• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybės pažangos tarybos nariai penktadienį diskutavo, kaip Lietuva atrodo šiandien, kokia turėtų būti Lietuvos "sėkmės formulė", kuri leistų pasiekti realią pažangą. Buvo akcentuojamas sumanios ekonomikos ir kūrybinės pilietinės visuomenės kūrimas.

REKLAMA
REKLAMA

Pažangos tarybos pirmininkas Premjeras Andrius Kubilius pažymėjo, kad ypač svarbu yra kalbėti apie pamatines vertybes ir išsiaiškinti, kiek visuomenė yra pasirengusi priimti kaitos iššūkį. "Svarbi užduotis mums visiems - pasiekti kaitos vertybinėse nuostatose, nebijoti tos kaitos bei įgyti susitelkimo jai ir pasitikėjimo. Kai yra aiškios vertybės, šalia atsiranda ir visa kita - sumani ekonomika, kūrybinė visuomenė", - sakė A. Kubilius.

REKLAMA

Diskusijose buvo akcentuotas sumanios ekonomikos apibrėžimas ir prielaidos jos proveržiui Lietuvoje. Konstatuota, jog sumani ekonomika neįmanoma be verslumo, kūrybiškumo, idėjų pliuralizmo, plataus akiračio, lygiavimosi į pasaulinius standartus bei protingos tolerancijos rizikai.

Diskutuojant kūrybinės visuomenės tema, buvo aptarta, jog stiprios apraiškos, tokios kaip žodžio laisvė, galimybė vystyti savo verslą, kūrybinių bendruomenių kūrimosi pradas, visiems prieinamas išsilavinimas, yra akivaizdžios šiandien, tačiau yra daugybė sričių, kur būtų galima pasistengti. Buvo kalbama ir apie kliūtis, trukdančias susiformuoti tokiai visuomenei. Taip pat buvo keliamas klausimas, kaip kūrybingumas gali įsilieti į verslą, politiką bei kitas sritis.

Pažangos taryba posėdžiauja kartą per mėnesį. Nuolat veikia ir teminės darbo grupės. Pažangos taryba per šiuos metus bendradarbiaudama, diskutuodama su visuomene, socialiniais ir ekonominiais partneriais sieks susitarti dėl esminių Lietuvos ilgalaikės pažangos strategijos "Lietuva 2030" nuostatų ir parengti šio Lietuvai svarbaus dokumento projektą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų