NBA čempionato Rytų konferencijos finalo ketvirtosiose rungtynėse „Cleveland Cavaliers“ komanda, kuriai atstovauja Žydrūnas Ilgauskas, svečiuose po pratęsimo 114:116 (25:21, 33:29, 21:28, 21:22; 14:16) dramatiškai nusileido „Orlando Magic“ ekipai ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka jau 1-3.

Ž. Ilgauskas per 33 min. surinko 12 taškų (dvitaškiai 5/9, baudos 2/2), atkovojo 9 kamuolius ir prasižengė 3 kartus.

Klivlendo komandos lyderis LeBronas Jamesas per 49 min. pelnė net 44 taškus (dvitaškiai 9/19, tritaškiai 4/10, baudos 14/18), atkovojo 12 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, tačiau suklydo 8 kartus. Mo Williamsas surinko 18, o Delonte Westas - 17 taškų.

Orlando ekipos vidurio puolėjas Dwightas Howardas pelnė 27 taškus ir atkovojo 14 kamuolių, Raferis Alstonas surinko 26 (tritaškiai - 6/12), Mickaelis Pietrusas, tritaškiai - 5/11) ir Rashardas Lewisas - po 17, o Hidayetas Turkoglu - 15 taškų.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 0,5 sek., L. Jamesas pataikė abu baudos metimus ir išlygino rezultatą 100:100. Per pratęsimą „Magic“ atitrūko 111:105. Likus žaisti 4,1 sek., L. Jamesas tritaškiu metimu sumažino skirtumą iki minimumo - 114:115. Likus rungtyniauti 3,2 sek., R. Lewisas pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų, bet paskutinysis L. Jameso tolimas metimas buvo netaiklus.

Orlando krepšininkai, kurie paskutinį kartą NBA finale žaidė 1995 metais, pataikė net 17 tritaškių (iš 38). Tai - klubo rekordas.

Penktosios rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį Klivlende.