• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicinė koalicija Vilniaus miesto taryboje prašys prokuratūros bei Seimo Etikos ir procedūrų komisijos ištirti kai kurių tarybos narių elgesį trečiadienį vykusio posėdžio metu.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pranešė Vilniaus miesto savivaldybė, Liberalų, Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungos ir Konservatorių partijos atstovai penktadienį parengė kreipimąsi į prokuratūrą, kuriame prašoma nustatyti asmenis, posėdžio dieną trukdžiusius slaptu balsavimu išrinkti merą, sukėlusius sumaištį ir apsistumdžiusius prie balsavimo patalpos durų.

REKLAMA

Taip pat prašoma išsiaiškinti kai kurias tarybos nario liberalo Vilmanto Drėmos dingimo aplinkybes.

Buvęs Vilniaus meras, dabar - tarybos narys Artūras Zuokas ankščiau sakė, jog V.Drėma "neaiškiomis aplinkybėmis dingo" prie patalpos, kur vyko balsavimas, durų po "susistumdymo" su į posėdį neužsiregistravusiais tarybos nariais.

Tačiau vėliau atsiradęs V.Drėma prisipažino blogai pasijutęs ir išėjęs iš posėdžio. Paaiškėjo, kad naktį jis praleido ligoninės kardiologijos reanimacijos palatoje.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalų suburta koalicija prašo Etikos ir procedūrų komisijos įvertinti Seimo narių Eduardo Šablinsko, Vasilijaus Fiodorovo ir Valdemaro Tomaševskio veiksmus - bandymus sutrukdyti tarybos nariams slaptu balsavimu išreikšti savo valią.

Trečiadienį vykusį posėdį sušaukė liberalų suburta koalicija, nutarusi nelaukti, kol pasibaigs teisminės procedūros, ir pripažinti negaliojančiais balandžio 9 dieną vykusių rinkimų rezultatus bei perrinkti merą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į posėdį susirinko 26 tarybos nariai iš 51. Posėdyje dalyvavo ne tik tarybos opozicija, bet ir du Lietuvos lenkų rinkimo akcijos nariai Janas Tadeušas Dovgialo ir Tadeušas Filipovičius.

Kiti valdančiąją daugumą sudarantys socialdemokratų, liberalų demokratų, LLRA, Lietuvos rusų sąjungos ir socialliberalų atstovai posėdyje nedalyvavo.

REKLAMA

Tačiau kadangi mero rinkimuose nebalsavo vienas liberalas - V.Drėma, nesusidarė reikiamas kvorumas ir liberalų suburtai koalicijai nepavyko sostinės meru perrinkti buvusio mero liberalo Artūro Zuoko.

Miesto tarybos posėdyje balandžio 9 dieną meru buvo išrinktas socialdemokratas Gediminas Paviržis.

Balandžio viduryje Vilniaus apygardos administracinis teismas, nagrinėdamas liberalų skundą dėl sostinės mero ir jo pavaduotojo rinkimų teisėtumo, laikinai sustabdė išrinktojo miesto mero G.Paviržio ir vicemero liberaldemokrato Juozo Imbraso įgaliojimus.

REKLAMA

Savo prašymą liberalai argumentavo tuo, kad pirmajame naujosios tarybos posėdyje dalyvavo trys tarybos nario mandatus turintys Seimo nariai, taip pat tuo, kad rasti du nustatytos formos neatitinkantys balsavimo biuleteniai.

Vilniaus apygardos administracinis teismas nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis išaiškintų, ar Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisos, leidžiančios parlamentarams dalyvauti pirmajame savivaldybės tarybos posėdyje, neprieštarauja Konstitucijai.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų