Australijos kariuomenė su taikos palaikymo misija išsilaipino tarpusavio susirėmimų apimtose Saliamono salose. Tai didžiausia nuo Antrojo pasaulinio karo laikų karinė operacija pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje.
Salų gyventojai, išvarginti penkerius metus nesiliaujančio smurto etniniu pagrindu ir ginkluotų grupuočių tarpusavio susirėmimų, džiaugėsi atvykstančiais taikdariais.
"Mes jų laukiame. Mes norime taikos", - sakė pagyvenęs vyras, nuo aušros laukiantis atvykstančių australiečių į salų sostinės Honiaros oro uostą.
Į taikos palaikymo pajėgas taip pat įeina Naujosios Zelandijos, Fidžio, Togo, Papua ir Naujosios Gvinėjos kontingentai.
Saliamono salų ministras pirmininkas nuo trečiadienio slapstosi, būgštaudamas, kad ginkluotų grupuočių, prievartavusių vyriausybę ir salų gyventojus duoti pinigų, mėgins jį nužudyti ar pagrobti ir tuo sužlugdyti taikos palaikymo kontingento dislokavimą bei taikos proceso pradžią.
Kai australai ims kontroliuoti Honiarą, jie pradės eiti į kitas Saliamonų salų vietoves.
Salų gyventojai karštai sveikina užsienio kareivių atėjimą, bet Naujoji Zelandija ir Australija įspėjo savo kareivius nesilaikyti niekinamo požiūrio į vietos gyventojus, nenorėdamos, kad ši intervencija būtų laikoma neokolonializmo apraiška.
"Reuters"-BNS