Iki vasaros į vieną partiją ketinantys susijungti liberalai, centristai ir modernieji krikščionys demokratai šią savaitę ketina paskelbti apie bendros frakcijos Seime įkūrimą.
Bendrą frakciją sudarytų 22 liberalai, kurie šiuo metu sudaro atskirą Liberalų frakciją, taip pat trys centristai ir du modernieji krikščionys demokratai. Centristai ir modernieji krikščionys demokratai šiuo metu sudaro Jungtinę frakciją su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovais. Du LLRA atstovai kol kas nėra apsisprendę, ar jungsis prie kurios nors frakcijos, ar priklausys mišriai Seimo narių grupei.
Naują frakciją ketinama pavadinti Jungtine liberalia frakcija, tačiau dėl pavadinimo dar nėra galutinai sutarta.
Kai kurie Liberalų frakcijos nariai nepritaria jos pavadinimo keitimui. Jų nuomone, centristai ir modernieji krikdemai pirmiausia turėtų įstoti į Liberalų frakciją ir po to jau kalbėti apie jos pavadinimą.
Bendroje frakcijoje gali būti mažiau narių, negu dabar jų Seime turi liberalai, centristai ir modernieji krikdemai.
Modernusis krikdemas Artūras Vazbys nusprendė nesijungti prie bendros frakcijos, bet papildyti šiuo metu devynis narius turinčios opozicinės Tėvynės sąjungos - konservatorių frakcijos gretas. Jis taip pat ketina tapti ir šios partijos nariu.
Anksčiau spaudoje buvo teigta, jog prie bendros frakcijos taip pat neketina jungtis į prezidentus savarankiškai kandidatavęs Liberalų frakcijos narys Algimantas Matulevičius. Prieš prezidento rinkimus jis sustabdė savo narystę Lietuvos liberalų sąjungoje (LLS).
BNS žiniomis, dėl savo buvimo bendroje frakcijoje abejoja ir daugiau Liberalų frakcijos narių.
LLS, Lietuvos centro sąjungos (LCS) ir Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungos (MKDS) vadovai apie ketiną susijungti į vieną partiją paskelbė po sausio pradžioje pasibaigusių prezidento rinkimų.
Bendros partijos steigimą parėmė ir kadenciją baigiantis prezidentas Valdas Adamkus.
Jo palaiminimu prieš praėjusius Seimo rinkimus liberalai, centristai, modernieji krikščionys demokratai ir socialliberalai buvo sudarę Naujosios politikos bloką.
Rinkimus laimėjęs blokas iširo praėjusius daugiau kaip pusmečiui dėl vidinių nesutarimų. Po jo iširimo socialliberalai sudarė naują Seimo daugumą su socialdemokratais.
BNS