Rygoje pasibaigė SEB BBL rungtynės tarp Ramūno Butauto treniruojamos ASK ekipos ir Kauno “Žalgirio”, kurio ekipoje nežaidė Marcusas Brownas ir Jonas Mačiulis. Pergalę po atkaklios ir permainingos kovos rezultatu 74:69 (18:18, 22:25, 23:12, 11:14) išplėšė Rygos krepšininkai.

Rungtynes “Žalgiris” pradėjo Dainiaus Šalengos tritaškiu ir Damiro Markotos dvitaškiu, tačiau kauniečių pranašumas laikėsi labai neilgai. Netrukus šeimininkai skirtumą išlygino, o vėliau spurtavo 9:0 ir jau pirmavo 14:5. Marko Popovičius ir DeJuanas Collinsas pelnė 5 taškus iš eilės ir komandas skyrė jau tik keturi taškai. Jau pirmojo kėlinoo pabaigoje trečiąją pražangą užsidirbo sėkmingai iki tol rungtyniavęs M. Popovičius. Paskutinę ketvirčio minutę Paulius Jankūnas pataikė du taškus su pražanga bei išlygino rezultatą – 18:18.

Po pertraukėlės Mamadou N’Diaye ir P. Jankūno pastangomis “Žalgiris” buvo išsiveržęs į priekį (28:24), tačiau šeimininkai susigrąžino pranašumą (32:30). Po to minimaliu skirtumu pirmavo tai viena, tai kita komanda, o rungtynėms įpusėjus “Žalgiris” pirmavo trijų taškų skirtumu – 43:40.

Trečią ketvirtį geriau pradėjo R. Butauto auklėtiniai. Jie pelnė 7 taškus ir neiššvaistė persvaros iki pat kėlinio pabaigos. Prieš paskutiniąsias 10 min. ASK pirmavo 63:55.

Ketvirtas kėlinys prasidėjo labai nerezultatyviai. Tik po 3 min. pirmus taškai pelnę kauniečiai priartėjo iki 6 taškų. Kėliniui įpusėjus dar 2 taškus pelnė M. N’Diaye. Likus žaisti 3 min. rezultatas buvo 65:61 šeimininkų naudai. Netrukus D. Collinsas ir P. Jankūnas rezultatą išlygino (65:65). Latviams Aaronas Bramlettas pelnė 2 taškus ir dar privertė M. N’Diaye užsidirbti ketvirtą pražangą, tačiau D.Collinsas vėl sumažino skirtumą iki minimumo (68:67). Netrukus Sandis Valteris pataikė iš toli. “Žalgirio” vidurio puolėjas iš Senegalo vėl sumažino šeimininkų pranašumą perpus, tačiau čia pat buvo priverstas baigti rungtynes dėl penktosios pražangos, o A.Bramlettas realizavo vieną baudos metimą (72:69). Per kitą ataką “Žalgirio” žaidėjai tris kartus nesėkmingai atakavo iš toli, o Curtisas Millage’as šaltakraujiškai sumetė abu baudos metimus (74:69). Per likusį laiką svečiai nesugebėjo surengti sėkmingos atakos ir ASK šventė pergalę.

Tai buvo jau antroji kauniečių nesėkmė per 16 rungtynių. „Žalgiris“ dabar pengia antras, o pirmauja tik vieną nesėkmę turintis Vilniaus „Lietuvos rytas“. ASK (12 pergalių ir 5 pralaimėjimai) užima trečiąją vietą.