25
Vokietija – Meksika 4:1 (nuotr. SCANPIX)

Jei Čilės rinktinė kelią į FIFA konfederacijų taurės finalą prasibrovė 11 metrų baudinių serija, Vokietijos komanda pusfinalyje nepervargo. Vokiečiai ketvirtadienį 4:1 (2:0) sutriuškino meksikiečius.

25

Vokietijos rinktinė kelią į finalą nusitiesė kone per pirmąsias aštuonias pusfinalio minutes. 6-ąją, po Benjamino Hendrichso perdavimo iš dešinės, kamuolį vienu lietimu į vartus nukreipė už baudos aikštelės buvęs Leonas Goretzka. Saugas po dviejų minučių pasiekė ir dublį. Perdavimą iš gilumos atliko Timo Werneris. L. Goretzka pabėgo nuo varžovų ir pelnė lengvą įvartį.

19-ąją minutę panašų šansą po dar vieno B. Hendrichso turėjo pats T. Werneris. Smūgį atrėmė Meksikos rinktinės vartininkas Guillermo Ochoa.

Antrojoje pirmojo kėlinio dalyje vokiečiai ėmė klysti. Tris kartus komandą gelbėjo vartų sargas Marcas-Andre ter Stegenas. Sykį po dviejų smūgių vienos atakos metu, vėliau – po standartinės padėties ir Hectoro Herreros patrankos.

Antrosios rungtynių pusės pradžioje komandos apsikeitė pavojingais momentais. Raulio Jimenezo muštą kamuolį sugavo M. A. ter Stegenas, o T. Werneriui pristigo šiek tiek tikslumo.

59-ąją minutę vokiečiai surezgė gražią ataką. Julianas Draxleris atliko perdavimą į kraštą, ten Jonasas Hectoras perdavė į baudos aikštelės centrą, kur kamuolį į tuščius vartus nukreipė T. Werneris.

75-ąją minutę meksikiečiai galėjo sušvelninti rezultatą, bet R. Jimenezas pataikė į skersinį.

Meksikos rinktinė tikslą pasiekė 89-ąją minutę. Fantastišku tolimu smūgiu pasižymėjo Marco Fabianas.

Meksikiečiai kilo į lemiamą šturmą, bet buvo nuraminti. 91-ąjį minutę paskutinį tašką padėjo Aminas Younesas.

Sekmadienį vokiečiai finale žais su čiliečiais. Meksikiečiai dėl trečiosios vietos varžysis su portugalais.