REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Parlamentarams piktinantis, kad dėl Rusijos sankcijų smuko žemės ūkio žaliavų supirkimo kainos, bet prekybos centruose produkcija neatpigo, žemės ūkio ministrė pripažino, kad nei perdirbėjai, nei prekybos centrai nemažina kainų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Virginijos Baltraitienės, perdirbėjus paraginus mažinti kainas, jie neva atsakę, kad tokiu atveju tektų mažinti žaliavos supirkimo kainas.

REKLAMA

„Jie atsakė, jeigu mes mažinsime čia (Lietuvoje - BNS) savo kainą, neturime jos, šitos produkcijos, kur išvežti (dėl Rusijos embargo - BNS), tai pieno supirkimo kaina turės mažinti dar daugiau“, - ketvirtadienį Seime teigė ministrė.

Vis dėlto, pasak jos, visos nuolaidos prekybos centruose yra perdirbėjų sąskaita.

„Niekada nė vienas prekybos centras savo sąskaita nepadarė jokių nuolaidų, akcijų. Daro tik perdirbėjų sąskaita ir perdirbėjai, jų teigimu, norėdami išlaikyti darbo vietas, nes žinom, kad nė vienoje įmonėje nesumažėjo darbuotojų, jie tos produkcijos, ką atiduoda prekybos tinklams, nemažino“, - aiškino V.Baltraitienė.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo kaimo reikalų komiteto narys socialdemokratas Edmundas Jonyla ministrės klausė, ar analizuojama, kas „nugraibė finansinę grietinėlę“, Rusijai paskelbus, kad nebeįsileis lietuviškos produkcijos.

„Dėl Rusijos embargo pieno supirkimo kainos per trumpą laiką žemdirbiams buvo labai sumažintos. Buvo žadama, kad pieno produktai, kadangi jų nėra kur parduoti, bus tiekiami vietinei rinkai gerokai mažesnėmis kainomis. Tačiau tų mažesnių kainų mūsų gyventojai taip ir nepamatė. Ar buvo analizuojama, gal yra analizuojama, kas nusigraibė tą finansinę grietinėlę - ar perdirbėjai, ar prekybininkai?“, - klausė E.Jonyla.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rugpjūčio pradžioje Rusija uždraudė žemės ūkio ir maisto produkcijos importą iš Europos Sąjungos valstybių, todėl dėl šio draudimo smarkiai nukentėjo pieno gamintojai, nes smuko supirkimo kainos.

Lietuviškų pieno produktų eksportas į Rusiją praėjusiais metais siekė 25,5 proc. viso šių produktų eksporto.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų