0

Sėkmingai Eurolygos startas susiklostė paskutinį bilietą į šį turnyrą per atranką iškovojusiems Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams. Dirko Bauermanno auklėtiniai pateikė staigmeną - ketvirtadienį namie po pratęsimo 84:83 (25:25, 17:17, 17:18, 15:14, 10:9) įveikė Europos milžiną Atėnų „Panathinaikos“ klubą su Jonu Mačiuliu priešakyje.

„Karštas“ interviu: R. Seibutis: dėl tokių rungtynių verta ir numirti

„Panathinaikos“ vyr. treneris Argiris Pedoulakis: „Pagrindinė pralaimėjimo priežastis buvo prasta gynyba. Ypač vienas prieš vieną. Kol kas nesame geriausios sportinės formos. Tikiuosi, kad tai ištaisysime treniruotėse. Sveikinimai vilniečiams su pergale.“

Dvikova klostėsi įtemptai ir permainingai nuo pirmųjų rungtynių minučių, didžiausias skirtumas siekė 6 taškus (36:42, antras kėlinys), o nugalėtojas sprendėsi per pratęsimą ir paskutines sekundes. Sostinės ekipa gerokai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių - 27:39, tačiau taikliau metė tritaškius (32 proc ir 25 proc.) ir darė mažiau klaidų (10 ir 13).

Vilniečius į priekį tempė antroje rungtynių dalyje „iššovęs“ Renaldas Seibutis ir veteranas Darius Songaila, o svečių gretose rezultatyviausias ir naudingiausias buvo Lietuvos rinktinės puolėjas Jonas Mačiulis.

Vilniaus „Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis - 19 (4/4 tritaškiai), Darius Songaila - 13 (8 atkovoti kamuoliai), Juanas Palaciosas - 12, Steponas Babrauskas ir Omaras Cookas (11 rezultatyvių perdvaimų) - po 10, Stevanas Jelovacas ir Martynas Gecevičius - po 7, Milenko Tepičius - 6, A. Glyniadakis ir T. Lydeka po 0.

„Panathinaikos“: Jonas Mačiulis - 13 (8 atkovoti kamuoliai), Ramelas Curry ir Mike'as Batiste - po 12, L. Mavrokefalidesas ir Jamesas Gistas - po 10, Roko Ukičius - 8, D. Diamantidis - 6 (7 rezultatyvūs perdavimai), Nikos Pappas - 5, S. Lasme - 4, Antonis Fotsis - 3.

Rungtynių eiga:

Vilniečiai pirmieji realizavo tolimą metimą, tai padarė O. Cookas (3:2). Įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“į priekį išsiveržė šešiais taškais (13:7). Nors didžiąją kėlinio dalį vilniečiai pirmavo, „Panathinaikos“ sugebėjo išlyginti rezultatą (17:17). Vėliau vilniečiai dar laikė pranašumą savo rankose, kėlinys baigėsi lygiu rezultatu 25:25.

Antrąjį ketvirtį sostinės ekipa pradėjo išsiverždama į priekį 29:25, bet rezultatą graikų klubas vėl persvėrė savo naudai – 31:33.  Komandos žaidė taškas į tašką, tačiau svečiai sugebėjo persverti rezultatą savo naudai. Du taiklūs R. Seibučio tritaškiai padėjo išlyginti rezultatą. Didžioji pertrauka prasidėjo esant rezultatui 42:42.

Trečiajame kėlinyje „Panathinaikos“ šovė į priekį 44:47, tačiau vilniečiai varžovų pranašumą greitai eliminavo. Permainingas žaidimas šiame ketvirtyje baigėsi minimalia Atėnų komandos persvara 59:60.

Ketvirtame ketvirtyje „Panathinaikos“ padidino savo pranašumą iki 62:65, bet „Lietuvos ryto“ krepšininkai rankų nenuleido - atsitiesė ir vėl perėmė iniciatyvą į savo rankas. Pabaigoje Lietuvos ekipa susikrovė 4 taškų pranašumą - 74:70, tačiau varžovai sugebėjo išlyginti rezultatą ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pridėtos penkios minutės taip pat buvo dramatiškos ir įtemptos. Likus žaisti mažiau nei minutę svečiai dar pirmavo 82:83, bet R. Seibučio dvitaškis pasiekė tikslą, o „Panathinaikos“ du metimai tikslo nepasiekė. Dirko Bauermanno auklėtiniai triumfavo 84:83.