Lietuvos studentų krepšinio lygos čempionė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) apgynė Europos universitetų krepšinio čempionų titulą. Sekmadienį Novi Sade (Serbija) vykusiame turnyre finale VDU 97:70 (23:27, 26:16, 21:15, 27:12) sutriuškino Belgrado universiteto (Serbija) krepšininkus.

Po apylygės pirmosios rungtynių pusės, kurią VDU laimėjo tik šešiais taškais (49:43), Serbijos čempionai palūžo antroje dvikovos dalyje. Trečiajame kėlinyje lietuviai spurtavo 9:2 ir po Aido Viskonto tritaškio pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą - 66:56. Per likusį trečiojo ketvirčio laiką VDU persvara dar šiek tiek padidėjo ir likus žaisti dešimt minučių LSKL čempionai pirmavo 70:58.

Ketvirtąjį kėlinį kauniečiai pradėjo trijų tolimų metimų salve ir skirtumas žaibiškai šoktelėjo iki dvidešimties taškų - 79:59. Po šio nokdauno serbai nebeatsigavo, o įsismaginę VDU krepšininkai vieną po kito siuntė kamuolius į varžovų krepšį. Po Povilo Butkevičiaus dėjimo bei Manto Kalniečio tolimo metimo skirtumas išaugo beveik trisdešimties taškų ir rungtynių nugalėtojas nebekėlė jokių abejonių. VDU laimėjo rungtynes rezultatu 97:70.

Nugalėtojams 19 taškų pelnė Mantas Kalnietis, po 13 - Povilas Butkevičius ir Povilas Šakinis, po 11 - Vaidotas Pečiukas ir Aidas Viskontas, po 8 - Valdas Dabkus ir Tomas Rakauskas, 6 - Darius Šilinkskis, 5 - Gintaras Leonavičius, 3 - Žilvinas Kuklierius. Europos čempionu taip pat tapęs Rokas Grinius šį kartą nepasižymėjo.

Serbijos komandoje išsiskyrė Predragas Vilotijevičius ir Miroslavas Petrovičius, kurie pelnė atitinkamai 17 ir 13 taškų.