Darbo partija, kurios deleguotas viceministras Aidas Gedvilas buvo išstumtas iš Susisiekimo ministerijos, pageidauja išplėsti viceministrų galias. Pasak V. Muntiano, dabartiniame viceministro pareigų apibrėžime trūksta konkretumo.

Darbo partijos ir Seimo vicepirmininkas Viktoras Muntianas teigia, kad Susisiekimo ministerijos darbuotojams ir vadovui neįtikusiam partijos prezidiumo nariui A. Gedvilui partija nesieks išreikalauti turėto posto, nors jis ir paaukojo dėl to Seimo nario mandatą, rašo dienraštis "Respublika".

"Bloga jo padėtis. Laikėsi deklaruotų principų - atsisakė mandato, liko nemalonioje situacijoje. Bet jis gana teisingai supranta savo situaciją ir nedaro jokio spaudimo. Nepatinka jiems - bus kitas žmogus. Jokios problemos čia nėra! Mes viską išsiaiškinome. Kilę nesutarimai man yra visiškai suprantami. Jis bandė atlikti tai, dėl ko jį partija delegavo, bet įstatymas to neleido, todėl sulaukė tam tikro nepasitenkinimo. Jo atvejis atskleidė svarbesnę problemą", - sakė V. Muntianas.

Anot jo, Darbo partija reikalauja, jog jų bendražygiai atsiskaitytų už Vyriausybės programos vykdymą priskirtoje srityje, bet dabartiniame viceministro pareigų apibrėžime trūksta konkretumo. "Pagal priskirtas funkcijas viceministrai negali prisiimti tos atsakomybės. Vyriausybės įstatymas numato, kad viceministro funkcijos yra labai ribotos", - sakė V. Muntianas ir pridūrė, kad politinės tarybos jau buvo paprašyta peržiūrėti tas funkcijas.

REKLAMA

Pasak politiko, koalicija iš keturių partijų didina reikalavimus. "Anksčiau būdavo paprasčiau - tos pačios partijos ministras ir viceministras, todėl jokių problemų nekildavo. Dabar mes esame taip pasiskirstę, kad jei ministras vieno partnerio, tai kitiems atitenka viceministras. Tiek vienam, tiek kitam reikia atsiskaityti partijai. Viceministrams to neleidžia funkcijos", - kalbėjo jis bei teigė gavęs patikinimą iš visų septynių Darbo partijos viceministrų, kad atsakomybę prisiimti sudėtinga.

Tuo tarpu susisiekimo ministras Petras Čėsna atsargiai vertina Darbo partijos iniciatyvą. "Reikia vadovautis įstatymu, kuris numato viceministro funkcijas. Absoliučiai nėra jokio apsunkinimo viceministrams. Kai dirbau Ūkio ministerijoje su skirtingų partijų deleguotais viceministrais, vėliau sekretoriais, išlikusiais nuo konservatorių, liberalų laikų, sugebėjome dirbti darniai. Kolektyvas nekėlė jokių problemų", - sakė ministras.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų