Pastaruoju metu poilsis tapo toks pat pavojingas kaip ir seksas. Tiesiog galima sudaryti sąrašą šalių, į kurias vykti nerekomenduojama.
Pirmoje to juodojo sąrašo vietoje - Alžyras. Čia islamiškieji fundamentalistai tiesiog rengia užsieniečių medžiokles. Geriau nevažiuoti ir į Afganistaną. Afrikietiškosios egzotikos mėgėjams reikėtų lenktis ir neramiosios Angolos, Burundžio, Ruandos, Liberijos, Mozambiko, Kongo, Sera Leonės. Po karališkosios šeimos iššaudymo išsilaikiusi įtempta padėtis ir Nepale. Nerekomenduotina vykti ir į Iraką ir Libiją.
Iš Lotynų Amerikos šalių juodajame sąraše - tik Kolumbija (matyt, dėl sprogimų, kuriuos reguliariai organizuoja kokaino mafija). Pavojinga lankytis ir kai kuriuose Balkano rajonuose. Pavyzdžiui, Kosove ir kalnuotoje Makedonijoje, Izraelyje. Tiesa, ne visoje pažadėtoje žemėje, o tik Gazos sektoriuje, kur beveik kasdien aidi šūviai ir sprogimai. Beje, ir šventojoje Jeruzalėje neretai girdėti panaši kaip ir Grozne kanonada.
O kurgi poilsiauti saugu? Pažiūrėjus televizijos ne tik keliauti, bet ir gyventi tiesiog nebesinori.
Saulėtoje Ispanijoje - baskų separatistai, ūkanotoje Anglijoje, žiūrėk, maištauja Airių respublikonų armijos kovotojai, turistų "okupuotoje" Turkijoje gali laukti čečėnų arba kurdų išpuolių. O sprogimai Rusijos kurortuose?
Šį pavasarį Sočio centre buvo įvykdytas stambus teroristinis aktas (Mineraliniuose Vandenyse jo surengti nepasisekė). Žuvo per 20 žmonių, daugiau kaip šimtas - sužeista. Bet banditų vadovybė nepatenkinta - mažai aukų, ne toks, kokio buvo laukta, rezonansas. Todėl galvažudys Arbis Barajevas per raciją davė velnių vykdžiusiems teroristinius aktus Karačaevo vachabistams: "Mineraliniuose Vandenyse minos kaip reikiant nesuveikė. Numušė tik senes pienininkes turguje. Pakalbėjo apie jas ir greitai pamiršo. Mūsų draugai turkai nepatenkinti".
Komentuodami šį nugirstą pokalbį rusų specialiųjų tarnybų kariškiai pateikė gana egzotišką versiją. Gali būti, kad Chatabas, Barajevas ir užsakymų vykdytojų iš Maskvos Karačiajų Čerkesijos gauja vykdė Turkijos užsakymą. Žvalgybos duomenimis, iš įtakingos čerkesų bendruomenės kovotojų lyderiai neseniai gavo nemenką - 8 milijonų dolerių - sumą. Kaip tvirtina patikimi šaltiniai, didžiąją šios sumos dalį skyrė Antalijos ir kitų Turkijos kurortų viešbučių, kuriuos anksčiau buvo labai pamėgę rusų turistai, savininkai. Tuomet doleris kainavo šešis, o dabar - 29 rublius. Taigi dabar Rusijoje atostogauti keliskart pigiau. Todėl sugrįžo rusai į rusiškuosius kurortus.
Bet turisto, atrodo, niekuo neįbauginsi.