Balandžio 3-iąją Gerdos ir Andriaus Žemaičių gyvenimas prisipildė dar daugiau šilumos ir gėrio. Būtent šią dieną pasaulį išvydo jų pirmasis bendras vaikelis.

Gerda Žemaitė suspindo grožiu: nauja šukuosena puošia moterį (nuotr. Jolanta Iselionienė)

Gerda Žemaitė suspindo grožiu: nauja šukuosena puošia moterį (nuotr. Jolanta Iselionienė)

Naujienų ir pramogų portalui tv3.lt Gerda sutiko atskleisti sūnaus vardą bei papasakojo daugiau apie gimdymą bei pirmąsias savaites jų namuose.

Davė tarptautinį vardą

Žymi TV laidų vedėja bei „TV Pagalbos“ žvaigždė sakė, kad sūnui davė tarptautinį vardą – būtent jis tiek jai, tiek jos vyrui Andriui įstrigo atmintyje, todėl dvejonių nebeliko.

„Sūnų pavadinome Nikolu. Mes dabar trumpinam – ir Nikas, ir Nikutis. Vadiname visaip. Bet man šis vardas labai įstrigo. Dar kai buvo tik pusė nėštumo praėję, man jis pasirodė labai stiprus, norėjosi, žinoma, pamatyti kūdikį, ar jam tinka, bet, mano galva, jam tikrai idealiai tinka šis vardas“, – džiaugėsi Gerda.

Tokiu vardu vaikų iki 2013-ųjų Lietuvoje yra vos kiek daugiau nei šimtas. Be to, garsi moteris prasitarė, kad su vyru sūnui svarstė duoti visai kitą vardą, tačiau lemtingam pasirinkimui žodį turėjo to vardo populiarumas.

REKLAMA

„Vyrui vardas iš karto patiko, bet turėjome ir kitų variantų. Man labai patinka vardas Lukas, bet jų yra be proto daug ir tik dėl vardo populiarumo jo nenorėjome duoti, nors abiem tikrai labai patiko. Taip pat dar man patiko vardas Maiklas. Buvo įvairių pasvarstymų, bet nesutapdavo nuomonės, o kai šį vardą pasakiau, jis kažkaip abiem labai tiko ir patiko“, – šyptelėjo G. Žemaitė.

Tarptautinį vardą sūnui davusi pora taip pat sakė, kad pasidomėjo ir jo reikšme, tačiau pasirinkimu yra be galo patenkinti.

„Vardas tarptautinis, bet man gražus ir trumpinys, ir šiaip vardas. Jau matau, kai bus suaugęs, tvirtas vyras, jam tiks šitas vardas. Pasidomėjome ir, žinoma, ką jis reiškia, tai – žmonių pergalė. Ta reikšmė mums nebuvo labai svarbi, bet suprantu, kad tai yra stiprus vardas, kuris tikrai jam labai tinka“, – teigė moteris.

Neatsidžiaugia ramiomis naktimis

Pirmosios savaitės, pasak Gerdos, praėjo tikrai labai sklandžiai ir su nemigo naktimis tėveliams nereikėjo susidurti. Priešingai, TV laidų vedėja neatsidžiaugė, kad sūnus Nikolas yra labai geras vaikas.

„Man net keista, baisu prisišnekėti, nes mano pirmagimis buvo nelabai geras, ar jam pienuko trūko, ar patirties tiek neturėjau, nes iš draugių buvau turbūt viena pirmųjų, kuri pasigimdžiau, neturėjau, su kuo pasitarti ar pasikonsultuoti. Šitas vaikas yra be galo ramus – tik valgo, miega ir sauskelnes reikia pakeisti. Vieną arba du kartus per naktį daugiausiai prabunda pavalgyti ir vėl miega“, – juokėsi ji.

Paskutinėmis akimirkomis pasikeitė planai

Tiesa, kiek anksčiau Gerda minėjo, kad antrasis nėštumas nebuvo toks lengvas, kaip pirmasis. Rizika prarasti vaikelį buvo labai didelė, todėl reikėjo laikytis ypatingo režimo. Iki paskutinių akimirkų ji manė, kad galės gimdyti pati, tačiau sūnus gimė po cezario pjūvio.

REKLAMA

„Buvo baisu. Viskas atrodo visiškai kitaip, naujai, protas irgi kitaip veikia, jaučiasi branda, net kai gimė buvo kitoks jausmas. Aišku, pirmasis vaikas gimė cezario pagalba, tada aš ėmiau pilną narkozę, nes buvo tik atsidaręs epidūras, bijojau, kad nebūtų šalutinių poveikių, ar kojos neatitirps, todėl prašiau užmigdyti mane. Nebuvo pirmo susitikimo, odos kontakto, o tai tikrai labai daug reiškia. Šįkart visa tai buvo, bet gimdyti pati vis tiek negalėjau. Man neleido pernešioti nei vienos dienos dėl rizikos, todėl buvo nuspręsta daryti operaciją, kuri buvo kaip cezario gimdymas.

Esu dėkinga gydytojai Eglei Machtejevienei ir neonatologei Aušrelei Kudrevičienei. Turėjau nerealią komandą, operacijoje dalyvavo ir mano vyras. Kai esi tame, kai uždeda ant krūtinės vaiką, tas pirmas kontaktas... Tikrai nėra būtina moteriai pačiai pagimdyti. Aš pati irgi norėjau gimdyti, bet gavosi taip, kaip gavosi. Akimirkos nepakartojamos“, – džiaugėsi Gerda.

Moteris taip pat sakė, kad gimdyme dalyvavęs vyras taip pat neslėpė savo emocijų, tačiau dvejonių dalyvauti gimdyme – turėjo.

„Jis labai bijojo gimdymo, mąstė, kad jei gimdysiu natūraliai, tai pačiame gimdyme nebūtų dalyvavęs. Nei aš netryškau noru, nei jis. Bet viskas gavosi kitaip, jis buvo šalia manęs. Jis pačios operacijos nematė, tik kūdikį, kurį pirmiausiai uždėjo man ant krūtinės, o tada jam į rankas davė“, – prisiminimais dalijosi moteris.

Neslepia džiaugsmo

Pasak Gerdos, visi skausmai ir nerimas nėštumo metu, išgaravo per akimirką, kai ant jos krūtinės uždėjo kūdikį.

REKLAMA

„Nors daug kas sako, kad po operacijos atsigavimas trunka ilgai, visi stebėjosi, kad aš taip greitai pradėjau judėti. Nejaučiau nei skausmo, nes norėjau kiekvieną sekundę praleisti su vaiku. Buvo sudarytos tobulos sąlygos – po operacijos iš karto palatoje galėjome būti visi trys – aš, vyras ir kūdikis.

Ligoninėje buvau jau dvi paros prieš terminą, stebėjome, ar galėsiu pati gimdyti, tai praleidome keturias pilnas paras, bet išsiprašėme, kad išleistų mus anksčiau, nes mano būklė buvo tikrai gera, o ir Nikolas gavo 10 balų.

Jis uždėtas ant krūtinės iškart rado ją, pradėjo žįsti. Net gydytoja juokėsi, kad žino, kur yra maisto ir kaip jo gauti. O ar galėčiau pati pagimdyti, tai buvo klausimas, nes jis gimė labai didelis – 4 kilogramų ir 300 gramų. Gydytoja sakė, kad būtų buvę sunku pačiai išgimdyti“, – prasitarė ji.

