Skaudžią nesėkmę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) patyrė Memfio „Grizzlies“ (24/25) klubas, išvykoje 111:139 (22:31, 37:35, 27:44, 25:29) nusileidęs Naujojo Orleano „Pelicans“ (20/29) ekipai.

„Grizzlies“ pralaimėjo jau pirmąąją rungtynių pusę, tačiau visiškai subyrėjo trečiajame kėlinyje, kurį leido varžovams 17 taškų skirtumu ir anksčiau laiko nuspręsti rungtynių likimą.

Triuškinamas skirtumas leido abiems komandoms pasitelkti plačią rotaciją, o daugelis rezervinių žaidėjų tuo pasinaudojo solidžiai – net 15 mačo krepšininkų pasiekė dviženklį rezultatyvumą.

Memfio klube geriausias buvo Jonas Valančiūnas, per 27 minutes pelnęs 18 taškų (7/10 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 1/2 baudų metimų), atkovojęs 8 kamuolius, blokavęs 4 metimus, po kartą perėmęs bei praradęs bei kamuolį ir išnaudojęs pražangų limitą.

Ankstesnėje karjeros stadijoje dėl dažnų ir bereikalingų pražangų kentėjęs lietuvis šią problemą yra palikęs toli už nugaros. Šį sezoną šešias asmenines pražangas jis surinko vos antrą kartą.

Naujojo Orleano ekipoje rezultatyviausias buvo naujokas Zionas Williamsonas, per 29 minutes pelnęs 24 taškus (9/15 dvitaškių, 6/8 baudų metimų), atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydęs ir 2 sykius prasižengęs.

Šis mačas virto pirmųjų dviejų 2019 metų NBA naujokų biržos šaukimų susidūrimu. Tarpusavio dvikovą laimėjo Z.Williamsonas, tačiau Ja Morantas ir toliau pirmauja metų naujoko lenktynėse, nes dėl traumos nepraleido pusės sezono. Memfio klubas šiame mače vertėsi be suspenduotų Marko Guduričiaus ir Jareno Jacksono. Maža to, dėl smulkių traumų susitikimą praleido Brandonas Clarke‘as, Graysonas Allenas ir Bruno Caboclo.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 18 (8 atk. kam., 4 blokai), Ja Morantas 16, Jae‘us Crowderis 15 (5 atk. kam., 0/4 tritaškių), Kyle‘as Andersonas 14 (6 atk. kam.), Joshas Jacksonas 13 (5 atk. kam.), Dillonas Brooksas (1/5 tritaškių) ir Tyusas Jonesas po 10.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 24 (6 atk. kam.), Brandonas Ingramas 20 (7 atk. kam., 1/5 tritaškių, 4 rez. perd.), Lonzo Ballas 19 (6 atk. kam., 8 rez. perd., 5/7 tritaškių), Jrue Holiday‘us 18 (4 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam., 2 blokai), J.J.Redickas 16 (3/5 tritaškių), Joshas Hartas 11 (11 atk. kam.), Nicolo Melli (5 atk. kam.) ir E‘Twaunas Moore‘as (0/4 tritaškių) po 10.