REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos pareigūnai derasi, kad tranzito iš Kaliningrado per Lietuvą ribojimai nebebūtų taikomi tam, jog būtų sušvelnintas konfliktas su Maskva, rašo „Reuters“.

Europos pareigūnai derasi, kad tranzito iš Kaliningrado per Lietuvą ribojimai nebebūtų taikomi tam, jog būtų sušvelnintas konfliktas su Maskva, rašo „Reuters“.

REKLAMA

Minėta naujienų agentūra cituoja du „su šiuo klausimu susipažinusius“ šaltinius.

„Turime pažvelgti tiesai į akis“, – sakė vienas iš agentūros šaltinių.

„Putinas turi daug daugiau įtakos nei mes. Esame suinteresuoti rasti kompromisą“, – teigė jis.

Vienas šaltinis nurodė, kad sprendimas dėl tranzito turėtų būti priimtas iki liepos 10-osios, o kitas šaltinis sako, kad susitarimas gali būti pasiektas jau kitą savaitę.

Vienas iš kompromisinių sprendimų galėtų būti toks, kad krovinių judėjimui tarp Rusijos ir Kaliningrado nebūtų taikomos ES sankcijos. Tokia nuolaida galėtų būti padaryta tik su sąlyga, kad kroviniai, kuriems taikomos sankcijos, bus naudojami Kaliningrade, o ne eksportuojami per uostą.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas asmuo teigė, kad išimtis Kaliningradui gali būti taikoma humanitariniais sumetimais. Vis dėlto teigiama, Lietuva turi rimtų abejonių dėl nuolaidžiavimo Maskvai.

REKLAMA

Lietuvos užsienio reikalų ministerija „Reuters“ komentavo, kad tęs konsultacijas su Europos Komisija dėl sankcijų taikymo.

„Sankcijos turi būti taikomos. Bet kokie priimti sprendimai neturi pakenkti ES sankcijų politikos patikimumui ir veiksmingumui“, – pabrėžiama komentare.

Kol kas ES sankcijos Rusijai užkerta kelią geležies, plieno ir metalų gabenimui į Kaliningradą per ES valstybes.

Nuo liepos 10 d. į sankcionuojamų prekių sąrašą bus įtrauktas cementas ir alkoholis, rugpjūtį – akmens anglis, o gruodį – naftos produktai, pavyzdžiui, degalai. Kai prasidės galutinis etapas, sankcijos bus taikomos maždaug pusei iš Rusijos į Kaliningradą siunčiamų krovinių.

REKLAMA
REKLAMA

Nei keleiviai, nei maisto produktai nesankcionuojami, o Kaliningradą vis dar galima pasiekti lėktuvu arba jūra.

Birželio 17-ąją įsigaliojus ES sankcijoms, Lietuva apribojo plieno bei juodųjų metalų tranzitą į Kaliningradą, ir nurodė tai padariusi remdamasi EK išaiškinimu.

Maskva sako, kad tranzito ribojimais pažeidžiami tarptautiniai susitarimai ir pagrasino atsaku.

Reaguodama į situaciją, EK šiuo metu rengia atnaujintas gaires dėl sankcijų.

Prezidentūroje pirmadienį susirinkę šalies vadovai sutarė „dėl pagrindinių principų ir pamatinių nuostatų“, konsultuojantis su EK.

Lietuva paskutiniu metu dėl to patyrė intensyvią kibernetinę ataką, strigo dalies valstybės institucijų ir įmonių veikla.

Primename, kad Rusija dar vasario 24-ąją užpuolė Ukrainą. Rusija ne tik stipriai sugriovė šalį, bet ir nužudė tūkstančius žmonių. Sankcijomis siekiama spausti Kremlių nutraukti agresiją Ukrainoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų