REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Archeologiniai radiniai paneigė iki šiol turėtas žinias apie vikingų gyvenimo būdą.

Nustatyta, jog vyrai tais laikais stengėsi neatitrūkti nuo mados, o moterys rengdavosi taip, kad išryškintų savo kūną, netgi gana provokuojančiai. Jų garderobe buvo ir modernios liemenėlės, kurios pabrėždavo krūtinę. Tačiau įsitvirtinus krikščionybei, drabužių stilius greitai pasikeitė, rašo Vokietijos dienraštis „Die Welt“.

REKLAMA
REKLAMA

Ne tik per šventes, bet ir kiekvieną dieną vikingai daug dėmesio skirdavo savo aprangai: jie mėgo spalvingus, kūną išryškinančius drabužius, naudojo šilkines medžiagas.

REKLAMA

Iki šiol tyrinėtojai manė, jog vikingės vilkėdavo ilgas sukneles, kurios buvo pasiūtos iš stačiakampio formos medžiagos dalių, prilaikomų diržu. Tačiau naujausi radiniai rodo, jog vikingų drabužių stilius buvo kur kas seksualesnis: moterys vilkėjo mažai kuo nuo šiuolaikinių besiskiriančias liemenėles, kurios kartais būdavo prilaikomos petnešėlių, iš priekio suknelės būdavo atviros.

Archeologiniams kasinėjimams, kurių radiniai paneigė iki tol vyravusią nuomonę apie vikingų rengimosi stilių, vadovavo Švedijos Upsalos universiteto archeologė Annika Larsson.

REKLAMA
REKLAMA

Archeologė A. Larsson pasakoja, jog vikingai prie šiaurietiško stiliaus derino rytietiškus elementus. Jų rūbų dizainas buvo toks, kad juos galėjo vilkėti tiek namuose, tiek viešumoje.

Kasinėjimai buvo atlikti Maelar ežero apylinkėse, esančiose tarp Stokholmo ir Upsalos. Šioje teritorijoje buvo pagrindinė vikingų gyvenvietė 750 - 1050 metų laikotarpiu. Tačiau jau 900 metais į Švediją pradėjo skverbtis krikščionybė, todėl drabužiuose nebeliko rytietiškų elementų. Atsiradus naujiems prekybos keliams, sustiprėjo ryšys su Vakarų Europa ir krikščioniškąja Bizantija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Archeologė A. Larison teigia, jog tekstilė pasako apie visuomenę daugiau nei tradicijų tyrinėjimai: seni ritualai dažnai išlieka ir pasikeitus visuomenei, tuo tarpu nutrūkus prekybos keliams, drabužių stilius iš karto keičiasi.

Atėjus krikščionybei tokio stiliaus drabužiai išnyko tikriausiai todėl, kad ši religija draudė akcentuoti moteriškumą. Be to, tikriausiai tokie drabužiai buvo reikalingi vikingų ritualams, kurie išnyko įsitvirtinus naujai religijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų