūrėjimas mobiliajame atrodo tik tuščias laiko ir baterijos eikvojimas, bendrovė “Agile Mobile” (http://www.agilemobile.com), besiverčianti iš mobiliesiems įrenginiams skirtos programinės įrangos, siūlo kur kas praktiškesnę telefono funkciją - melo detektorių. Jos sukurta “Agile Lie Detector” programa gali realiuoju laiku (t.y. jums kalbantis su pašnekovu) nustatyti jo balse įvairius streso požymius ir pranešti, ką girdite - tiesą ar melą. Padėti melo detektoriui galima per pokalbį pateikti pašnekovui tiesius klausimus ar ėmus aptarinėti “aštresnes” temas. Programa telefono ekrane pateiks grafiką, kuriame bus pavaizduotas pašnekovo balse aptiktas streso lygis. Pagal tai galima sužinoti, ar jis meluoja, ir jei taip, kaip smarkiai. Kol kas melo detektorius veikia tik su “Nokia 7650” ir “Nokia 3650” telefonais. Už 19,95 JAV dol. siūlanti parsisiųsti programą bendrovė perspėja, kad “Agile Lie Detector” skirtas daugiau pramogai, nei įvairių padarinių galinčiam sukelti “oficialiam” melagių demaskavimui, tad, suprantama, teisme detektoriaus išvadų nepateiksite.