REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Meilei amžius nesvarbu. Todėl meilės reikalai, pradėję rūpėti dar vaikų darželyje, vėliau lydi visą gyvenimą. Kaip į savo atžalos meilės nuotykius turėtų reaguoti mama?

REKLAMA
REKLAMA

Mažylių meilė

Pirmoji meilė aplanko tikrai ne paauglystėje, kur kas daugiau vaikų ją patiria sulaukę 5-8 metų amžiaus, švelnūs jausmai gali aplankyti ir dar anksčiau. Šios meilės prisiminimai neretai išlieka visą gyvenimą. Laimė, tokio amžiaus vaikams meilė paprastai neigiamų įspūdžių nepalieka.

REKLAMA

Patarimas mamai: Ar verta susirūpinti, jei jūsų mažylis akivaizdžiai įsimylėjo? Ne! Tik šioks toks atsargumas nepakenks: stenkitės pati neskatinti jo meilės „žygių“ ir stebėkite, kad vaiko elgesys neįgytų seksualinių išraiškų.

Pirmieji išbandymai

Pirmieji didesni meilės išbandymai ateina sulaukus 9-12 metų. Tai gali būti jau ir kiek skausmingesnė meilės patirtis, lydima pavydo ir nusivylimo.

Patarimas mamai: Pamėginkite šiuos vaiko jausmus išnaudoti kaip dar vieną progą rimtam pokalbiui. Apie tai, ką reiškia rūpintis mylimu žmogumi, bet jo nesisavinti ir nereikalauti iš jo būtinai atsakyti į jausmus. Be to, šiame amžiaus tarpsnyje ypač svarbu pamokyti vaiką elgtis deramai ir iš meilės nekrėsti kvailiausių dalykų, dėl kurių vėliau teks gailėtis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasimatymų laikas

Prasidėjus paauglystei daugelis vaikų jau pereina ir į pasimatymų, „susitikinėjimo“ etapą, susiranda porą. Seksualumas tokiuose santykiuose gali skleistis gana greitai, taigi tėvai stoja akis į akį su didžiausiomis savo baimėmis.

Patarimas mamai: Visomis išgalėmis skatinkite vaiką nepamiršti savo draugų, pomėgių. Neleiskite jam nerti į santykius stačia galva ir tapti priklausomu ar priklausoma nuo savo jausmų objekto.

Pirmasis išsiskyrimas

Jis dažniausiai ištinka arba paskutinėse mokyklos klasėse, arba pirmaisiais studijų metais. Deja, šie neigiami pirmosios meilės įspūdžiai jau gali būti itin skaudūs ir traumuojantys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patarimas mamai: išklausykite, supraskite, nesmerkite, palaikykite. Ir – dėmesio! – stebėkite, ar neatsiras nerimą keliančių ženklų. Kurį laiką liūdėti, gedėti buvusios meilės – normalu. Tačiau atslūgus nusivylimo bangai turėtumėte pastebėti pirmuosius, nors ir labai mažus, grįžimo į savo ankstesnįjį „aš“ požymius. Jei vaiko neviltis nesitraukia ar netgi didėja – kreipkitės pagalbos į specialistus.

Pirmasis pasimatymas

Pasak statistikos, pirmojo pasimatymo jaudulį dauguma vaikų patiria sulaukę maždaug 15. Situacijų būna įvairių: vieniems toks pasimatymas tampa slaptu nuotykiu, jei įtaria, kad tėvai tokiam žingsniui nepritars, kiti džiugiu laukimu užkrečia visą šeimą.

REKLAMA

Patarimas mamai: Nustatykite aiškias pasimatymų taisykles. Aptarkite su vaiku, koks elgesys leistinas ir koks – ne. Tai pasakytina ne tik apie seksualinių nuotykių ribas, bet ir apie saugumą: reikalaukite, kad vaikas informuotų, kur vyks pasimatymas, kiek laiko užtruks, jei reikia – raginkite ir skatinkite susitikti viešose vietose, kur porelė bus ne viena, o tarp kitų žmonių ar draugų būryje.

Tikroji meilė

Iš esmės sunku tiksliai įvardyti, kuri gi meilė yra „tikra“, o kuri – „nelabai“. Vis dėlto statistika rodo, kad dažniausiai vaikai tą tikrąją, didžiąją meilę patiria sulaukę 15-17 metų. Tuo metu ir dvasiniai išgyvenimai, ir seksualinė trauka būna itin stipri. Taigi net jei jums atrodo, kad dabartinė vaiko meilė – dar nerimta, turėkite omeny: jūsų atžala taip nemano.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų