Šių metų balandžio 27-osios vakarą į smarkumu ir konfliktais išgarsėjusios ūkininkės Onos Bacevičienės (57 m.) namus, esančius Stirnėnų kaime (Vilkaviškio r.), pro neužrakintas duris įėjo šeimininkei iš matymo pažįstami to paties kaimo gyventojai Rimas Neiberka (20 m.) ir šiam į tėvus tinkantis Gediminas Kaškauskas (44 m.). Neblaivūs vyrai, radę Oną besiilsinčią ant sofos ir besidominčią "Teleloto" žaidėjų sėkme, pareikalavo, kad automobilį turinti moteris nuvežtų juos į gretimą kaimą. Mat vyrai su kompanija netoliese gėrė pilstuką ir vakare dar nenorėjo išsiskirstyti. Nors kaime kalbama, kad kartais pavėžėdavo pažįstamus jų prašomais adresais, Ona įsiveržusiems dviem girtiems vyrams būti vairuotoja atsisakė. Moteris neslėpė esanti ką tik po inksto operacijos, ilgai gydžiusis ligoninėse, sunkiai bepaeinanti.
Moters atvirumas nepaveikė vakaro planą turinčių vyrų. Kol Gediminas šaukdamas ir reikalaudamas derėjosi su Ona dėl pavėžėjimo, Rimas nugvelbė ant stalo gulėjusį moters mobilųjį telefoną "Nokia 3310" ir įsidėjo į kišenę. Tai pastebėjusi moteris bandė susigrąžinti savo daiktą, tačiau patyrė vyrų smurtą - buvo pastumta ir pargriauta. Po to įžūlūs nusikaltėliai Oną apkumščiavo per galvą, kirto per akinius (juos nukritusius sutrypė), o Gediminas Kaškauskas pagriebė netoliese buvusią masyvią stiklinę vazą ir ja daužė nelaimėlei per galvą. Smūgių vaza būta bene dešimties - apie tai po įvykio liudijo krauju aptaškytos sienos bei lubos.
Kai ūkininkė nebepajėgė pasipriešinti dviem žymiai jaunesniems niekdariams, šie, be jau nugvelbto telefono, dar išsinešė auksinį žiedą ir dvi grandinėles. Stalčiuje radę Onos automobilio "Ford Fiesta" (1990 m. gamybos) raktelius, jį neleistinai išsivairavo ir važinėdami apgadino.
Plėšikų išpuolį patyrusi O. Bacevičienė dėl galvos traumos buvo paguldyta į ligoninę, labai išgyveno sukrėtimą ir nė nedvejojo, kad banditai turi būti nubausti. Apie tai ji sakė žurnalistams, kuriuos kvietė apsilankyti teismo posėdyje.
Teisme O. Bacevičienė kelis kartus skundėsi po įvykio tebeblogėjančia sveikata, vartojo vaistus ir liūdnai žvelgė į teisiamuosius. Ji reikalavo atlyginti materialinę žalą (389 Lt) už sudaužytus akinius, nenorėjo priimti grąžinamų grandinėlių, esą šios tik panašios į buvusiąsias. Bet staiga nukentėjusioji pareiškė dovanojanti abiem plėšikams! (Tokį susitaikymą numato Baudžiamasis kodeksas, kartu galintis atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės.) Savo motyvų O. Bacevičienė per daug neaiškino, tik užsiminė, kad gerumo pamoką gavęs žmogus pats turėtų pasidaryti geresnis. Stebint iš šalies atrodė, kad per pusmetį savo kančias ir baimes jau pamiršusiai moteriai svarbiausia sulaukti materialinio atlygio.
Mažiau "nusidėjusį" Rimą Neiberką, susitaikiusį su nukentėjusiąja ir atlyginusį jai dalį žalos bei pažadėjusį atsiskaityti ateityje, teismas nuo baudžiamosios atsakomybės atleido. Tris kartus už sunkius nusikaltimus teistam Gediminui Kaškauskui teismas neatleido - recidyvisto etiketės vertas vyras buvo nuteistas dvejų metų laisvės atėmimo bausme. Nepaisant to, kad gerumu ir gailesčiu ketinusi nusikaltėlį perauklėti O. Bacevičienė atleido ir jam.
Vlado GESAIČIO nuotr.:
- Pamiršusi nuoskaudas O. Bacevičienė plėšikams atleido (nuotrauka atsiųsta elektroniniu paštu gruodžio 8 d., prieš pietus)