73
Vašingtono „Wizards“ – Bostono „Celtics“ 92:91 (nuotr. SCANPIX)

Vašingtono „Wizards“ išplėšė lemiamas, septintąsias, NBA Rytų konferencijos pusfinalio rungtynes. Jungtinių Amerikos Valstijų sostinės komanda namie 92:91 (22:17, 19:25, 25:27, 26:22) palaužė Bostono „Celtics“ ir išlygino serijos rezultatą – 3:3.

73

Didžiąją pirmojo kėlinio dalį pirmavo „Wizards“. Ji, pasibaigus ketvirčiui, buvo priekyje 22:17.

Antrajame kėlinyje švieslentė dukart rodė lygų rezultatą (26:26 – 16 minutė, 28:28 – 17 min.). Tačiau sėkmingesnis „Wizards“ žaidimas leido įgyti rekordinę persvarą – 40:30 (21 min.). Į tai „Celtics“ atsakė atkarpa 10:0 ir vėl išlygino santykį (40:40 – 24 min.).

Trečiasis ketvirtis priklausė Bostono krepšininkams. Jie pirmavo didžiąją kėlinio dalį ir buvo susikrovę didžiausią rungtynių persvarą. Tiesa, ji siekė nedaug – šešis taškus (58:52 – 31 min. ir 64:58 – 34 min.).

Ketvirtasis kėlinys klostėsi labai permainingai. Priekyje buvo tai vieni, tai kiti. Likus minutei ir 15 sekundžių, seriją kėsinosi baigti „Celtics“, pirmaudama 87:82. Iniciatyvos ėmėsi Vašingtono komandos lyderiai Bradley Bealas ir Johnas Wallas. Jų pastangomis rezultatas tapo lygus (87:87). Dvitaškiais apsikeitė Avery Bradley ir B. Bealas (89:89). Likus septynioms sekundėms dvitaškį pataikė Alas Horfordas (91:89). Tačiau to „Celtics“ pergalei nepakako – likus trims sekundėms tritaškį smeigė J. Wallas (92:91). Paskutinysis tolimas Bostono komandos lyderio Isaiah Thomo metimas nebuvo taiklus.

„Wizards“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 46:37, bet baudas metė 62 procentų taiklumu (13 iš 21).

„Wizards“: Bradley Bealas 33 (15/26 metimų, 5 rezultatyvūs perdavimai), Johnas Wallas 26 (9/25 met., 6/8 baudos, 8 rez. perd.), Markieffas Morrisas 16 (5/14 met., 11 atkovoti kamuoliai).

„Celtics“: Isaiah Thomas 27 (8/24 met., 6/6 baud., 7 rez. perd., 5 klaidos), Avery Bradley 27 (10/18 met.), Alas Horfordas 20 (8/12 met., 6 atk. kam.), Jae Crowderis 10 (8 rez. perd.. 7 atk. kam.).

„Wizards“ išlygino serijos rezultatą – 3:3. Paskutinės ir lemiamos rungtynės vyks Bostone.

Poros nugalėtoja Rytų konferencijos finale susitiks su Klivlando „Cavaliers“, kuri pusfinalyje 4:0 pervažiavo Jono Valančiūno Toronto „Raptors“.

„Celtics“ pirmajame atkrintamųjų varžybų etape 4:2 nugalėjo Čikagos „Bulls“, „Wizards“ – tokiu pat rezultatu įveikė Atlantos „Hawks“.

Bostono komanda (53 pergalės / 29 pralaimėjimai) reguliariajame sezone Rytuose buvo pirma, Vašingtono ekipa (49/33) – ketvirta.