• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būsimi naujos biokuro katilinės kaimynai Kirtimuose piktinasi, kad šalia jų namų statinius planuojanti įmonė gali išvengti privalomų poveikio aplinkai vertinimo (PAV) procedūrų.

REKLAMA
REKLAMA

„Ką jūs čia naujo sužinosit?“, - tokį Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Poveikio aplinkai vertinimo skyriaus vedėjos Justinos Kraskauskaitės argumentą išgirdo gyventojai, gegužės 23 dieną atvykę į RAAD patalpose vykusį išvadų dėl katilinių PAV persvarstymą.

REKLAMA

„Tai yra aukščiausio lygio chamizmas. Pareigūnė visą laiką demonstravo akivaizdų palankumą katilinės statytojams, kurie aiškina, kad poveikio aplinkai tyrimas katilinei neprivalomas. Jų manymu, užtenka padaryti poveikio sveikatai vertinimą. Verslininkai argumentuoja tuo, kad neva viskas bus švaru ir tvarkinga, tačiau tai yra tik žodžiai. Statytojų nenoras daryti poveikio aplinkai tyrimą gyventojams kelia pagrįstų įtarimų“, - pasakojo Valentas Korsakas, kurio namas yra šalia Geologų g. 12 A, kur UAB „Pramonės energija“ planuoja katilinių statybas.

REKLAMA
REKLAMA

V. Korsako teigimu, susirinkime gyventojams buvo demonstruojami šimtų puslapių segtuvai su lentelėmis ir sudėtingais skaičiavimais, neva įrodančiais būsimos taršos nebuvimą. „Per kelias minutes įvertinti tokios apimties medžiagą ne specialistui nėra įmanoma“, - įsitikinęs vilnietis.

Anot jo, ne tik katilinės statytojams, bet ir gyventojams privalanti atstovauti J. Kraskauskaitė susirinkime ne kartą pabrėžė, kad PAV nėra būtinas ir turėtų užtekti paprastesnės, poveikio sveikatai vertinimo, procedūros. Galutines išvadas dėl PAV būtinybės RAAD ketina pateikti per 5 dienas. Gyventojai baiminasi, kad RAAD palankumą įgiję katilinės statytojai gali aplenkti įstatymų raidę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gyventojų interesai jiems – paskutinėje vietoje. Absoliučiai nesuprantama, kodėl vengiama atlikti įprastas panašių statybų atveju procedūras?“, - klausė V. Korsakas.

Jam susidaro įspūdis, kad daroma viskas, jog gyventojai neturėtų galimybės tinkamai susipažinti su katilinės projektu.

„Susirinkimas, kaip ir pirmasis projekto pristatymas, vėl vyko vidury darbo dienos, miesto centre, todėl dalyvavo tik 10 gyventojų atstovų“, - skundėsi vilnietis.

Jis pasakojo, kad prieš mėnesį katilinės projektą pristatę rengėjai pažadėjo atsakyti į gyventojų užduotus klausimus ir atsakymus iškabinti seniūnijoje, esančioje Dariaus ir Girėno gatvėje. Seniūnija – už 4 kilometrų nuo žmonių, kuriems aktuali ši tema, namų.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų