Antrose BBL Elito diviziono pusfinalio rungtynėse Kauno „Žalgiris“ nesunkiai 86:74 (22:17, 16:28, 29:8, 19:21) įveikė „Ventspils“ ekipą ir iškopė į turnyro finalą.

Mačą dvitaškiu pradėjo T. Klimavičius – 2:0. Latvių taškų sąskaitą atidarė R. Zakis – 2:2. Prabėgus trims minutėms 5 iš eilės T. Klimavičiaus taškai kauniečiams leido šiek tiek atitrūkti – 9:4. Įpusėjus ketvirčiui „Žalgiriui“ pavyko pelnyt 6 taškus be atsako bei priversti „Ventspils“ vyriausiąjį trenerį S. Poropatą prašyti minutės pertraukėlės – 15:6.

Po jos Latvijos čempionų žaidimas pastebimai pagerėjo. Svečiams pavykus laimėti atkarpą 11:4 kauniečių pranašumas ištirpo iki 2 taškų – 19:17. Vis dėlto A. Čapino tolimu metimus kėlinuką užbaigęs „Žalgiris“ po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 22:17.

Antrąjį ketvirtį irgi geriau pradėjo žalgiriečiai, kurie sužaidus dvi minutes turėjo 9 taškų pranašumą – 29:20. Čia pat „Ventspils“ laimėjo atkarpą 6:0 bei vėl priartėjo – 26:29. Visą kėlinuką žalgiriečiams ant kulnų lipę latviai likus rungtyniauti dvi minutes išsiveržė į priekį – 35:34. Paskutinę pirmosios susitikimo pusės sekundę iš nuo vidurio aikštės pataikęs J. Strelniekas padidino latvių pranašumą iki 7 taškų – 45:38.

Po pertraukos gavę pylos nuo savo trenerio žalgiriečiai ėmė kibiau gintis ir tai davė vaisių. Per 4 minutes kauniečiai į savąjį krepšį praleido vos 3 taškus, o patys įmetė 11 bei persvėrė rungtynių svarstykles savo naudai – 49:48.

Net ir S. Poropato paprašyta minutės pertraukėlė nepadėjo geltoniesiems atsitiesti. Sužaidus 7 minutes „Žalgirio“ pranašumas siekė jau 7 taškus – 55:48. D. Maskoliūno auklėtiniai toliau tolo nuo savo varžovų, o po M. Delašo dėjimo su pražanga pirmą kartą šiame mače įgijo dviženklį pranašumą – 62:50. Po trisdešimties žaidimo minučių „Žalgiris“ pirmavo jau 14 taškų skirtumu – 67:53.

Paskutinysis kėlinys tebuvo formalumas. Jo metu kauniečiai išlaikė susikrautą persvarą bei šventė užtikrintą pergalę rezultatu – 86:74.

„Žalgiris“: M. Brownas 17, T. Klimavičius 16 (7 atk. kam.), T. Watsonas 14, A. Čapinas 9 (tritaškiai 3/5), M. Pocius ir D. Šalenga – po 8.

„Ventspils“: J. Strelniekas 16, M. Jurevičius 12, D. Bertanis 9, R. Zakis ir A. Škelė – po 8.