Aplankyti šeimos naujagimio atvyko ir patys artimiausi poros šeimos nariai, tačiau Gerda pabrėžė, kad kol kas svečių į namus vestis nenori. „Laukiame, kol sueis mėnesis, norime apsisaugoti nuo virusų. Dabar namų režimas, o lauką tik kieme, į terasą, nes vėjas didelis, bet, kai atšils, bus daugiau veiklos“, – teigė G. Žemaitė.

maryte
2019-04-16 16:00:29
koks nupezimas viesai skalbt apatinius nuviliojai is vaiku teva dabar giriesi savo vaiku kam idomu tavo seimos reikalai vaikas sveikas tai dziaukis tyliai slykstu skaityt tavo pezalus atrodo kad kazkas negerai su tamsta
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Gerbeja 2019-04-24 22:58:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Didziausi sveikinimai sulaukus sunelio!!! Vaikelio vardas l grazus!!!Jus nuostabus!!!   ATSAKYTI
Aušra 2019-04-23 17:28:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
P. Gerda, ar jums taip labai dėmesio trūksta ar šiaip kažkas negerai. juk tai nepirmagimis nei jums nei jūsų vyrui ir ko čia reikia tiek reklamuotis. nebūkit tokia žiauri, pagalvokit apie savo vyro vaikus iš ankstesnių santuokų ar jiems malonu vis jus matyti.    ATSAKYTI
Ru 2019-04-23 11:37:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kolia bus visa gyvenima rusiskas vardas o ne retas vardas koks motinos protad toks vaiko vardas   ATSAKYTI
Daiva 2019-04-30 12:29:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mes peliuką Nikuciu vadinom  
Gabe 2019-04-20 10:32:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jetau kiek šitoj šalį yra
pavyduoliu... Nesvarbu kas ką nuviliojo. Kitu laimė jums neturėtų rūpėti išvis.. Aš labai džiaugiuosi už jų laime,džiaugsmą... Vien dėl tokių žmonių kurie per internetą stume ant tikrai gerų žmonių man yra gėda gyventi Lietuvoje, čia taip išeina kad nei vienas žmogus negali būti laimingas negali džiaugtis savo laimę negali tiesiog nieko daryt kas jį daro laimingu.... Čia ir taip šitą šalis atsilikeliu banda, bet čia nieko nepakeisi jei patys keistis nesinori.... O jums Gerda palinkėsiu daug gražių bei laimingų dienelių su jūsų sūnumi ir vyru. Labai už jus džiaugiuosi...   ATSAKYTI
Polcherija 2019-04-19 21:34:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gražiems žmonėms turi sektis,o Gerda Tau tokiai gražuolei taip ir turi būti.Jei reikėtų kviesti TV Pagalbą,tai kviesčiau tik Tave,na iki 70m.nereikėjo,gal jau ir nebereikės,nebent norėčiau Tave akis į akį pamatyti.Sėkmės auginant Nikolą.   ATSAKYTI
Kristina 2019-04-18 23:06:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gerdos grazuolis vaikelis, o kaip rode jin nemirus...sveikinu turit toki grazu nikola suneli..net tikrai grazus vardas    ATSAKYTI
As 2019-04-18 23:01:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ir seima grazi ir vardas grazus, o I tuos komentarus degradavusiu zmogeliu, tai nereikia demesi kreipt. Galetu trint ar blokuoti tokius komentatorius   ATSAKYTI
Babyte 2019-04-17 09:08:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sunelis grazus , bet turi mano katinelio varda jam jau 4 metukai . O pasiutes ne tas zodis. Linkime suneliui augti sveikam ir dziuginti savo tevelius   ATSAKYTI
Nesvarbu 2019-04-16 19:41:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Sveikinu labai labai fainučio sūnelio susilaukei   ATSAKYTI
Tai 2019-04-16 18:09:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
ni kolas:))) Kolia, kitaip sakant.    ATSAKYTI
Vladas 2019-04-16 17:10:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Tas jos vyras kazkoks tikras veilokas delfi foto paziurekit.Na vaiku pridares tik augink o nebek nuo ju.   ATSAKYTI
Nijole 2019-04-16 16:48:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kokie zmones, nu tikrai degradave slykstynes, (ne ziurek, ne skaityk, ko do metis svetimais zmonemis) slykstynes jus. O as Jusu seimai linkiu ramybes, meiles, ir dar daugiau dziaugsmo Jusu seimai,    ATSAKYTI
Zigolo 2019-04-16 16:44:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-27
Kas su cezariu gimdo tai zmones sako ne kokios mergytes praeityje buvo.Nu manau supratot.   ATSAKYTI
as 2019-04-17 17:57:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
debiliskiausiu komentaru konkurse tau garantuotai pirma vieta  
Kristina 2019-04-19 09:15:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
pats turbūt tokiu būdu pagimdytas jaučiasi  
Susidomėjus 2019-04-25 22:51:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Galima pasiginčyti...Kaip kitom, aš nežinau,bet asmeniškai man,du gimdymai,ir abu daryti cp..ir vien todel, nes esu smulki,žema,ir mano klubai per siauri,negalejau pati išgimdyti. Ir čia savo teoriju nereikia išvedinėti nežinant,ir tuo labiau kai nieko to nesi patyręs ,ir mažai apsišvietęs :D jei vaisius pilvelyje laikui atejus gimdyt ,buna netaisyklingoje padėtyje t.y (sėdi),tai nori pasakyt irgi moteris kalta, ir gali kažka pakeisti ?   
Durne 2019-04-16 16:33:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Ispizdejimas isvis hui znaet.   ATSAKYTI
maryte 2019-04-16 16:00:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
koks nupezimas viesai skalbt apatinius nuviliojai is vaiku teva dabar giriesi savo vaiku kam idomu tavo seimos reikalai vaikas sveikas tai dziaukis tyliai slykstu skaityt tavo pezalus atrodo kad kazkas negerai su tamsta   ATSAKYTI
to maryte 2019-04-17 17:58:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
tai su tamsta negerai... pavydas tave sues  
nu saunu 2019-04-16 15:24:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
aukit sveiki ir dideli,bet mano abu vaikai nakti miegojo kaip isvysyti,tai pasidziaukit ir uz mane :)    ATSAKYTI
KOMENTATORE 2019-04-16 14:41:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Nuostabi mama labai grazi o vaikucio nuostabus zodis sekmes jums labai grazus vaikutis negaliu atsiziureti laimingai auginkit ta maza stebukleli    ATSAKYTI
As 2019-04-16 14:24:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Man ir šis vardas įstrigęs. Aš taip šunį vadinu   ATSAKYTI
Asss 2019-04-21 15:06:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mes ir turejom suniuka toiterjiera. Vardu Nikas. Bet nesvarbu kaip pasivadino svarbu sveikas Auktu berniukas  

Top Video

Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
REKLAMA
Sandra Žutautienė (J. Žalnierukyno ir A. Broko („Culture Bridge“) nuotr.)
Praėjusių metų rugsėjo pradžioje pasirodė žinios, jog po 10 metų, praleistų santuokoje, „TV Pagalbos“ žvaigždė Sandra Žutautienė su savo vyru Edvardu nusprendė pasukti ...
Andrius Žiurauskas ir Emilija Gutauskaitė (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)
Ši diena – ypatinga aktoriui Andriui Žiurauskui. Žinomas vyras pasirinko šią gražią datą – 2020-02-20 ir vedė savo mylimąją Emiliją Gutauskaitę. Žinia apie tai socialiniuose ...
Jurga Šeduikytė (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Šiandien sostinėje prasidėjo kasmetinė, 21-oji Vilniaus knygų mugė, kurioje rinkosi ne tik geros literatūros, bet ir lietuviškos muzikos mylėtojai. „Muzikos salėje“ nuo šio ...
Artūras ir Agnė Zuokai, Andrius Mamontovas (tv3.lt fotomontažas)
Po trečiadienio vakarą pasirodžiusios mįslingos Agnės Zuokienės žinutės, kurioje kalbama apie netikėtai pastojusią merginą, socialiniai tinklai ne juokais ...
Hiphopo kumštis „G&G Sindikatas“ sudrebino Kauno areną (nuotr. Fotodiena.lt)
Jau po kelių savaičių šalies arenose koncertinį turą surengsiantys Lietuvos hiphopo lyderiai G&G Sindikatas gerbėjams pristato naują dainą „Demonay“. Šį kūrinį jie įrašė ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų