REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis trečiadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga turi vieningai ir aiškiai pasakyti Kinijai apie galimą atsaką dėl jos spaudimo Lietuvai.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis trečiadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga turi vieningai ir aiškiai pasakyti Kinijai apie galimą atsaką dėl jos spaudimo Lietuvai.

REKLAMA

Taip jis kalbėjo Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmams laišku įspėjus Vyriausybę, jog dėl Pekino veiksmų vokiečių investuotojams gali tekti uždaryti gamyklas Lietuvoje, jei nebus rastas „konstruktyvus sprendimas atkurti Lietuvos ir Kinijos ekonominius santykius“.

„Tai yra svarbus laiškas, jame perskaitome ir stiprią paramą mums, ir, tiesą sakant, poreikį Europai turėti atgrasymo instrumentus, kad tokie veiksmai, kurie taikomu prieš Lietuvą, ateityje nebūtų taikomi prieš kitas valstybes“, – žurnalistams trečiadienį po susitikimo su prezidentu sakė G. Landsbergis.

„Diplomatiniai sprendimai turi būti rasti ir mes jų ieškome (...) bet ES turi pasakyti, kad ji turi atsaką“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Apie Ministrų kabinetui skirtą laišką pranešė naujienų portalas „15min“.

Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų teigimu, su problemomis susiduria įmonės, kurių veiklos sritis yra substratai ir durpės, lazeriai, automobilių detalės bei kiti aukštųjų technologijų sektoriai.

REKLAMA

„Nebegalima tęsti pradėtų investicinių projektų (produkcijos plėtros), nes nebegaunami reikalingi komponentai iš Kinijos. Iš Kinijos nebeįmanoma atsivežti gamybai būtinų detalių. Baigtų gaminių (kurių kilmės šalis – Lietuva) nebegalima gabenti į Kiniją“, – rašoma laiške.

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje gamyklas turi Vokietijos automobilių pramonės įmonės „Hella“ ir „Continental“.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos duomenimis, Vokietija yra ketvirta pagal dydį investuotoja Lietuvoje, tiesioginės investicijos šiuo metu sudaro 1,45 mlrd. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp Vilniaus ir Pekino įtampa tvyro jau kurį laiką, tačiau ji itin sustiprėjo Lietuvai atidarius Taivaniečių atstovybę, pavadinime naudojant salos vardą.

Ekspertai sako, kad kinų kalba šios atstovybės pavadinimas skamba kaip Taivano atstovybė. Pekinas tame įžvelgia Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei.

Dėl to iš abiejų šalių konsultacijoms buvo atšaukti ambasadoriai, o vėliau diplomatiniai santykiai pažeminti iki reikalų patikėtinių lygio.

G. Landsbergis atmetė nuogąstavimus, jog Bendrijoje šiuo klausimus nėra vienybės: „Vienybė dabar kuriasi, tai yra naujas precedentas, tokio pobūdžio priemonės prieš ES nebuvo naudotos anksčiau.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skaistė: dėl Kinijos spaudimo tikimės užsienio partnerių paramos

Kinijai didinant ekonominį spaudimą Lietuvai. Vyriausybė tikisi užsienio partnerių paramos, tai pat rengia priemones, kurios padėtų nukentėjusiems šalies verslams, sako finansų ministrė. 

Gintarės Skaistės teigimu, nors tiesioginis eksportas į Kiniją sudaro vos vieną procentą bendro Lietuvos eksporto ir jo netekimo poveikis nebūtų didelis, reikia vertinti ir antrinį efektą, kuris galėtų būti dėl „neproporcingų Kinijos veiksmų“. 

„Vertiname, kaip minimizuoti tuos galimus antrinius poveikius per pokalbius su užsienio partneriais, su Europos Komisija, su JAV. Natūralu, kad prekybos karai niekam nėra naudingi ir poveikio priemonių turi kiekviena iš pusių. Man atrodo, kad šitoje vietoje labai svarbus yra solidarumas, ne tik Lietuvą palikti vieną, kaip ji yra, bet ir įvertinti tas poveikio priemones, kurias turi mūsų užsienio partneriai ir veikti drauge“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė G. Skaistė.

REKLAMA

Pasak jos, su Ekonomikos ir inovacijų ministerija taip pat rengiamos priemonės, kurios galėtų tiesiogiai padėti dėl Kinijos spaudimo nukentėjusiems verslams.

„Tai yra ir apyvartinės paskolos, kurias teiktų „Invega“, tiek ir priemonės, kurios galėtų prisidėti prie rinkų diversifikavimo. Tam bus skirtos papildomos lėšos, kad įmonės galėtų susirasti kitus eksporto taškus nei Kinija“, – aiškino ministrė.

Kinija pastaruoju metu reiškė protestus dėl Lietuvos plėtojamų ryšių su Taivanu, šios salos atstovybės atidarymo Vilniuje.

Kinija rudenį sustabdė krovininius traukinius į Lietuvą, maisto eksporto leidimų išdavimą, sumažino Lietuvos įmonėms kredito limitus ir pakėlė kainas, be to, buvo išbraukusi Lietuvą iš muitinės sistemų. 

Taip pat skelbiama, jog Kinija spaudžia užsienio įmones savo gamyboje nebenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. 

Kinijos komunistų partijos leidinys „Global Times“ šią savaitę pranešė, kad Pekinas gali įvesti ir oficialias ekonomines sankcijas Lietuvai.

KUR TAS NARCIZAS PASTUMDĖLIS IR NETURINTIS SAVO NUOMONĖS ŽIŪRI!!!!
LAIKAS JUOS TUOS KLOUNUS PALEIST VISUS 141 IR LAI EINA I VISAS KETURIAS PUSES!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų