REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau senokai viename sporto klube besilankantis žinomas renginių vedėjas vilnietis Evaldas Venskutonis viešai prabilo apie jame patiriamą nemalonų jausmą, kai persirenginėdamas vyrų rūbinėje, joje sutinka ir dirbančią valytoją moterį. Tuo metu sporto klubo atstovai sako, kad jie negali diskriminuoti žmonių pagal lytį, todėl girdėti tokius pasipiktinimus jiems yra keista.

Jau senokai viename sporto klube besilankantis žinomas renginių vedėjas vilnietis Evaldas Venskutonis viešai prabilo apie jame patiriamą nemalonų jausmą, kai persirenginėdamas vyrų rūbinėje, joje sutinka ir dirbančią valytoją moterį. Tuo metu sporto klubo atstovai sako, kad jie negali diskriminuoti žmonių pagal lytį, todėl girdėti tokius pasipiktinimus jiems yra keista.

REKLAMA

Evaldas savo asmeninėje socialinio tinklo paskyroje rašė apie sporto klube patiriamą nemalonų jausmą, tad naujienų portalas tv3.lt į jį kreipėsi situaciją pakomentuoti detaliau. Vyras aiškino, kad pirmą kartą vyrų persirengimo erdvėje pamatęs darbuotoją moterį, jis pagalvojo, jog tai vienkartinis atvejis, tačiau vėliau suprato – tai įprastas dalykas. Jis mano, kad tai būtina pakeisti.

„Nekalbu vien tik apie suaugusiuosius vyrus, persirenginėja ir vaikai bei paaugliai, kurie tikrai jaučia ypatingą gėdos jausmą ir nepatogumą jų atžvilgiu. Jie dar jauni, jiems tai jų privačios erdvės pažeidimas ir mes privalome gerbti jaunuosius sportininkus“, – aiškina vilnietis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasipiktinimą išreiškė socialiniame tinkle

Evaldas savo socialinio tinklo paskyroje rašė, kad vyrų rūbinė sporto klube yra erdvė, kurioje vyrai ruošiasi svarbiausiam apsilankymo tikslui – sporto salei. Tačiau joje galima patirti ir neigiamų emocijų.

REKLAMA

„Labai nesmagu palieka, kai grįžęs iš sporto salės eini nusiprausti, o nusiprausęs iš dušo išdidžiai atsipalaidavęs (VISUS savo kūno raumenis) išeini link savo spintelės dėvėdamas mamos dovanotą kostiumą – nuogut nuogutėlis, su savo „pypke“ (nes rankšluostį palikai namuose) ir čia įeina Ji – vyrų drabužinės dyva – tvarkytoja! Moteris! Vyrų rūbinėje! Tadaam!“, – socialiniame tinkle rašė vilnietis.

Jis teigė nekompleksuojantis dėl savo kūno, tačiau pasijuto nepatogiai, mat valytoja išdygo tarsi iš niekur:

„Ir, svarbiausia, jog darbuotoja (moteris) įžengia į vyrų drabužinę lyg niekur nieko, be kompleksų ir vaikšto nelyginant vyrai prisidengę ar atsidengę savo patriarchalines varpines. Šiai moteriškei (darbuotojai) matyt tai nebekelia jau karščio, anei šalčio – lygu, grynas darbas ir tiek.

REKLAMA
REKLAMA

Aptvarkė erdvę, nuėjo prie dušinių netoli, tvarkosi ten ramiai. Dar ir su pusamžiu vyru, besiskutančiu barzdą prie tekančio kriauklėje vandens, pajuokauja. Viskas ore, jokio streso. Jai. Darbuotojai. O vyrams? Tiems nuogaliams, išeinantiems be rankšluosčio iš dušo, arba įprastiems savo pliko kūno besidrovintiems Adomams?“, – retoriškai klausė Evaldas.

Jau seniai brendo šita kalba, bet tik dabar pribrendau pasakyti viską viešai ką galvoju apie tai. Ateini, žmogau,...

Posted by Evaldas Venskutonis Renginiai on 2020 m. rugsėjo 23 d., trečiadienis

Vyras iškėlė, jo nuomone, itin svarbų klausimą:

„Kodėl vyrai nedirba moterų rūbinėse??? Bent aš nemačiau. Kas per nelygybė? Mąstau, jog ir aš įsidarbinčiau į tokį darbą! Papildomu etatu. O ko ne? Moterims taip galima, o vyrams jau nebe? Tik ar administracija sporto klubo pritartų tokiam akibrokštui. Juk moteris Ievos kostiumu matyti nepadoru. O štai vyrų didelius ir mažus straubliukus matyti yra net labai padoru. Right?“, – feisbuke rašė vyras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mano, kad tai nesąžininga vyrų atžvilgiu

Evaldas tv3.lt portalui ir išsamiau pakomentavo, ką norėjo pasiekti savo įrašu.

„Pirmą kartą nusprendžiau garsiai apie tai prabilti, nes priėmiau sprendimą tą esant neteisinga arba, mažų mažiausia, nesąžininga vyrų atžvilgiu. Juk jei viskas vyktų atvirkščiai, moterys ne tik pareikalautų, moterys pašėltų ir teismais užgriūtų (dėl nepagarbos jų privatumui) vykstant nuolatiniams vyrų apsilankymams dailiosios lyties drabužinėse.

Mano įsitikinimu, skirtingose erdvėse turi dirbti skirtingi žmonės, jei kalbame apie šią sritį. Kažkas prabilo apie gydytojus, neva, prieš juos visi pasirodome nuogučiai. Tokie žmonės neracionaliai suvokia skirtingas specialybes – gydytojas privalo kartais pamatyti asmenį nuogą, kad galėtų tinkamai įvertinti jo sveikatos būklę. Tai neišvengiama būtinybė, kurią visi adekvatūs žmonės supranta.

REKLAMA

Bet kai kalbame apie aplinkos tvarkymo darbuotojas, tikiuosi visi suvokia, kad tai skirtingi dalykai, šiems darbuotojams nėra būtinybės matyti nuogo bet kurio žmogaus kūno. Tačiau, jei kalbame apie darbuotoją, kuris prižiūri tos pačios lyties asmenų, kaip ir jis pats, persirengimo erdvės tvarkymą, viskas yra logiška ir niekam nekyla diskomforto, nes niekam paprasčiausiai net neįdomu“, – neabejoja Evaldas.

Jis aiškino, kad verslas turėtų užtikrinti visišką klientų, kurie naudojasi jų teikiamomis paslaugomis, pasitenkinimą ir atsižvelgti į tokias pastabas.

„Negalime diskriminuoti žmonių pagal lytį“

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su sporto klubo „Impuls“, kuriame ir įvyko Evaldo minėtas atvejis, atstovais. Marketingo vadovė Donata Visockytė-Larinčikienė atvirai sako, kad tokie pasipiktinimai ir stebina, ir liūdina.

REKLAMA

„Ypač šiais laikais man labai keista girdėti, kad kažkas gali piktintis darbuotojo, kuris atlieka savo darbą, lytimi. Jeigu tau nemalonu, jeigu tau nepatinka, gali pasirinkti, pavyzdžiui, neiti pas masažistą vyrą ar moterį, bet piktintis tuo, kad jie turėtų darbo vietoje būti skirstomi pagal lytį, tai net nelegalu“, – sako sporto klubo atstovė.

Ji atskleidžia, kad ir pati yra sportavusi klube, kur moterų rūbinėje buvo vyras, tačiau nei jis, nei kiti darbuotojai rūbinėse nebūna nuolatos, tai vyksta pagal konkretų grafiką:

„Jeigu iš tikrųjų taip bijoma, kad kažkas gali pamatyti, tai visada galima rinktis kažkuo užsidengti, nevaikščioti visai nuogam rūbinėje. Esmė, kad pagal lytį mes negalime tokių žmonių skirstyti – tai yra vyras moterų rūbinėje ar moteris vyrų rūbinėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Yra nurodomi laikai, kada rūbinė yra valoma ir jeigu žmogui nejauku, nepatinka, jis gali rinktis tuo laiku neiti arba rengtis kažkur privačiau. Čia jo pasirinkimas, bet mes negalime diskriminuoti žmonių pagal lytį ir tai yra nediskutuotinas dalykas.“

Pasisakė ir etiketo žinovas

Į šią diskusiją savo socialinio tinklo paskyroje įsitraukė ir etiketo žinovas Giedrius Drukteinis. Jis taip pat yra nuolatinis šio sporto klubo tinklo lankytojas ir pats ne kartą susidūrė su dirbančia valytoja moterimi.

„Esu ir pats daug kartų susidūręs su valytoja-moterimi dušuose ir persirengimo patalpose, tad ir pačiam iškildavo (ne tai, apie [ką] iškart pagalvojote, bet) klausimas – ar tai etiška? Kad logiška – tai aišku, kad logistine prasme pateisinama – aišku, bet ar tai – padoru iš principo?

REKLAMA

Kaip džentelmenas ir etiketo žinovas manau, kad nuogybė iš principo (bet kokioje ir bet kokių lyčių aplinkoje) yra slėptinas dalykas. Juk sakoma, „kuo daugiau tavo apnuoginto kūno pamato pasaulis, tuo sunkiau susigrąžinti reputaciją“, vadinasi, nuogybę reikia dengti visada.

Dar klausimas, ar nepatogiau stovėti nuogam valytojos (kuri, beje, dirba savo darbą ir valo tai, ko mes nenusivalome) akivaizdoje, ar tarp kitų nuogų vyrų, kurie dar neaišku, ką ir galvoja apie objektą („koks mažas!“, „koks didelis!“, „kokia šlykšti tatuiruotė!“, „koks fainulka!“ ir t.t.).

Taigi, visa logika diktuoja, kad sporto klube VISŲ žmonių akivaizdoje džentelmenas visada būna apsijuosęs rankšluosčiu – taip, beje, jis dar ir atrodys atletiškesnis! O moteris tarp mūsų? Ačiū Dievui, kad ji turi darbą, kuo daugiau, tuo geriau! Visiems!“, – rašė G. Drukteinis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų