Jonas Valančiūnas sužaidė dar vienas galingas rungtynes ir surinko monstrišką dvigubą dublį, bet Memfio „Grizzlies“ ekipai NBA sezonas – baigtas.

Lemiamose sezono rungtynėse „Grizzlies“ po labai atkaklios kovos nusileido Portlando „Trail Blazers“ klubui 122:126 (19:31, 33:27, 42:31, 28:37).

J. Valančiūnas per 35 minutes pelnė 22 taškus (8/11 dvit., 0/4 trit., 6/6 baud.), atkovojo 17 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Įspūdingas rungtynes sužaidė ir tiesioginis lietuvio varžovas aikštėje, prieš pat rungtynes dėl koronaviruso netekęs močiutės – bosnis Jusufa Nurkičius pelnė 22 taškus, atkovojo 21 kamuolį ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Trail Blazers“ dėka tritaškių jau pirmame kėlinyje įgijo 14 taškų pranašumą. Bet tada atėjo J. Valančiūnas – lietuvis antrąjį kėlinį pradėjo surinkdamas 8 taškus iš eilės, o sužaidus tris minutes dviem baudų metimais jau išvedė į priekį „Grizzlies“ ekipą 34:33. Vien per šį ketvirtį JV surinko 14 taškų.

Trečiame kėlinyje jau „Grizzlies“ pradėjo skandinti varžovus tolimais metimais - jų pataikė net 7, o nuo suolo pakilęs Brandonas Clarke’as per šešias minutes surinko 14 taškų ir prieš lemiamą ketvirtį leido Memfio klubui pirmauti 94:89.

Ketvirtame kėlinyje vyko atkakli kova, o viskas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis. Likus žaisti tris minutes CJ McCollumas pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą 111:111. Netrukus Jusufa Nurkičius pelnė du taškus su pražanga ir „Blazers“ jau pirmavo 114:111.

J. Valančiūnas dvitaškiu mažino atsilikimą iki minimalaus, bet CJ McCollumas smeigė dar vieną tolimą šūvį, dar pridėjo sudėtingą dvitaškį ir skandino „Grizzlies“ 119:113.

Lietuvio ekipa dar buvo priartėjusi iki trijų taškų, bet likus 20 sek. Damianas Lillardas veržėsi į baudos aikštelę, atliko puikų perdavimą krašte ties tritaškiu buvusiam Carmelo Anthony, o šis jį realizavo.

„Grizzlies“ dar atsakė greitu tritaškiu, bet „Blazers“ neklydo mesdami baudos metimus ir šventė pergalę.

Reguliariajame sezone „Grizzlies“ liko devinti, o „Blazers“ aštunti. Dėl koronaviruso sujaukto sezono buvo pakeistos ir patekimo į atkrintamąsias taisyklės, kurios lėmė papildomą seriją tarp šių ekipų.

Dėl geresnės užimtos vietos „Blazers“ užteko vienos pergalės, o „Grizzlies“ turėjo laimėt dukart.

„Blazers“ pirmame Vakarų konferencijos atkrintamųjų etape iki keturių pergalių žais su pirmoje vietoje finišavusia Los Andželo „Lakers“.

„Blazers“: D. Lillardas 31 (10 rez. perd.), CJ McCollumas 29, J. Nurkičius 22, C. Anthony 21.

„Grizzlies“: J. Morantas 35, J. Valančiūnas 22, B. Clarke’as ir D. Brooksas po 20.