REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Irano naftos ministras Bijanas Namdaras Zangenehas pareiškė, kad Teheranas numato vystyti naftos gavybą bet kokia kaina, praneša „Bloomberg“.

Irano naftos ministras Bijanas Namdaras Zangenehas pareiškė, kad Teheranas numato vystyti naftos gavybą bet kokia kaina, praneša „Bloomberg“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, šalis neturi kitos išeities, nes „jeigu Iranas nepadidins naftos gavybos lygį, jis neteks savo rinkos dalies“.

REKLAMA

Ministras taip pat pažymėjo, kad Iranas palaiko neeilinio OPEC šalių naftos gavėjų susitikimo idėją. Jo manymu, toks susitikimas galėtų pasitarnauti sulaikant naftos kainų griūtį rinkoje.

Anot Pasaulio banko liepos mėnesio prognozės, nutraukus sankcijas Iranui dėl Teherano branduolinės programos, naftos srautas į pasaulines rinkas išaugs beveik milijonu barelių per parą. O tai, savo ruožtu, sumažina 2016 metų naftos kainos prognozę nuo 66 iki 56 dolerių už barelį.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu naftos kaina ir be Irano prekybos toliau ryžtingai krenta. Rugpjūčio 24-ąją „Brent“ naftos kaina smuko apie 4 proc. – iki 43 dolerių už barelį. Jeigu tokia ar panaši kaina išsilaikys kelias savaites, tai bus mažiausia kaina per pastaruosius dešimtmečius. Paskutinį sykį panaši kaina laikėsi tik 2008-2009 krizės piko metu. Anot specialistų, tai atsiliepia ir Kinijos akcijų biržos indeksams: Šanchajaus biržos neteko 9 proc. vertės, nepaisant Kinijos valdžios pastangų sustabdyti griūtį leidžiant investuoti į pensijų fondų akcijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, juodojo aukso kainų tendencijoms daro įtaką naujų naftos telkinių atidarymas JAV ir Norvegijoje.

„Bloomberg“ televizija rugpjūtį paskelbė, kad, nepaisant daugiau nei dvigubai per metus kritusių naftos kainų, remiantis OPEC paviešintais duomenimis, šios organizacijos šalių gavyba pasiekė pastarųjų trijų metų maksimumą ir sudarė 31,5 mln. barelio per mėnesį. Organizacijos narės taip pat nenusiteikusios ir ateityje mažinti naftos gavybą, nes kainos „nebus amžinai žemos“.

Taip pat pateikiame Rusijos prezidento Vladimiro Putino 2014-ųjų balandžio, kai naftos kaina siekė dabar neįtikėtinai atrodančius 108 dolerius už barelį pasvarstymus į klausimą „ar galėtų pasaulio šalys susimokyti prieš Rusiją ir dirbtinai sumažinti naftos kainą?“ Rusijos prezidentas tuomet pasakojo, kad toks variantas yra itin menkai tikėtinas, nes „Rusija puikiai sutaria su Saudo Arabija, o ir šios šalies biudžetas yra numatytas 80-85 dolerių už barelį ribose“. Vladimiras Putinas tokią įvykių eigą, kad nafta kainuos mažiau negu 100 dolerių vertino itin skeptiškai, o kitame interviu yra sakęs, kad pasaulį ištiktų krachas, jeigu naftos kainos pasieks 40 dolerių už barelį ribą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų