REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Interneto prieglobos (angl. hosting) paslaugas siūlančioje verslo įmonėje sėkmingai įdiegta Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mechatronikos absolvento Andriaus Dzedzickio inovacija – mechatroninė klimato valdymo ir energijos sąnaudų kontrolės sistema. Tokią sistemą Lietuvos inžinieriai šalies verslininkams pristato pirmą kartą: iki šiol Lietuvos įmonėse naudotos tik užsienio gamintojų parduodamos klimato kontrolės sistemos.

REKLAMA
REKLAMA

A. Dzedzickio kurta mechatroninė klimato valdymo ir energijos sąnaudų kontrolės sistema reaguoja į temperatūros, drėgmės, triukšmo pokyčius patalpoje, taupo energijos sąnaudas. Ji perspėja patalpos administratorius apie patalpos klimato pokyčius, taip pat, reguliuodama ventiliacijos ir kondicionavimo sistemas, gali užtikrinti pageidaujamą patalpos temperatūrą, praneša VGTU atstovai.

REKLAMA

„Kiek teko domėtis, Lietuvos inžinieriai panašių technologijų nėra kūrę, o pasaulyje galima aptikti nemažai alternatyvių, panašias funkcijas turinčių sistemų. Mano sukurtoji, priešingai nei kitos rinkoje esančios sistemos, yra „išmanesnė“ ir apie pokyčius patalpoje gali ne tik perspėti ją prižiūrinčius darbuotojus, bet ir pati pareguliuoti atitinkamas sistemas“, – magistro studijų metu kurtą inovaciją pristatė A. Dzedzickis, šiuo metu tęsiantis studijas VGTU doktorantūroje.

REKLAMA
REKLAMA

Gegužę įmonei „Elneta“ pristatyta sistema visą vasarą buvo testuojama ir derinama. Šiuo metu ji galutinai sureguliuota ir veikia patalpoje, kurioje laikoma 30 kompiuterių. VGTU sukurta sistema matuoja temperatūrą, triukšmo lygį, oro drėgmės, sunaudotos energijos kiekius, gali kontroliuoti ne tik klimatą, bet ir valdyti papildomus įrenginius. Esant poreikiui, į sistemą galima įterpti durų atidarymo, vandens ir dūmų jutiklius bei oro drėgmės valdymo ir apšvietimo lygio matavimo funkcijas.

Tokios klimato valdymo ir energijos sąnaudų kontrolės sistemos ypač svarbios didesnėse serverinėse, kuriose net vieno rodiklio pokytis gali sutrikdyti 30–60 ir daugiau kompiuterių darbą ar juos sugadinti: pakilus temperatūrai, po 10–20 minučių jie pradeda išsijunginėti.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų