Jonas Valančiūnas pratęsė dvigubų dublių seriją, o lietuvio atstovaujama Memfio „Grizzlies“ (24/23) išvykoje 116:100 (29:22, 23:20, 45:29, 19:29) įveikė Rytų konferencijos lyderę Filadelfijos „76ers“ (34/16).

Lietuvis per 25 minutes pelnė 16 taškų (8/10 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 12 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir dukart prasižengė.

Tai buvo jau 34-as centro dvigubas dublis šiame sezone – pagal šį rodiklį jis, kartu su Domantu Saboniu, visoje NBA užima trečią vietą.

Centras dešimtose rungtynėse iš eilės atliko dvigubą dublį ir pakartojo karjeros rekordą.

Filadelfijos klube debiutavo Ignas Brazdeikis, kuris per aštuonias minutes prametė visus tris metimus ir atkovojo du kamuolius.

„Grizzlies“ lemiamą spurtą surengė trečiojo kėlinio pradžioje – Graysonas Allenas smeigė tris tritaškius, o pirmų dviejų ketvirčio minučių atkarpą laimėjo 14:4 ir atitrūko triuškinamai – 66:46.

Trečią kėlinį Memfio krepšininkai laimėjo net 45:29, realizuodami 16 iš 22 metimų „iš žaidimo“.

Rungtynes stebėję žiūrovai – jie užpildė ketvirtadalį Filadelfijos „Wells Cargo Center“ arenos – vienu metu ėmė nušvilpinėti „76ers“ ekipą.

Ši vertėsi be savo lyderio Joelio Embiido, o ekipos treneris Docas Riversas sakė, kad krepšininkai tiesiog pervargo – „76ers“ namo grįžo po šešių išvykos rungtynių, kurias sužaidė per 12 rungtynių.

J. Valančiūnas buvo vienas iš septynių „Grizzlies“ krepšininkų, kuris surinko dviženklį taškų skaičių.

„Tai labai graži statistika. Išėjome ir žaidėme puikų „Grizzlies“ krepšinį“, – džiaugėsi ekipos treneris Tayloras Jenkinsas.

„76ers“: T. Harrisas 21, Sh. Miltonas 14, P. Reedas 10.

„Grizzlies“: D. Brooksas 17, J. Valančiūnas 16 (12 atk. kam.), G. Allenas ir B. Clarke’as po 15, D. Bane’as ir D. Meltonas po 14, K. Andersonas 10, J. Morantas 8 (10 rez. perd.).