• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jovita Sukackaitė, Ugnė Galadauskaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Kai liepą Ignalinos rajone esančiame kiaulių komplekse „Idavang“ buvo aptiktas afrikinio kiaulių maro židinys, paaiškėjo, kad jau anksčiau buvo užkasta minėtu virusu užkrėstų kiaulių, bet apie tai visuomenė neinformuota. Pradėtas ikiteisminis tyrimas ir dėl trukdymo pareigūnams tirti bylą. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovai tai vadina nesusipratimu.

REKLAMA
REKLAMA

Tirdami baudžiamąją bylą dėl to, kaip kiaulių maro užkratas pateko į Ignalinos rajone veikiantį kiaulių kompleksą „Idavang“, tyrėjai gavo informacijos, neva dar mėnesį iki šio atvejo kiaulės gaišo ir kituose ūkiuose Ignalinos rajone, bet apie tai niekam nebuvo pranešta, o kritusios kiaulės buvo nelegaliai užkastos.

REKLAMA

Ištyrus atkastas kiaules paaiškėjo, kad jos iš tiesų nugaišo nuo kiaulių maro. Netrukus tyrėjai informuoti apie dar vieną nelegaliai užkastų kiaulių atvejį, tačiau, pasak pareigūnų, atkasti ir ištirti šias kiaules buvo trukdoma.

„Antruoju atveju, kai buvo pasikviesti specialistai, Ignalinos rajono policijos komisariato viršininkas Dainius Šidlauskas man paskambino ir pasakė, kad policijai pagalbą suteikti atsisakyta tiek iš savivaldybės, tiek ir iš Veterinarijos tarnybos“, – tvirtina Utenos apskrities policijos vyriausiasis komisaras Vytautas Vaiškūnas.

REKLAMA
REKLAMA

„Nebuvo išsamiai pateikta informacija, kaip priklauso, o tik telefoniniu skambučiu, todėl kilo nesusipratimas. Vėliau, kai kreipėsi oficialiai, – paaiškino, kas bus daroma, kad bus kasinėjama, paprašė mūsų užtikrinti dezinfekciją, tada nuvažiavo mūsų specialistas“, – tikina Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Linas Tiškus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policijos pareigūnai teigia, kad ši situacija buvo nuslėpta nuo visuomenės. Utenos policija sako nematanti skirtumo, ar telefonu, ar kitokiu būdu kreipiamasi pagalbos, ir įžvelgia nemažai biurokratizmo.

Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas teigia, kad kol nebuvo užtikrinta vietos dezinfekcija, tyrimas tikrai negalėjo būti vykdomas, ir priduria, jog tokių atvejų buvę daugiau, tačiau buvo imtasi reikiamų priemonių.

REKLAMA

„Sukontroliuoti kiekvieną močiutę, kuri užkasė... Močiutė, kuri užkasė nepranešusi mums – gal ir padarė nusižengimą, kad mums nepranešė, tačiau ji padarė tiek gerai, kad užkasė, izoliavo tą virusą. Mes ir patys buvome aptikę pažeidimų, nes žmonės slėpė. Todėl pasitarę su ministre ir padarėme priverstinį surašymą, kad žinotume, kas laiko tuos gyvūnus“, – sako Maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

Norėdami išsiaiškinti, ar tikrai buvo trukdoma pareigūnams atlikti tyrimą, teisėsaugos pareigūnai atliko poėmius Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute. Planuojama tirti darbuotojų kompiuterius. Įtarimai kol kas niekam nepareikšti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų