REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Yahoo“ kompanijos generalinė direktorė Carol Bartz yra naujas permokėto kompanijos vadovo veidas. Ji gali didžiuotis didžiausiu atlyginimu 25 per daug sau leidžiančių kompanijų sąraše, kurį sudarė JAV kompanija „Glass-Lewis“.

REKLAMA
REKLAMA

C. Bartz praėjusiais metais gavo net 39 mln. JAV dolerių, tarp kurių buvo 10 mln. JAV dolerių kompensacija už tai, kad ji paliko savo senąją darbovietę, „Autodesk“ kompaniją. C. Bartz buvo priimta į darbą 2009 metais, kuomet pareigose pakeitė vieną kompanijos įkūrėjų Jerry Yangą, ir iškarto buvo išgirta dėl savo nekvailų elgesio manierų.

REKLAMA

Tačiau „Yahoo“ akcininkai skundėsi, kad C. Bartz nepadarė nieko daugiau, o tik apkarpė išlaidas, taip strategiškai nugramzdindama kompaniją. Tačiau, savaime suprantama, ne taip, kad pakenktų savo finansinei padėčiai: šiuo metu ji pirmauja „Forbes“ žurnalo daugiausiai uždirbančių moterų sąraše.

Tačiau „Yahoo“ atvejis nėra vienintelis per didelių kompanijų vadovų algų pavyzdys. Čia labiausiai pasižymėjo mikroschemų gamintoja „Micron“ kompanija, kuri savo vadovui išmokėjo 8 mln. JAV dolerių netgi tuomet, kai metinis kompanijos nuostolis siekė 1,8 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

Kitos kompanijos, permokėjusios savo vadovams, yra: sveikatos draudimo kompanija „Aetna“, savo vadovui Ronaldui Williamsui mokėjusi 18 mln. JAV dolerių tuomet, kai kompanija neįvykdė savo finansinių tikslų; „Chesapeake“ kompanija, kuri su dėkingumu išmokėjo savo generaliniam direktoriui Aubrey McClendonui 19 mln. JAV dolerių, kuomet energetikos kompanija turėjo 5,8 mlrd. JAV dolerių nuostolį; taip pat Dubline esanti draudimo kompanija „XL Group“, savo vadovui Michaelui McGavickui suteikė kompensaciją, kurios vertė buvo 8 proc. metinio kompanijos pelno.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Glass-Lewis“ kompanija, kuri teikia patarimus investuotojams dėl susijungimų, tarybų rinkimų ar kitų kompanijų sprendimų, teigė, kad ši apklausa rodo, jog dauguma kompanijų nesugebėjo priimti veiksmų, susiejančių vadovų atlyginimus bei darbą. „Mūsų tyrimas rodo, kad išlieka gausybė blogų obuolių, kurie vis dar priiminėja rizikingus sprendimus siekdami pritraukti ir išlaikyti vadovus“, teigė „Glass-Lewis“ atstovai.

Ataskaitoje taip pat pateikiamos ir kelios sėkmės istorijos, kurias kompanija įvardijo kaip 25 nepakankamai apmokamas kompanijas. Šiame sąraše pirmauja „Amazon“, „Apple“ bei „Goldman Sachs“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų