Didžiosios Britanijos televizijos žiūrovai šį pirmadienį pagaliau išvys žaidimo "Kas laimės milijoną?" epizodą, per kurį trys bendrininkai - armijos majoras, jo žmona ir koledžo dėstytojas - sukčiaudami laimėjo milijoną svarų (1,5 mln. eurų).
Teismas balandžio mėnesį nustatė, kad majoras Čarlzas Ingramas (Charles Ingram) ir jo žmona Diana (Diana) sugalvojo planą, kaip padedant dėstytojui Tesvenui Vitokui (Tecwen Whittock), kuris sėdėdamas auditorijoje turėjo sukosėti išgirdęs teisingą atsakymo variantą, laimėti milijoną svarų.
Ši keista istorija ir teismo procesas ištisus mėnesius buvo prikaustę Didžiosios Britanijos žiniasklaidos ir gyventojų dėmesį, tačiau pats skandalingasis epizodas, įrašytas 2001 metų rugsėjį, niekada nebuvo parodytas.
Komercinė televizijos stotis ITV1, transliuojanti "Kas laimės milijoną?", paskelbė, jog pirmadienį parodys vaidybinio filmo ilgio dokumentinį filmą apie sukčiautojus ir dar nerodytas laidos ištraukas.
Detektyvai išsiaiškino, kad sukčiavimo schemą sugalvojo D. Ingram (Diana Ingram). Bosnijoje su Didžiosios Britanijos armijos inžinieriais tarnavęs Č. Ingramas (Charles Ingram) per epizodo įrašymą nustebino 300 žmonių auditoriją, atsakydamas į 15 bendro pobūdžio klausimų, nors išgirdęs kiekvieną iš jų jis atrodydavo gana sutrikęs. Kiekvienam klausimui buvo pateikiami keturi atsakymai ir karininkas, prieš galutinai apsispręsdamas, visus juos garsiai juos apsvarstydavo. Būtent tuo metu auditorijoje pasigirsdavo Kardifo koledžo dėstytojo T. Vitoko (Tecwen Whittock) kosėjimas. Apgavystė išaiškėjo garso technikams pastebėjus neįprastai dažną kosėjimą ir kreipusis į policiją.
Sukčiavimu įtariama trijulė per teismo procesą ir po jo neigė savo kaltę. Nepaisant to, ji buvo pripažinti kalta: vyras ir žmona gavo 15 tūkst. svarų baudas ir pusantrų metų laisvės atėmimo lygtinai, o jiems talkininkavusiam dėstytojui skirta 10 tūkst. svarų bauda ir vienerių metų laisvės atėmimo lygtinai bausmė.
1998 metais Didžiojoje Britanijoje premjerą šventęs žaidimas "Kas taps milijonieriumi?" tapo vienu sėkmingiausių televizijos formatų, kurio laidas visame pasaulyje stebi šimtai milijonų žiūrovų. Pagal licencinį susitarimą šios televizijos viktorinos rengiamos daugiau kaip šimte pasaulio valstybių.
Reuters-ELTA