Gruodžio 10 d. eukumeniška Biblijos draugija sostinės "Vašingtono aikštės galerijoje" surengė Lietuvos vaikų ir moksleivių kūrybos parodą "Biblija - jėga" ir labdaros aukcioną.

Renginio svečius sveikino Biblijos draugijos prezidentas kun. Vaclovas Aliulis, Draugijos pirmininkas dr. Mykolas Mikalajūnas, Seimo pirmininko žmona Jolanta Paulauskienė, žurnalistas ir dailininkas Vaidotas Žukas.

Ekumeniškame renginyje dalyvavo šešių krikščioniškų bažnyčių vadovai arba atstovai: katalikų vyskupas Jonas Ivanauskas, liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis su žmona, reformatų bažnyčios generalinis superintendentas kun. Rimas Mikalauskas ir kun. Tomas Šernas, stačiatikių arkivyskupo atstovas kun. Vitalijus Karikovas su žmona, Gideono brolių vadovas Lietuvoje Arnoldas Matijošius.

Labdaros aukcioną vedė neseniai iš Kembridžo sugrįžęs dr. Mantas Adomėnas.

Pradinė visų kūrinių kaina buvo vienos Biblijos vertė (52 litai).

Aukciono kulminacija buvo tuomet, kai dėl Vilkaviškio rajono Gražiškių vidurinės mokyklos vienuoliktokės Rūtos Tamošaitytės kūrinio "Betliejaus žvaigždė" susirungė Lietuvos liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis ir Vilniaus arkikatedros administratorius kun. Ričardas Doveika. Originalaus paveikslo vertė išaugo iki 53 Biblijų (apie 2 650 litų). Aistringai paremdamas Šv. Rašto platinimą Lietuvoje šitokią sumą už vieną moksleivio kūrinį sumokėjo jaunasis Vilniaus arkikatedros klebonas, įsigijęs ir daugiau moksleivių kūrinių.

REKLAMA

Renginyje dalyvavo Seimo narė Dangutė Mikutienė, įsigijusi daug vaikų kūrinių, Pasaulio lietuvių kultūrinių ryšių centro direktorė Janina Laniauskienė ir būrys užsienio svečių, tarp jų Norvegijos ambasadorius su žmona, tarptautinės angliškai kalbančios bendruomenės kun. Chrisas Quello su žmona ir kiti.

Iš parodoje eksponuotų 68 kūrinių aukcione nupirkta 40 darbų beveik už 10 000 litų. Už šias lėšas bus nupirktos Šv. Rašto knygos ir padovanotos toms Lietuvos mokyklų ir vaikų namų bibliotekoms, kuriose dar nėra nė vieno Biblijos egzemplioriaus.

Paroda "Biblija - jėga" sostinės "Vašingtono aikštės galerijoje" veiks iki gruodžio 17 dienos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų