REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Oda sudaryta iš trijų sluoksnių: epidermio (apsauginio išorinio sluoksnio), dermio (tikrosios odos) ir hipodermos. Žmogaus kūną dengiantis didžiausias organas – oda, apsaugo mus nuo kenksmingo aplinkos poveikio, tačiau oda, atlikdama šią apsauginė funkciją, nukenčia pati. 

Oda sudaryta iš trijų sluoksnių: epidermio (apsauginio išorinio sluoksnio), dermio (tikrosios odos) ir hipodermos. Žmogaus kūną dengiantis didžiausias organas – oda, apsaugo mus nuo kenksmingo aplinkos poveikio, tačiau oda, atlikdama šią apsauginė funkciją, nukenčia pati. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Odos sužeidimų būna įvairių – nuo paprasto įbrėžimo ir nutrynimo iki įvairiausių nudegimų, gilių įpjovimų, dūrių. Nuo šių nelaimingų atsitikimų nesame apsaugotas nei vienas ir, atrodo, net vienoje saugiausių vietų – namuose, neišvengiame pavojų dirbant ūkio darbus, žaidžiant kieme ar sukantis virtuvėje. Dėl šių priežasčių svarbu žinoti, kaip tokiais atvejais sau arba aplinkiniams padėti. 

REKLAMA

Dažniausiai pasitaikantys odos pažeidimai: 

1. Įpjovimai. Su šiais odos sužeidimais dažniausiai susiduriama virtuvėje, kuomet gaminant maistą įsipjaunama su peiliu ar kitais virtuviniais įrankiais. Be to, įsipjovus giliau, gali būti pažeidžiami raiščiai ar prasidėti greitas bei intensyvus kraujavimas. 

2. Įdūrimai. Įsiduriama dažniausiai su vinimi, adata ar kitais įrankiais dirbant buities darbus. Dūrių vietos gali ne daug kraujuoti, tačiau kartais šie sužeidimai būna pakankamai gilūs, kad pažeistų vidaus organus. Jei įsidūrėte ne į odos paviršių, o giliau, būtina kreipkitės į gydytoją, kad išvengtumėte stabligės ir infekcijos. 

REKLAMA
REKLAMA

3. Įbrėžimai, nutrynimai. Įbrėžimai arba nutrynimai atsiranda nuo šiurkštaus ar kieto paviršiaus sąlyčio su oda. Vasaros laikotarpiu, daug laiko aktyviai leidžiant lauke, sportuojant, žaidžiant įvairius lauko žaidimus, šie sužalojimai pasitaiko dažnai. 

4. Nudegimai. Sutiksite, kad namuose nusideginti ypač lengva: nusiplikymas karštu vandeniu, įkaitusiu puodu, lygintuvu, plaukų tiesintuvu, riebalais ir kiti būdai, atrodo, tyko už kiekvieno kampo. Žinant tai, svarbu atsiminti, kad jei po nudegimo oda pasirūpinsite nedelsiant, užkirsite kelią randų susidarymui bei didesnėms komplikacijoms. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Odos nusilupimas, netekimas. Dėl stiprių traumų ir nelaimių, pavyzdžiui: autoavarijų, sprogimų, šūvių metu, įmanomas dalinis ar visiškas odos ir po jo esančių audinių netekimas – nuplėšimas. Pradedama greitai ir sunkiai kraujuoti. 

Pirmoji pagalba namuose 

Jei vis dėlto traumos išvengti nepavyko, pirmiausia svarbu nepulti į paniką, racionaliai įvertinti traumos rimtumą ir suteikti sau ar kitam nukentėjusiam būtiną pagalbą. 

Įsipjovus, įsidūrus, įsibrėžus. Jeigu pažeidimai negilūs, visų pirma reikia kruopščiai išvalyti žaizdą, pašalinti į ją patekusius nešvarumus, nuplauti vėsiu vandeniu. Dezinfekuoti žaizdą arba nubrozdinimą galima vandenilio peroksidu, o nuplovus patepti gydančiu tepalu. Jei dėl stipresnio sužalojimo įsipjovus ar įsidūrus reikalinga kontroliuoti kraujavimą, naudokite tiesioginį spaudimą rankomis. 

REKLAMA

Nusideginus. Labai svarbu greitai sureaguoti į tokio pobūdžio traumą, kad išvengti komplikacijų jau pradinėje stadijoje. Pirmiausia, ką reikia padaryti nusideginus – tai atvėsinti pažeistą odos plotą šaltu vandeniu. Tai padės sumažinti skausmą ir išvengti smarkių patinimų. Vėliau, atvėsinus žaizdą, artimiausias dienas galima naudoti specialiai tokiems atvejams skirtas priemones: tepalus ar gelius, kurie skausmą ir odos paraudimą paprastai panaikina per kelias dienas. 

Susitrenkus. Patyrus sumušimą skaudančia vietą rekomenduojama šaldyti, kadangi šaltis apmalšina skausmą ir neleidžia plisti tinimui. Taip pat esant ūmiam skausmui galima rinktis skausmą malšinančius medikamentus arba gydomuosius gelius bei tepalus. 

REKLAMA

Kada kreiptis į gydytoją: 

Nors kai kurias žaizdas galite gydyti namuose, turėtumėte nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei: 

· atvira žaizda yra gilesnė nei 1 cm; 

· kraujavimas nesibaigia, spaudžiant tiesioginiu spaudimu; 

· kraujavimas trunka ilgiau nei 20 minučių; 

· kraujavimas atsirado dėl sunkios traumos. 

Po vizito pas gydytoją reikia pasirūpinti, kad tvarsčiai būtų švarūs, juos keisti tik švariomis ir nuplautomis rankomis. 

Jei į gydytoją kreiptis nereikia ir žaizdas, odos pažeidimus pakanka gydyti namuose, tam tinka medicininės priemonės su hialurono rūgštimi. Viena tokių priemonių yra BIONECT® kremas. Hialurono rūgštis yra natūralus polisacharidas, kuris pasiskirsto daugumos audinių neląstelinėje terpėje ir dėl savo hidrofilinių savybių sukuria drėgną terpę tarp ląstelių. Tokiu būdu oda greičiau regeneruojasi ir mažina randų formavimąsi. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

· Bionect® kremas su dideliu hialurono rūgšties kiekiu intensyviai gydo sudirgintą ar pažeistą odą. 

· Bionect® kremas skatina odos regeneraciją ir pagreitina gijimą. 

· Bionect® kremas sukuria drėgną terpę pažeidimo vietoje, kurios dėka mažėja peršėjimas, paraudimas, pažeista vieta apsaugoma nuo džiūvimo ir nutrynimo. 

· Bionect® kremas stimuliuoja jungiamojo audinio ląsteles, suaktyvina kolageno sintezę ir taip sumažina randų formavimąsi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų