REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Svaigalus vartojantys ir už mokyklos kampo rūkantys paaugliai – tapo kone įprastu reiškiniu Lietuvoje.

Svaigalus vartojantys ir už mokyklos kampo rūkantys paaugliai – tapo kone įprastu reiškiniu Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Problema – akivaizdi, todėl bandoma ją spręsti. Šįkart specialiai kovai prieš žalingus įpročius mokyklose buvo parengta mokomoji programa.

REKLAMA

Įgyvendinus programą ir atlikus apklausą paaiškėjo, kad blogi vaikų įpročiai rūpi tik 12 proc. tėvų. Tiek jų atsiliepė į mokyklų atstovų prašymus prisijungti. Maža to, paaiškėjo, kad rizikingiausia grupė moksleivių – 6-7 klasės mokiniai, kuriems labiausiai knieti išbandyti tai, prie ko yra lengvai priprantama.

Rezultatai – dviprasmiški

Asociacijos „Mentor Lietuva“ vadovė Bernadeta Lažauninkaitė pabrėžė, kad jų misija yra itin aiškiai apibūdinama – jauni žmonės neturi pradėti vartoti alkoholio, rūkalų ar narkotikų. Tačiau vienas dalykas – įvardyti problemą, visai kitas – ją išspręsti.

REKLAMA
REKLAMA

Asociacijos „Mentor Lietuva“ darbuotojai užsiima su moksleiviais. Buvo stengiamasi į programą įtraukti vaikų tėvelius, bet šie, pasirodo, nėra tokie aktyvūs, kaip buvo galima tikėtis. „Tik 12 proc. tėvų aktyviai dalyvauja, norėdami, kad jų vaikai neturėtų žalingų įpročių. Toks menkas aktyvumas nemaloniai nustebino“, - sakė B. Lažauninkaitė.

Anot specialistės, nepaisant visko, pastangos užmegzti dialogą su moksleiviais davė naudos: „Galima apibendrinti kelių Europos šalių rezultatus. Net 30 proc. moksleivių išklausę programos nusprendė neberūkyti, 28 proc. pradėjo rečiau vartoti alkoholinius gėrimus ir 23 proc. mažiau rūkė kanapes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Linksmybės be alkoholio

Alternatyvių vakarėlių judėjimo „Yoga Rave“ atstovė Gintarė Nekrošiūtė teigė, kad ji jau dvejus metus nevartoja alkoholio. „Tačiau nepagalvokite, kad susirinkome į anoniminių alkoholikų klubą. Priešingai, anonimiškumas mums nėra būdingas. Norime garsiai pranešti, kad vakarėliai gali būti linksmi, net jei jų metu nėra vartojamas alkoholis“, – pasakojo G. Nekrošiūtė.

Tokiuose vakarėliuose dažniausiai linksminamasi padedant šokių mokytojams. „Profesionalūs šokėjai parodo šokių judesius, kuriuos vėliau visi drauge kartojame. Galiu užtikrinti, kad tikrai nėra žmonių, kurie nuobodžiautų kažkur kamputyje. Tokiuose vakarėliuose skamba gyva muzika, vyksta jogos užsiėmimai, meditacija“, – pabrėžė G. Nekrošiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų