Kauno „Žalgiris“ (0/4) Eurolygos dvigubą savaitę baigė dar vienu pralaimėjimu. Ketvirtą sykį iš eilės suklupę Jure Zdovco auklėtiniai svečiuose 68:83 (23:12, 16:24, 10:27, 19:20) nusileido Pirėjo „Olympiacos (3/1).

Pastarąjį kartą žalgiriečiai trimis pralaimėjimais iš eilės startavo prieš 10 metų (2011-12 m. sez.), bet šiandien ir šios istorijos nepavyko pakeisti.

Tokiu tempu „Žalgiris“ gali pavyti ir klubo visų laikų Eurolygos starto antirekordą – 2008-09 m. sezonas pradėtas net 7 pralaimėjimais paeiliui.

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be trijų svarbių žaidėjų: Pauliaus Jankūno, Janio Strelnieko ir Joffrey Lauvergne‘o.

Eurolygoje nė karto nelaimėjo tik trys komandos – šiame sąraše yra Stambulo „Anadolu Efes“ ir Miuncheno „Bayern“.

Kauniečiai rungtynes pradėjo, ko gero, gražiausiu krepšiniu, kokį teko matyti šį sezoną. Tritaškiais varžovus palaužę žalgiriečiai įgijo dviženklį pranašumą (23:12).

Antrajame tęsėsi tolimų metimų fiesta – jai daugiausiai dirigavo Artūras Milaknis. Snaiperis per pirmąją pusę pataikė keturis tritaškius. Visa komanda pridėjo dar du tritaškius, o procentas siekė 50.

Tiesa, iki pertraukos OLY prispaudė „Žalgirį“. Kostas Sloukas ir Shaquille‘as McKissicas baudė svečius greitajame puolime ir sumažino pranašumą iki 3 taškų (39:36).

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai visiškai prarado mačo kontrolę. Buvęs žalgirietis Thomas Walkupas ir Sasha Vezenkovas vedė svečius į priekį, o netrukus deficitas jau siekė dviženklį (49:60).

Žalgiriečiai itin pristigo tokio laisvumo puolime, koks buvo pirmus du kėlinius. Per kėlinį pavyko sukrapštyti vos 10 taškų.

Lemiamame ketvirtyje „Žalgiris“ tik dar giliau įklimpo „Taikos ir draugystės“ arenos parkete. Vieninteliu šviesuliu tapo energingumu išsiskyręs E. Mudiay. Amerikietis vienintelis rado būdų pelnyti taškus, bet ir čia OLY darbavosi kur kas geriau (58:73).

Likus 5 minutėms dvitaškį per rankas smeigė K. Sloukas ir palaidojo „Žalgirio“ viltis sugrįžti (58:75).

„Olympiacos“: K. Sloukas 17, Giannoulis Larentzakis 13, S. Vezenkovas 12, Kostas Papanikolaou 10 taškų.

„Žalgiris“: E. Mudiay 19, A. Milaknis 14 (4/5 trit.), Joshas Nebo 12, Marekas Blaževičius 9, Tyleris Cavanaugh 8, Mantas Kalnietis 6 taškai.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys:

Vis aiškiau, kad „Žalgiris“ pralaimės. M. Fallas blokuoja T. Cavanaugh po krepšiu ir kitoje atakoje krauna į krepšį ore „pakabintą“ kamuolį (52:67).

K. Slouko ir G. Larentzakio tritaškiai vėl verčia J. Zdovcą šaukti pasitarimą. Gelbėtis laiko jau gali būti per mažai (56:73).

K. Sloukas verčia jau 17-ąjį savo tašką ir ovacijomis palydimas ant suolelio. Graikų pranašumas – daugiau nei įtikinamas (60:80).

Trečiasis kėlinys: „Olympiacos“ 63:49 „Žalgiris“

Vaizdelis po pertraukos panašėja į Belgradą. „Žalgiris“ nebesusikuria situacijų puolime, o OLY įsismagina prie tritaškio linijos ir periminėja iniciatyvą (43:42).

„Olympiacos“ strategui G. Bartzokui šaldomas pirštas. Matyt per pertrauką buvo rimtas pokalbis su komanda. Tai atsispindi ir aikštelėje (45:47).

T. Dorsey baudžia „Žalgirį“ tolimu metimu. Per pusę kėlinio svečiai išstenėjo šešis taškelius. S. Vezenkovas dėjimu tęsia šou Pirėjuje (45:52).

T. Walkupas tampa vienu pagrindinių „Žalgirio“ žudikų. Su S. Vezenkovu jie naudingiausi šeimininkų žaidėjai. Būtent jų indėlis leidžia pirmą kartą OLY įgyti dviženklį pranašumą (49:60).

Antrasis kėlinys: „Olympiacos“ 36:39 „Žalgiris“

Net keista matyti tokį gerą „Žalgirį“. Akivaizdu, kad J. Zdovcas įnešė kur kas daugiau tvarkos puolime – kiekvienas taškas buvo iš gerai sukurtos situacijos (25:15).

Kur kas gyvesnis atrodo ir E. Mudiay. Metimai kol kas nekrenta (1/2 dvit., 1/3 trit.), bet klaidų pavyksta išvengti ir dar atlikti du rezultatyvūs perdavimai.

E. Mudiay ir M. Blaževičiaus „du prieš du“ šiandien veikia puikiai. Po taiklių baudos metimų pranašumas vėl rekordinis (31:17).

Šeimininkai rodo gyvybės ženklus – du tritaškiai iš eilės išprovokuoja pirmąją J. Zdovco minutės pertraukėlę (31:23). „Žalgirio“ tempas kiek sulėtėjo, bet pavyksta išsaugoti saugų atstumą nuo varžovų (36:28).

OLY artėjimas jau pradeda neraminti. Žalgiriečiai lygioje vietoje pameta kamuolį ir K. Sloukas užbaigia ataką dvitaškiu su pražanga. Prieš ilgąją pertrauką bent pirmauti būtų neblogai (39:34).

„Žalgiris“ laimi pirmąją mačo pusę 3 taškais. Daugiausiai taškų pelnė Artūras Milaknis (14 tšk., 4/5 trit.). Apskritai šiandien tritaškiai krenta labai gerai – 6/12.

Pirmasis kėlinys: „Olympiacos“ 12:23 „Žalgiris“

E. Mudiay rungtynes pradeda dvitaškiu. „Žalgiris“ jau nugesino tris varžovų atakas, bet puolime daugiau nuveikti nepavyko.

Drąsus E. Mudiay startas tęsiasi – iš pradžių varžovus pavaišina tritaškiu, vėliau tokios pačios vertės metimui išveda A. Milaknį (8:6). OLY ir toliau sunkiai įsivažiuoja ir G. Bartzokas priverstas prašyti minutės pertraukėlės. „Žalgiriui“ tai tik į naudą (10:6).

J. Nebo sveikinasi su „Taikos ir draugystės“ arenos lanku – dėjimas iš viršaus (12:6). OLY puolimas visiškai stagnuoja – startiniame penkete labai sunkiai sekasi buvusiam žalgiriečiui T. Walkupui.

Nuo grandinės nutrūko A. Milaknis! Snaiperis šveičia du tolimus metimus ir pranašumas šoka iki dviženklio (18:8).

Gyvybės varžovų žaidime įpučia S. McKissicas ir K. Sloukas. Smagiai rungtynes pradėję žalgiriečiai neleido varžovams priartėti (23:12).

Startiniai penketai:

„Olympiacos“: Thomas Walkupas, Tyleris Dorsey, Kostas Papanikolaou, Sasha Vezenkovas, Moustapha Fallas.

„Žalgiris“: Emmanuelis Mudiay, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas, Tyleris Cavanaugh, Joshas Nebo.