Lietuvos plaukikai užbaigė savo pasirodymą „Malmsten Swim Open Stockholm“ plaukimo varžybose Švedijoje. Pirmadienio vakarą medalius pelnė du mūsų šalies atstovai – Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas.

Aštuntuoju rezultatu į vyrų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu finalą patekęs D. Rapšys vakare sėkmingai įveikė visus varžovus ir finišavęs per 2 min. 1,27 sek. atplaukė pirmas.

Antroje vietoje likusį čeką Miroslavą Knedlą lietuvis aplenkė 0,72 sek. Bronza atiteko Samueliui Törnqvistui (2:02.21) iš Švedijos.

Šios rungties olimpinis normatyvas yra 1 min. 57,94 sek., o Lietuvos rekordas priklauso D. Rapšiui (1:59.14).

Vyrų 50 m plaukimo krūtine rungtyje bronzos medalį iškovojo A. Šidlauskas. Jis nuotolį įveikė per 27,53 sek.

Panevėžietį finale aplenkė tik du olandai – Casparas Corbeau (27.37) ir varžybų rekordą pagerinęs Arno Kamminga (27.07).

A. Šidlausko karjeros rekordas šioje rungtyje yra 27,39 sek.

800 m laisvu stiliumi rungtyje septintą vietą šiandien užėmė Džiugas Miškinis. Kaunietis nuotolį įveikė per 8 min. 13,19 sek.

Nugalėtoju šioje rungtyje tapo švedas Victoras Johanssonas (7:50.05), plaukęs greičiau nei olimpinis normatyvas (7:51.65).

Lietuvos rekordas iki šiol tebepriklauso D. Rapšiui – 7 min. 59,34 sek., o Dž. Miškinio geriausias asmeninis rezultatas – 8 min. 5,69 sek.

Jauniausias Lietuvos atstovas – 15-metis Tajus Juška pirmadienį pasirodė vyrų 50 m plaukimo laisvu stiliumi B finale.

Kaunietis jame finišavo penktas (23.18).

Priminsime, kad T. Juška yra šios rungties Lietuvos rekordininkas iki 17 metų – 22,84 sek.

Artimiausi tarptautiniai Lietuvos plaukikų startai: balandžio 10–13 d. „2024 TYR Pro Swim Series“ varžybos San Antonijuje (Teksasas, JAV) ir balandžio 11–14 d. „Eindhoven Qualification Meet 2024“ varžybos Eindhovene (Nyderlandai).