REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Povandeninis pasaulis nėra toks tylus, kaip buvo manyta, tvirtina Naujosios Zelandijos mokslininkas, nustatęs, kad žuvys gali tarpusavyje „kalbėtis“.

REKLAMA
REKLAMA

Žuvys bendrauja įvairiais garsais –   jos niurna, čirškia, pokši, nustatė Aucklando universiteto jūrų mokslininkas Shahrimanas Ghazalis, remdamasi vietos žiniasklaida praneša naujienų agentūra AFP.

REKLAMA

„Visos žuvys gali girdėti, tačiau ne visos gali skleisti garsus – pokšėjimą ir kitus, išgaunamus vibruojant jų plaukimo pūslei, raumeniui, kurį jos gali sutraukti“, – „New Zeland Herald“ pasakojo mokslininkas.

Manoma, kad žuvys tarpusavyje bendrauja dėl įvairių priežasčių, tarp kurių, noras pritraukti partnerį, atbaidyti plėšrūną ar orientuotis.

Jūrų gaidžiai turi platų balsinį repertuarą ir nuolat tauškia, ištyręs daugybę akvariumuose patalpintų žuvų rūšių nustatė Sh. Ghazalis. Tuo metu menkės dažniausiai tyli, išskyrus neršimo metą.

REKLAMA
REKLAMA

„Keliame hipotezę, kad menkės garsą naudoja kaip sinchronizaciją, kad patinai ir patelės tuo pačiu metu išleistų kiaušinėlius apvaisinimui“, – aiškino mokslininkas.

Kai kurios rifo žuvys, tokios kaip vienuolžuvės, garsus leido bandydamos atbaidyti grėsmę keliančias žuvis ir net narus.

Tačiau mokslininkas teigia, kad bet kam, bandančiam užmegzti pokalbį su savo auksine žuvele, teks nusivilti.

„Auksinės žuvelės turi puikią klausą, tačiau puiki klausa nesusijusi su vokalizacija, tad jos neskleidžia jokių garsų“, – sako Sh. Ghazalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų