Estešunde (Švedija) vykstančiame pirmajame šio sezono pasaulio biatlono taurės etape sekmadienį į 40-uką vyrų 20 km individualiose lenktynėse pateko Vytautas Strolia.

Geriausias Lietuvos biatlonininkas prašovė 2 kartus, finišavo per 54 min. 53.8 sek. ir užėmė 39-ą vietą. Už tai jam atiteko 2 įskaitiniai pasaulio taurės varžybų taškai.

Kiti lietuviai buvo toli nuo taškų. Maksimas Fominas finišavo 72-as (57:45.5 min., 3 baudos min.), Tomas Kaukėnas – 77-as (58:18.6, 3), o Karolis Dombrovskis – 84-as (58:57.9, 4) tarp 104 dalyvių.

Pirmą karjeros pergalę tokio lygio varžybose šventė vokietis Romanas Reesas, kuriam nesukliudė 1 klaida šaudykloje (51:27.2). Antras buvo jo tautietis Justusas Strelow, irgi uždengęs 19 taikinių iš 20 (51:39.3) ir pirmą kartą karjeroje tokio lygio varžybose lipęs ant podiumo. Norvegijos žvaigždė Johannesas Thingnesas Boe užėmė trečią vietą (51:52.2, 2 baudos min.).

Puikiai pasirodė latvis Andrejus Rastorgujevas. Jis prašovė tik paskutiniame ruože ir finišavo 4-as (51:56.3, 1). Jei ne ta klaida, latvis būtų pirmą kartą karjeroje laimėjęs pasaulio taurės lenktynes.

Varžybos Estešunde tęsis trečiadienį, kai vyks moterų estafetės 4x6 km lenktynės.