„Instagram“ žvaigždė Naglis Bierancas išliko atviras: davė patarimą moksleiviams

Išbandžius save vienoje profesijoje suprasti, kad ji skirta ne tau nėra blogai. Kaip ir tiksliai nežinoti savo pašaukimo, svarbiausia yra nenustoti jo ieškoti bei viskuo domėtis, tvirtina garsus šokėjas bei fotografas Naglis Bierancas. Profesinio kelio ieškantiems jaunuoliams jis pataria gyvenime veikti tai, kas jiems iš tiesų įdomu, nors pripažįsta, jog tėvų spaudimas renkantis amatą gali būti stipresnis už norus. Socialinių tinklų žvaigžde tapęs menininkas tai sako iš savo patirties – jis pats mokėsi baleto dėl to, kad link jo pastūmėjo mama.

Naglio Bieranco akimirkos (nuotr. asm. archyvo)
43

N. Bierancas atviras: daugelį vyresnių klasių moksleivių kamuojantis nežinomybės jausmas galvojant apie būsimas studijas ir profesiją, nebuvo svetimas ir jam. Anot pašnekovo, dar prieš kelerius metus jis svarstęs, ar tikrai veikiantis tai, ko jo širdis iš tiesų geidžia.

(43 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Naglis Bierancas tapo interneto žvaigžde

„Tiesa, pastaruoju metu tokia nežinomybė jau kamuoja mažiau. Bet nuolatinis savęs ieškojimas yra sudėtinė gyvenimo dalis. Reikia nebijoti klysti ir geriau išbandyti save viename ar kitame amplua, negu po to gailėtis nepabandžius. O pradėti savęs ieškoti reikėtų dar nepriartėjus baigiamiesiems egzaminams, pavyzdžiui, lankant būrelius ir kitas popamokines veiklas. Bent jau tokia yra mano asmeninė patirtis“, – tikina N. Bierancas, kuris savąja profesijos pasirinkimo istorija ir jos vingiais su moksleiviais pasidalins spalio 25 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančiame „Studfeste“.

Pasak N. Bieranco, ieškodami savęs moksleiviai patiria spaudimą iš tėvų, mokytojų ar bendraamžių pusės. To rezultatas – neretai pasitaikanti situacija, kuomet pasirenkama studijuoti tai, ko nori tėvai, mokantys už jaunuolio studijas ir jį finansiškai išlaikantys.

REKLAMA

„Štai viena draugė krimto rimtus mokslus Londone, o grįžusi į Lietuvą viską metė ir pradėjo mokytis kirpėjos amato, kuris jai atneša daug didesnį džiaugsmą. Pats baigiau baleto mokyklą tik dėl to, kad mane į ją įstūmė mama. Man ten nepatiko jau po dviejų savaičių, bet mama ragino išbūti bent metus, po kurių galbūt pakeisiu savo nuomonę. Bet ir po metų mano nuomonė nepasikeitė, tiesa, vėliau pasidarė gaila baletą mesti vien dėl viso įdirbio. Tačiau jau mokykloje žinojau, kad veiksiu kažką susijusio su šokiu, tiesa, tikrai ne su klasikiniu baletu, kurį lankiau devynerius metus. Taip ir buvo“, – pasakoja N. Bierancas, kurio gyvenime dar mokyklos laikais atsirado ir kitas hobis – fotografija, kurią trumpai studijavo, vėliau metė, bet kuria profesionaliai užsiima iki šiol ir nedvejodamas vadina itin mėgstamu darbu ir amatu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų