REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konstituciniam Teismui (KT) ketvirtadienį išaiškinus, kad tam tikros aukštųjų mokyklų valdymą ir studentų finansavimą apibrėžiančios Mokslo ir studijų įstatymo nuostatos prieštarauja Konstitucijai, šis aukštąjį mokslą reguliuojantis teisės aktas turės būti keičiamas iš esmės, teigia Seimo narys socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentaro nuomone, KT, nurodydamas aiškų Mokslo ir studijų įstatymo prieštaravimą Konstitucijai, parodė, jog dabartinė aukštojo mokslo tvarka neatitinka svarbiausių teisinių nuostatų, todėl apie smulkias įstatymo pataisas, kaip kalbėjo švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, negali būti jokių kalbų.

REKLAMA

„Nebus tik mažų pataisų, nes įstatymų leidėjui reikia įgyventi aukštojo mokslo doktriną apskritai. Raginčiau visuomenę parodyti balsą, kad Seimo nariai vykdytų aiškias Konstitucijos nuostatas“, - penktadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo V. P. Andriukaitis.

Savo ruožtu komentuodamas KT sprendimą švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius kalbėjo, kad toks Konstitucijos nuostatų išaiškinimas nekelia grėsmės aukštojo mokslo reformai.

REKLAMA
REKLAMA

„Reforma bus vykdoma toliau“, - sakė ministras ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje. Jos metu ministras išsakė savo abejones KT teisėjų nešališkumu - pasak G. Steponavičiaus, septyni iš devynių KT teisėjų darbo santykiais yra susiję su universitetais, kurie tiesiogiai suinteresuoti bylos baigtimi.

Tokie G. Steponavičiaus ir Seimo nario konservatoriaus Manto Adomėno pareiškimai, V. P. Andriukaičio nuomone, diskredituoja Seimo narių vardą. Dėl to ne pirmą kartą KT atžvilgiu kritiškais pasisakymais garsėjantis M. Adomėnas turėtų sulaukti „jei ne apkaltos, tai bent rimto svarstymo“, o vieni aukštojo mokslo reformos autorių G. Steponavičius ir Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto vadovas Valentinas Stundys turėtų pradėti svarstyti apie atsistatydinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu G. Steponavičius po šio KT sprendimo pats neatsistatydins, jo Seime neabejotinai laukia interpeliacija, to paties gali tikėtis ir Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas V. Stundys“, - sakė V. P. Andriukaitis.

Jo teigimu, V. Stundys ir G. Steponavičius savo politiškai angažuotais veiksmais, žinodami teisines pasekmes, ignoruodami KT sprendimus įstūmė valstybę į teisiškai labai keblią situaciją ir už tai turi susilaukti politinės atsakomybės.

V. P. Andriukaitis pat suabejojo Prezidentės Dalios Grybauskaitės teisininkų autoritetu, priminęs, kad Prezidentė šį įstatymą pasirašė, nors dėl jo konstitucingumo buvo didelių abejonių. V. Andriukaičio manymu, D. Grybauskaitės komanda „turėtų dirbti kruopščiau“.

REKLAMA

Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas Remigijus Žaliūnas spaudos konferencijoje pastebėjo, kad tokių KT išvadų tikėjosi daugelis rektorių. Pasak jo, išvados „atitinka didžiąją universitetų chartijos dvasią, sutvirtina jų autonomiją, nepalieka daug erdvės politikams“.

R. Žaliūno teigimu, jis netgi džiaugiasi, kad 2009 m. toks Mokslo ir studijų įstatymas buvo priimtas, kadangi tai sudarė sąlygas KT išaiškinti, kas yra gerai besimokantis studentas, kas yra aukštojo mokslo autonomija. Pasak jo, tai leidžia tikėtis, kad ateityje aukštasis mokslas Lietuvoje bus tvaresnis ir pastovesnis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų