„Prienams“ nepavyko iškovoti antrojo trofėjaus šį sezoną. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai antrosiose Baltijos krepšinio lygos (BBL) finalo rungtynėse 73:70 (19:17, 19:22, 22:15, 13:16) nugalėjo Ventspilio „Ventspils“ krepšininkus, tačiau to triumfui turnyre neužteko.

Lietuvos klubas pirmoje akistatoje namuose skaudžiai 69:91 nusileido Latvijos ekipai ir dėl prastesnio abiejų susitikimų rezultato turi tenkintis sidabro medaliais.

Naudingiausiu finalo serijos žaidėju buvo pripažintas „Ventspils“ krepšininkas Janis Timma.

Šiame mače „Prienams“ negalėjo padėti pirmųjų rungtynių rezultatyviausias žaidėjas Gediminas Orelikas.

„Prienų“ startinis penketas: Gintaras Kadžiulis, Artūras Milaknis, Siimas-Sanderis Vene, Arnas Labuckas ir Artūras Valeika.

Susitikimo pradžioje V.Šeškaus auklėtiniai taškus rinko vien tolimais metimais ir sužaidus pustrečios minutės pirmavo 6:2, tačiau per mažiau nei minutę aikštės šeimininkai sugebėjo išsiveržti į priekį (7:6). Įpusėjus ketvirčiui rezultatas buvo lygus 9:9. „Prienams“ sunkiai sekėsi pralaužti varžovų gynybą baudos aikštelėje.

Šviežumo į komandos žaidimą įnešė nuo atsarginių suolo pakilę Darius Pakamanis ir Arminas Urbutis – jų dėka Lietuvos klubui pavyko spurtuoti 8:2 ir perimti iniciatyvą. Nors paskutinėmis kėlinio akimirkomis „Ventspils“ ekipai pavyko pelnyti taškus, „Prienai“ po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 19:17.

Antrąjį kėlinį individualiu šou pradėjo A.Milaknis – 6 snaiperio taškai iš eilės leido „Prienams“ pabėgti 25:20. Galiausiai iš toli po 5 nesėkmingų bandymu pataikė ir „Ventspils“. Gynyboje užtikrintai rungtyniavę Roberto Štelmaherio auklėtiniai puolime taškus rinko greitų atakų metu ir po laimėtos atkarpos 9:4 pavijo lietuvius (29:29).

Įspūdingai ataką užbaigė svečiai - ore D.Pakamanio perduotą kamuolį pagavęs A.Valeika galingu dėjimu sudrebino krepšį. „Prienai“ taškus daugiausiai rinko nuo baudų metimo linijos ir taip neleido „Ventspils“ krepšininkams išsiveržti į priekį, tačiau jie nuolat kvėpavo prieniškiams į nugarą. Ketvirčio pabaigoje Lietuvos klubas pralaimėjo atkarpą 8:2 ir prarado persvarą. Įpusėjus mačui „Prienai“ atsilieka 38:39.

Po didžiosios pertraukos „Ventspils“ tęsė pradėtą darbą – per pusantros minutės dar labiau padidino atotrūkį (43:38), tačiau svečiai nesutriko. Fantastiškai sužaidę 4 minučių atkarpą V.Šeškaus auklėtiniai laimėjo ją 16:0 ir perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas (54:43).

Minutės pertraukėlės paprašęs R.Štelmaheris sustygavo auklėtinių žaidimą – aikštės šeimininkai sumažino deficitą iki 52:56. Artėjant ketvirčiui į pabaigą pirmuosius taškus pelnė D.Pakamanis, tačiau latviams pavyko nepaleisti varžovų į priekį. Trečiąjį kėlinį „Prienai“ baigė būdami priekyje 60:54.

Paskutiniajame ketvirtyje prieniškiai dar bandė kabintis į pergalę reikiamu skirtumu, tačiau „Ventspils“ atrėmė visus jų mėginimus spurtuoti. Nepaisant to, „Prienai“ stabiliai pirmavo 3–6 taškų pranašumą. Mačo pabaigoje finalo serijos nugalėtojas jau buvo aiškus, beliko sužinoti, kas bus stipresnis šiame susitikime. Paskutinėmis rungtynių akimirkomis aikštėje netrūko kietos fizinės kovos, krepšininkai kovėsi dėl kiekvieno kamuolio. Vis dėlto, sėkmingiau sužaidę pergalę iškovojo „Prienai“ – 73:70.