Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisės vairuoti kitąmet gali netekti daugiau nei 200 tūkstančių vairuotojų, kurie dar neapsilankė pas gydytojus ir nepasitikrino savo sveikatos. Medikai ragina gyventojus nelaukti ir į poliklinikas eiti dabar, nes atšalus orams nutįsta pacientų eilės.

Teisės vairuoti kitąmet gali netekti daugiau nei 200 tūkstančių vairuotojų, kurie dar neapsilankė pas gydytojus ir nepasitikrino savo sveikatos. Medikai ragina gyventojus nelaukti ir į poliklinikas eiti dabar, nes atšalus orams nutįsta pacientų eilės.

REKLAMA

Policija priduria, kad nesigailės vairuotojų – nuo kitų metų baus kiekvieną, kuris važinės be medicininės pažymos.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Nuo 2025 m. sausio vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su jo sveikatos pažyma, o šiai nustojus galioti, nebegalios ir vairuotojo pažymėjimas. Tokias saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas praėjusių metų pabaigoje priėmė Seimas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuviai sutinka, kad tokie pokyčiai privers sveikata pasirūpinti labiau:

„Gal ir gerai iš vienos pusės, daug nesveikų važinėja.“

„Nepasitikėjimas vyresniais darbuotojais. Diskriminacija.“

„Reiktų tikrinti aišku sveikatą dažniau. Manau, kad gerai.“

„Sveikatą būtinai pasitikrinti, visko gali būti, visokių nelaimių.“

„Nežinojau, bet dabar žinosiu.“

„Jau aš pasitikrinęs. Viskas gerai, va, diedukas šešiolikinis.“

Policija baus baudomis

Prarasti vairuotojo pažymėjimą gresia 237 tūkstančiams gyventojų.

REKLAMA

„Jeigu bus nepasitikrinę sveikatos, neturės medicininių pažymų, jų tiesiog vairuotojo pažymėjimai nuo 2025 m. sausio pirmosios bus negaliojantys“, – komentuoja sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas. 

„Labiausiai suskubti turėtų 30 ir 65 metų asmenys, nes jų dalis yra didžiausia“, – sako „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas. 

REKLAMA
REKLAMA

Susigrąžinti teisę vairuoti žmogus galės tik tada, kai pasitikrins sveikatą. Iki tol policija baus piliečius baudomis.

„Be abejo, bus taikoma administracinė atsakomybė ir, kaip „Regitros“ vadovas kalbėjo, praeiti medicininę patikrą, prieš tai reikės sumokėti piniginę baudą nuo 30 iki 50 eurų“, – perspėja policijos departamento Viešosios tvarkos biuro vadovas Vytautas Grašys. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vairuotojui tokiu atveju reikės ne tik sumokėti baudą, bet ir sukti galvą, kaip parsigabenti transporto priemonę.

„Jis turės pasirūpinti savo transporto priemone. Ar ją nuvairuos kitas asmuo, ar ji bus priverstinai nuvežta pasamdant nuvežėjus“, – teigia V. Grašys. 

Siūlo suskubti, vėliau prognozuoja eiles

Visų nemalonumų pavyks išvengti, jei vairuotojai laiku apsilankys pas gydytoją. Medikai siūlo tikrinti sveikatą dabar, nes rudenį gali tekti gaišti laiką eilėse.

REKLAMA

„Šiuo metu prieinamumas šeimos gydytojų yra didesnis, tai tikrai labai raginame artėjančių atostogų laikotarpius suskubti tai padaryti“, – kalba A. Pečkauskas.

„Tinkamai pasirinktas laikas yra dabar, nes jeigu bus nukelta į lapkritį, gruodį arba sausį jau atėjus terminui, tai tikrai bus didelės problemos, nes tuo metu turėsim didelį piką sergančių žmonių“, – sako šeimos gydytoja Alma Astafjeva. 

REKLAMA

Pasak medikų, dažniausiai sveikatos patikra netrunka ilgai, tačiau jei žmogus turi lėtinių ligų, situacija keičiasi.

„Žmonės, kurie turi lėtinių ligų, arba tam tikras patologijas, jiems užtrunka sveikatos patikra. Tai gali užtrukti net iki kelių mėnesių. Nes jeigu matom pirminio vertinimo metu, kad reikia specialisto konsultacijos, tai tikrai užtrunka“, – pasakoja šeimos gydytoja.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susisieks su vairuotojais

„Regitra“ ir toliau stengsis priminti vairuotojams, kad jiems reikia pasitikrinti sveikatą: siųs elektroninius laiškus, galbūt ir SMS žinutes.

„Yra suplanuota, kad siųsime elektroninius laiškus ir vyksta diskusija dėl SMS žinučių, bet noriu paminėti, kad e. valdžios vartuose trečdalis asmenų nėra palikę savo kontaktų“, – komentuoja „Regitros“ generalinis direktorius Dominauskas. 

REKLAMA

Nuo pernai metų lapkričio sveikatą pasitikrinusių asmenų skaičius yra viršijęs 40 tūkstančių per mėnesį. Medikai sako, kad neretai pasitaiko atvejų, kai žmogus aiškina, kad gerai ir mato, ir girdi, tačiau sveikatos būklė būna blogesnė.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

Rugsėjo 30 d. TV3 Žinios. Karveliškių kapinėse palaidoti vieniši žmonės: tarp jų – ir 75-erių japonas
Rugsėjo 30 d. TV3 Žinios. Kinai bando pakartoti „Labubu“ sėkmę: „Dabar Kinija turi ir tiekimą, ir kūrybiškumą“
Rugsėjo 30 d. TV3 Žinios. Ekspertas atskleidė ar šiemet sulauksime „bobų vasaros“
Rugsėjo 30 d. TV3 Žinios. Rusakalbiai pavežėjai nerodo didelio noro kalbėti lietuviškai: „Ne problema persikelti į Latviją“
Rugsėjo 30 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su krašto apsaugos viceministru Karoliu Aleksa
Rugsėjo 30 d. TV3 Žinios. Nausėda bando kalbėtis su kutūrininkais – ar bus pasiektas kompromisas?
Rugsėjo 30 d. TV3 Žinios. Opozicija spaudžia Šakalienę: kodėl derybos dėl poligono stringa, o vadovai traukiasi?
Rugsėjo 30 d. TV3 Žinios. Vokiečių vaikai jau mokosi Vilniuje – mokykla siūlo dalelę gimtinės
Rugsėjo 30 d. TV3 Žinios. Kretingos meras kaltina aplinkosaugininkus: Ar gamta svarbiau už žmogų?
Rugsėjo 30 d. TV3 Žinios. Prostatos vėžys diagnozuojamas per vėlai – mirčių būtų mažiau, jei vyrai tikrintųsi
Rugsėjo 30 d. TV3 Žinios. Vokietijos gynybos ministras Rukloje: „Esame pasirengę apginti Baltijos regioną“
Rugsėjo 30 d. TV3 Žinios. Ukrainietis, kaltinamas teroro aktu Vilniuje, pripažino kaltę – siūloma sušvelninta bausmė
Rugsėjo 30 d. TV3 Žinios. Vytautas Landsbergis ligoninėje: Prašau nesidžiaugti – aš dar gyvas
Rugsėjo 30 d. TV3 Žinios. Lietuva stiprina gynybą nuo dronų – planuotų pusės mlrd. eurų investicijų neužteks
Rugsėjo 29 d. TV3 Žinios. Sveikatos apsaugos ministerija siekia, kad gydytojai galėtų teikti nuotolines konsultacijas: tai patinka ne visiems
Rugsėjo 29 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ - pokalbis su naujuoju finansų ministru Kristupu Vaitiekūnu
Rugsėjo 29 d. TV3 Žinios. Štai su kokiu didžiausiu iššūkiu susiduria naujasis kultūros ministras: „Labai liūdna“
Rugsėjo 29 d. TV3 Žinios. Įvardijo ir palygino senąsias ir naująsias šildymo kainas: įspėjo vieno miesto gyventojus
Rugsėjo 29 d. TV3 Žinios. Motociklų vairuotojai perpildė gyventojų kantrybės taurę: Garsas, lyg važiuotų per galvą
Rugsėjo 29 d. TV3 Žinios. 4 vaikus viena auginanti Marytė atvira – ne visi darbdaviai nori ją priimti dirbti: „Nes sunkumai, kai suserga“
Rugsėjo 29 d. TV3 Žinios. Ar erotinio pobūdžio reklamos daro įtaką vaikams? Kviečia eiti doros keliu
Rugsėjo 29 d. TV3 Žinios. Vilniaus meras žada dovanas tiems, kurie registruosis sostinėje: štai ką galėsite gauti
Rugsėjo 29 d. TV3 Žinios. Los Andžele – pribloškianti pramoga komiksų parodoje: pokalbis su mirusiu menininku ne visiems pasirodė etiška
Rugsėjo 29 d. TV3 Žinios. Rudens pramogoms lietuvius jau vilioja Moliūgų kiemas: pasakė, kodėl šiemet neleis maitinti galvijų
Rugsėjo 29 d. TV3 Žinios. Dyzeliną ir benziną tuoj pakeis vandenilis? Lietuvoje jau diegiama šinaujovė
Rugsėjo 29 d. TV3 Žinios. Kaktomuša su senjoro automobiliu atėmė vyro gyvybę: „Kai jį išiminėjo, kojos liko mašinoje
Rugsėjo 29 d. TV3 Žinios. Vaistai šiai ligai taps kompensuojami – ligoniai netveria džiaugsmu: „Vaikas atgavo apetitą, jis nebedūsta“
Rugsėjo 29 d. TV3 Žinios. Lietuvoje – nerimą kelianti tendencija: kai kurių paukščių gali išvis nebelikti
Rugsėjo 29 d. TV3 Žinios. Vilniaus savivaldybėje – pūkuotas šeimininkas: juodą katinėlį galima sutikti net mero kabinete
Rugsėjo 28 d. TV3 Žinios. Kruvina rusų ataka Ukrainoje: smogė taip, kad naikintuvus pakėlė ir Lenkija
Rugsėjo 28 d. TV3 Žinios. Moldovoje vandenis ir vėl drumsčia prorusiškos jėgos: kai kurie jau skelbia pergalę
Rugsėjo 26 d. TV3 Žinios. Atskleisti politikų reitingai – Žemaitaičio nepopuliarumą aplenkė šis žmogus: „Nusipelnė“
Rugsėjo 26 d. TV3 Žinios. Vyras padūrė savo žmoną, o paskui ir pats nusižudė: tai padarė dėl šios 1 priežasties
Rugsėjo 26 d. TV3 Žinios. Adamkus atsidūrė ligoninėje: prezidento būklė – stabili
Rugsėjo 26 d. TV3 Žinios. Kultūros ministras kalbą apie menininkus apipynė melu: minėtas „draugas“ tikina jo nepažįstantis
Rugsėjo 26 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su NKVC vadovu Vilmantu Vitkausku
Rugsėjo 26 d. TV3 Žinios. Pirmą kartą Lietuvoje: netoli Jonavos dalis dviračių tako šviečia net naktį
Rugsėjo 26 d. TV3 Žinios. Šalia Filipavičiaus garažo užrakinta 18 metų mergina šaukėsi pagalbos: „Pavartoja ir durnavoja“
Rugsėjo 26 d. TV3 Žinios. Pamatykite: minusius vyrus iš važiuojančio automobilio apipurškė dujomis
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Garsiojo bučinio bylos tęsinys – Celofanas ruošia diįjį siurprizą
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. 16-metis panevėžietis metalo krūvą pavertė išskirtine transporto priemone: atskleidė, kas tapo didžiausiu iššūkiu
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Atskleidė šiurpią realybę apie narkotikus jaunimo tarpe: „Prekiavo mama, turinti mažametį vaiką“
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Seime – balsavimas dėl „Nemuno aušros“ nario neliečiamybės: „Žinau, kad dar labiau skaudės mano mamai“
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Prieš naująjį kultūros ministrą protestuojanti Nijolė Oželytė: „Pavojus yra grėsmingas“
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Ingos Ruginienės Vyriausybė pradėjo darbą
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Buvęs Šilutės meras Virgilijus Pozingis teisinasi dėl priimtų kyšių: „Žmonos turtas yra“
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Ar dirbtinis intelektas gali pakeisti mokytojus? Botas Kia atskleidžia, kas laukia ateityje
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Tikėti ar tikrinti? Specialistai pataria, kaip atpažinti dezinformaciją ir išlikti sąmoningiems
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Specialistai įspėja: atkeliauja antroji erkių banga
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Nuo COVID-19 praėjusią savaitę mirė 4 asmenys: jauniausiai aukai nebuvo nė 30-ies
Rugsėjo 24 d. TV3 Žinios. Karštosiose kėdėse – Kultūros ir Energetikos ministerijos: dėl vienos vyks protestas, dėl kitos – palaikymo kova
Rugsėjo 24 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su „Vardan Lietuvos“ pirmininku Sauliumi Skverneliu
Rugsėjo 24 d. TV3 Žinios. Šakalienės ir Sinkevičiaus nuomonės išsiskyrė: nesutaria, kokius karinius lėktuvus pirkti
Rugsėjo 24 d. TV3 Žinios. Jaunas demokratas papuolė į teismo salę: kaltinamo apsauginio advokatas išskyrė kelias įvykių detales
Rugsėjo 24 d. TV3 Žinios. Ketinama švelninti „čekutininkų“ teisinę atsakomybę: su mumis tai nebuvo derinta
Rugsėjo 24 d. TV3 Žinios. Rietave naktį įgriuvęs namas mirtinai sužalojo vyrą: nukentėjusiojo mama užsipuolė tarnybas
Rugsėjo 24 d. TV3 Žinios. Seime dar vis nesirodanti Dovilė Šakalienė turi keletą pasiaiškinimų: „Įvyko techninis nesusipratimas“
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Ruginienė pripažįsta – teks didinti mokėsčius: brangs štai šios prekės
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su politologu Ainiumi Lašu
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Ekspertai įvardijo spanguolių naudą: štai taip vartojamos jos naudingiausios
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Oro erdvių provokacijos Estijoje: „Situacija labai pavojinga“
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Kopenhagoje ir Osle – sumaištis: dangumi skriejo neatpažinti dronai
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Jūrų plėšrunių ataka: per savaitę net 3 išpuoliai
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Viešasis baseinas pirmą kartą atverė duris keturkojams: „Tiesiog pasidavėme“
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Palangos verslininkai skaičiuoja nuostolius: blogiausia vasara per 21 metus
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Skandalas po R. Javtoko žodžių: svarstys krepšinio asociacija ir Lygių galimybių kontrolierė
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Šokas kultūros bendruomenėje – prezidentas kandidatą gina: „Turėtume žiūrėti pagarbiau“
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Kaltinamieji dėl prieš 4 metus vykusią riaušių bylą – apie savo likimą: štai kuriam laikui sės į kalėjimą
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Kai verslas svarbiau už gyvybes: kailinių žvėrelių fermų savininkai reikalauja šimteriopai didesnių kompensacijų
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Maitinimo įstaigos skelbia didelį daržovių stygių: bulvių neužtenka net sriubai
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Į kultūros ministrus galimai siūlomas šis kandidatas: „Partija neturėjo kažkokio stipraus kultūros specialisto“
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Ypatinga medžiotojų šventė Vilniuje: surengė žvėrienos puotą
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Minint Čiurlionio 150-metį, sveikinimai iš tarptautinės kosminės stoties: taip jį pasveikino „Nasa“ astronautas
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Šis išradimas išgelbės bites nuo išnykimo: „Tai yra kertinis akmuo“
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su atsargos pulkininku Gintaru Ažubaliu
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Perspėja apie gąsdinančią ŽIV infekcijos statistiką: „Mes ateiname į tą lygį, kas jau kitose šalyse buvo žinoma“
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Kartą kandidatavęs – amžinai sąrašuose? Seime keliamas duomenų šalinimo klausimas
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Populiariausia alaus šventė pasaulyje – „Oktoberfest“: prireiks tik poros tablečių nuo galvos skausmo
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Tam ryžtųsi ne visi: Panevėžyje – už širdies griebianti akcija
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Izraelio Vyriausybė niršta: už šį 1 dalyką žydai niekada neatleis
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Politines
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Apie Charlie Kirką prabilo pats Trumpas: „Aš nekenčiu savo priešininkų“
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Reta liga ir dvi operacijos: neeilinė klaipėdiečių naujagimės istorija
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Prekybos centruose skaiga atsirado brokuotas sviestas: „Tarsi katino lyžtelėjimas“
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Eilės pas gydytojus tapo nepakenčiamomis: bėdą spręsti padeda ir Lietuvos mokslininkai
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Šeduvoje duris atvėrė muziejus „Dingęs štetlas“, skirtas tragiškai žydų istorijai Lietuvoje atminti
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Medikai nerimauja dėl vaikų: raudonuosius serbentus primenančios uogos vėl kelia grėsmę
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Suskaičiavo, kiek kainuoja būti studentu: kai gyvena su tėvais, apie tai galvoja mažiausiai
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Naujiena savitarnos kasose: ne žmogus, o dirbtinis intelektas nustatys, ar esate vyresnis nei 20-ies
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Atsitikus nelaimei kraują bus galima perpilti greitosios automobilyje: ne visi mano, kad tai naudinga
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Štai kaip elgtis išgirdus ar pamačius droną: daugelis to nežino
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Ekspertai perspėja – jaunuolių nedarbo lygis Lietuvoje grėsmingai šoktelėjo
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Klaipėdoje išskirtinės lenktynės – kas greičiau įveiks miestą per rytines automobilių spūstis
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Daugiau nei pusė Lietuvos šešiamečių jau turi ėduonies pažeistus dantis
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Miškus drebina galingi elnių balsai ir jų kovos garsai – vyksta pats rujos įkarštis
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Kaip pasiruošti dronų atakai: ekspertas įvardijo svarbiausius elementus
Rugsėjo 21 d. TV3 Žinios. Nyderlanduose – riaušės: areštuota apie 30 smurtautojų
Rugsėjo 21 d. TV3 Žinios.Rusija pažeidė Baltijos šalies oro erdvę – pakelti naikintuvai: „Mums visiškai nepriimtina“
Rugsėjo 20 d. TV3 Žinios. Aiškėja daugiau apie mirtiną avariją Vilniaus pakraštyje: vairuotojui sutriko sveikata
Rugsėjo 20 d. TV3 Žinios. Linkevičius apie įvykius Estijoje: jei nieko nedarai, tai skatini tęsti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų