REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriui Vladui Damulevičiui ir buvusiam Šiaulių merui Genadijui Mikšiui – nemalonumai iš valdiškų namų. Šiaulių apygardos prokuratūra kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnais atlieka didžiulės apimties tyrimą, kuriame įtarimai neseniai buvo pareikšti ne tik liberalcentristui G. Mikšiui ir konservatoriui V. Damulevičiui, bet ir kitiems nemenkus postus užimantiems asmenims.

REKLAMA
REKLAMA

Prokuroras: prievartinių veiksmų neprireikė

Nemenkoje baudžiamojoje byloje V. Damulevičiui bei G. Mikšiui pareikšti įtarimai dėl tarnybinių pareigų neatlikimo bei galimo piktnaudžiavimo. Prokuratūra įtaria, jog Šiaulių miesto savivaldybė galėjo permokėti apie 2 milijonus litų vienai privačiai įmonei. Miesto vadovų pasirašyta sutartis su privačia įmone skyrėsi nuo tos, kuriai buvo pritarusi miesto Taryba.

„Jie permokėjo. Mėnesio eigoje teikėme ne vieną įtarimą. Tyrimo ratas gana platus. Vertinami visų, kurie prisidėjo, veiksmai“, – teigė Šiaulių apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokuroras Egidijus Timonis. Anot jo, tyrimui reikalingi dokumentai buvo geranoriškai atiduoti, tad kratų neprireikė. Kol kas įtariamiesiems jokios kardomosios priemonės neskirtos.

„Čia tikrai ne tas atvejis, kai jie (įtariamieji, – aut. past.) slėptųsi ar bėgtų. Kardomosios priemonės gali būti paskirtos, bet šiandien nematau tokios būtinybės jas taikyti“, – dėstė E. Timonis.

REKLAMA

Tikisi suspėti iki rinkimų

Prokuroras leido suprasti, kad įtariamųjų apklausos tyrėjams nedavė tokios naudos, kokios tikėtasi. „Negalime nei pykti, nei smerkti. Žmonės gal nori detaliau susipažinti su tuo įtarimu, nori apgalvoti tą savo poziciją. Mes turime kantrybės, truputį palauksime, gal ką papasakos“, – viltį reiškė E. Timonis.

„Prievartinių veiksmų nebuvo, problemų neiškilo“, – minėjo E. Timonis. Jis tikisi, kad bylai ištirti ir perduoti ją teismui daug laiko neprireiks.

„Tikiuosi, kad mes čia ilgai netempsime. Teisingiausia būtų iki rudens išspręsti tuos klausimus. Prasidės rinkimai, prasidės teisinės neliečiamybės, reikės kreiptis dėl neliečiamybių panaikinimo“, – papildomu darbu tikisi neapsikrauti prokuroras E. Timonis.

REKLAMA
REKLAMA

Įtariamųjų ratas gali kisti. „Galbūt kažkuriems asmenims nusitrauks, gali būti, kad įtarimai bus pareikšti ir daugiau asmenų“, – minėjo prokuroras. Baudžiamojoje byloje kartu gali būti sprendžiamas klausimas ir dėl milijoninio civilinio ieškinio. Prokuroras neatmeta, kad turtinė žala gali būti išieškota ir iš nusikaltimais įtariamų žmonių.

Partijų lyderiai į įtarimus pro pirštus nežiūri

Konservatorius, Seimo narys Jurgis Razma atvejus, kai bendrapartiečiams pareiškiami įtarimai nusikaltimais, vertina neigiamai.

„Tokiais atvejais partijos sekretoriatui reikia teikti paaiškinimą, kuris vėliau publikuojamas interneto svetainėje“, – minėjo J. Razma. Jo nuomone, nusikaltimais įtariamo politiko narystės partijoje laikino sustabdymo klausimą pirmiausiai turėtų svarstyti konservatorių partijos Šiaulių skyrius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai tokiais atvejais matome, kad skyriaus taryba dirba vangiai, klausimas dėl narystės partijoje gali būti sprendžiamas partijos priežiūros komitete. Jis reaguoja. Nemalonu, geriau kad tokių atvejų nebūtų“, – teigė V. Damulevičiaus bendrapartietis J. Razma.

Kad J. Razmos žodžiai – ne tušti, rodo ir partijos vadovų elgesys dėl kito konservatoriaus, buvusio Radviliškio rajono mero Antano Čepononio. Po pareikštų įtarimų A. Čepononio narystė partijoje buvo laikinai sustabdyta.

Dėl G. Mikšio tarsis su teisininkais

Neaišku, kaip gali pasisukti ir G. Mikšio kaip politiko karjera partijoje. Liberalų ir centro sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkas Gintaras Karalevičius teigia, jog artimiausią savaitę bendrapartiečiai per susitikimą žada aiškintis situaciją dėl G. Mikšiui pareikštų įtarimų bei tartis su teisininkais, kada ir kokių priemonių būtų galima imtis.

Anot G. Karalevičiaus, tuo atveju, jei G. Mikšio, kaip įtariamojo, statusas keistųsi, partijos lyderiai tikėtųsi, jog pats G. Mikšys imsis veiksmų savo narystei sustabdyti. „Bet koks atvejis, kai politikams pareiškiami įtarimai, veikia nemaloniai“, – pripažino G. Karalevičius.

REKLAMA

Pareikštų įtarimų nekomentuoja

„Šiaulių naujienos“ mėgino sužinoti, kaip pareikštus įtarimus vertina patys įtariamieji. Vakar V. Damulevičius perdien taip ir nesiteikė atsiliepti mobiliuoju telefonu.

„Nenoriu apie tai kalbėti“, – paklaustas, kaip vertina pareikštus įtarimus, išpyškino buvęs meras, o dabar Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys G. Mikšys. Nuskambėjus lakoniškam atsakymui, telefone pasigirdo pypsėjimas.

Tuo atveju, jei V. Damulevičiaus narystė partijoje būtų laikinai sustabdyta, jam, kaip nepartiniam, turėtų būti labai sunku išlikti savo poste. Pagal miestą valdančios koalicijos sutartį, Savivaldybės administracijos direktoriaus postas priklauso konservatoriams, todėl V. Damulevičius, jeigu netektų narystės partijoje, gali būti paprašytas užleisti postą kolegoms konservatoriams.

Asta VOLKOVAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų