REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už vaikų vasaros stovyklas Lietuvoje tėvai moka nuo kelių šimtų iki pusės tūkstančio eurų. Ir nors šiemet stovyklų kainos šovė į viršų, laisvų vietų jau daug kur nebeliko – stovyklos išgraibstytos. Skaičiuojama, kad vaikų poilsis tėvams šią vasarą atsieis apie 20–30 procentų brangiau nei pernai.

Už vaikų vasaros stovyklas Lietuvoje tėvai moka nuo kelių šimtų iki pusės tūkstančio eurų. Ir nors šiemet stovyklų kainos šovė į viršų, laisvų vietų jau daug kur nebeliko – stovyklos išgraibstytos. Skaičiuojama, kad vaikų poilsis tėvams šią vasarą atsieis apie 20–30 procentų brangiau nei pernai.

REKLAMA

Tiesa, pasak tėvų, stovyklos atsiperka, mat vaikai daugiau laiko praleidžia gamtoje, fiziškai sustiprėja, susiranda draugų ir mažiau laiko sėdi prie išmaniųjų įrenginių.

„Išmaniojoje mokykloje“ moksleiviai mokosi ne tik robotikos, programavimo pagrindų, bet ir lavina savo kūrybiškumą. Ir artėjant vasarai tėvai jau graibsto stovyklas, nepaisant į viršų šokusių kainų. Tokia robotikos stovykla savaitei kainuoja apie 155 eurus.

„Kaina tikrai pakilusi, maždaug apie 25 procentus lyginant su pernai metais. Dėl kovido pernai mažinome kainas, šiemet jau jos yra pakilusi, kai ir visų paslaugų kainos kyla, taip ir mes esame priversti didinti stovyklos kainas“, – sako „Išmanioji mokykla“ vadovė Kristina Laurutė.

REKLAMA
REKLAMA

Laisvų vietų „Išmaniosios mokyklos“ siūlomose stovyklose jau bemaž neliko.

„Šiemet, iš tikrųjų, susidomėjimas didesnis, aktyviau vaikai registruojasi, kai kuriose pamainose tik po kelias laisvas vietas“, – kalba K. Laurutė.

REKLAMA

O į futbolo būrelį savo vaikus leidžiantys tėvai sako jau turintys planą, kaip užimti atžalas šią vasarą. Ir nors stovyklų kainos kandžiojasi, tėvai tikina – nepataupysi:

„Šiaip skaudžiai, tada mes jau savo vasaros atostogas kaip tėvai planuojame siauriau, truputį susispaudę, bet vis tiek išvažiuosime. Stovyklos – prabangus reikalas.“

„Kaip ir verta iš tikrųjų, o tie brangimai atsiperka. Susipažįsta, draugų, draugių susiranda.“

„Bandysime leisti, nes vaikams naudinga, išmoksta savarankiškai pabūti, atitrauki nuo kompiuterio, nuo telefono.“

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus vaikų ir jaunimo centre stovyklų pasirinkimas išties labai platus – nuo meninių užsiėmimų iki sportinių stovyklų gamtoje, šokių. Didžioji dalis stovyklų skirta pradinukams, nes poreikis juos užimti yra pats didžiausias. Vaikų ir jaunimo centro atstovai pripažįsta, kad infliacija pakoregavo ir stovyklų kainas.

„Lyginant su praėjusiais metais kainos Lietuvos vaikų ir jaunimo centro stovyklose pakilo ne daug. Tai yra pamaina paprastai tęsiasi 5 dienas, tai pakilo 8 procentais arba 10 eurų“, – teigia vaikų ir jaunimo centro atstovė Jūratė Janavičienė.

Tiesa, kelialapių į stovyklas pardavėjai fiksuoja dar didesnį brangimą. Tikina, kad labiausiai to prisidėjo pastaruoju metu į viršų kopusios kuro ir maisto kainos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kainos iš tikrųjų pakilo ir šoktelėjo į viršų. Matome tą labai akivaizdžiai, galėčiau sakyti, kad apie 20–30 procentų, matome tą su pernai metais. Stovyklų kelialapiai pabrangę“, – tvirtina „ZigZag Travel“ pardavimų vadovė Lina Juzakėnienė.

Itin populiarios stovyklos prie jūros, taip pat gamtoje: karinės, skautiškos stovyklos. Paklausios ir meninės krypties – tapybos, keramikos, rankdarbių. O kai kurie tėvai vaikams perka vasaros išvykas ir į užsienį – Bulgariją, Kroatiją, Italiją.

„Jeigu pirkti kelialapius iš anksto, jie yra pigesni ir galima sutaupyti 20–30 procentų. Kovą balandį buvo nuo 600–800 eurų, tai jau dabar nuo 700 iki 900 eurų“, – sako L. Juzakėnienė.

REKLAMA

Visgi yra ir tokių tėvų, kurie taupo ir skaičiuoja kiekvieną eurą. Kauno moksleivių tėvai suskubo pasinaudoti galimybe ir savo vaikus vasarą bandė užregistruoti į nemokamas arba dalinai kompensuojamas miesto savivaldybės vasaros stovyklas.

Vos tik startavo registracijos sistema, kai kurie tėvai liko it musę kandę. Esą po kelių minučių registracijos sistemoje visos vietos jau buvo išgraibstytos.

„Mes ir matėme, kad mes priėmėme virš 2000, o registravosi virš 6000. Tai matome, kad didelis buvo poreikis, jei galimybės bus išnaudotos ir kitos, kaip minėjau, užimsime virš 4000“, – teigia švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.

Tad stovyklų poreikis šiemet yra didžiulis. Kauno miesto savivaldybė skyrė daugiau kaip 200 tūkstančių eurų, kad vaikai vasarą būtų užimti ir neslampinėtų šaligatviais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų