REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs ilgametis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vadas, dabar atstovaujantis Lietuvai Europos Parlamente Vytautas Landsbergis būsimai koalicijai linki dirbti Lietuvos naudai, o ne siekti įgyvendinti savo asmeninius interesus. Prieš rinkimus įvardytas kaip vienas iš kandidatų į užsienio reikalų ministro postą, profesorius kol kas neatsako, ar imtųsi Lietuvos diplomatijos vadovo pareigų. Apie tai – „Balsas.lt“ interviu su V. Landsbergiu.

REKLAMA
REKLAMA

Apie užsienio...

Ar sutiktumėte tapti užsienio reikalų (UR) ministru, jei Jums būtų pasiūlyta?

Tada galvočiau.

Kaip partijos vadovybė vertina Jūsų galimybes užimti šias pareigas?

Aš to tikrai nežinau. Esu gana ilgai ne Lietuvoje ir neturėjau jokių pokalbių su vadovybe paskutiniu metu.

REKLAMA

Jeigu nuspręstumėte atsisakyti tapti UR ministru, kurį bendrapartietį norėtumėte matyti šiame poste?

Aš nenoriu jokių pavardžių minėti. Tai būtų atskiras mąstymas ir svarstymas.

Kalbama, kad UR ministro portfelis gali būti atiduotas ne partijos nariui, o karjeros diplomatui. Ar galimas toks scenarijus?

Ne, aš tikrai šito klausimo nesvarstau ir jokių kandidatūrų nesvarstau. Jūs manęs neįvelsit į šitą problematiką (juokiasi).

REKLAMA
REKLAMA

O Jūsų nuomone, UR ministru turėtų tapti partinis žmogus?

Jokios nuomonės neturiu. Turi būti pakankamai tinkamas žmogus.

Šią savaitę TS-LKD nepasirašė partijų susitarimo dėl užsienio politikos. Ar tai reiškia, kad konservatorių Lietuvos užsienio politikos vizija skiriasi nuo kitų partijų?

Kiek aš žinau, tai ten nebuvo taip, kad visos partijos dirbo ruošdamos tokį dokumentą. Jis buvo ruošiamas valdančios partijos, buvo konsultuojamasi ir su mūsų partija... Tai labai užsitęsė, ir liko nenuspręsta. Dabar, kai jie (socialdemokratai – aut.) pralaimėjo rinkimus, jie staiga paforsavo. Tačiau tai yra pavėluotas dalykas daugeliu atžvilgių ir nebeturintis tos reikšmės, kurią būtų turėjęs prieš rinkimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiandien pasirodė pranešimas, kad Lietuva gali blokuoti derybų dėl partnerystės sutarties tarp Europos Sąjungos ir Rusijos pradžią. Ar tai būtų teisingas Lietuvos poelgis?

Aš norėčiau, kad Rusija neblokuotų tos pradžios. Jeigu Rusija pati blokuotų nevykdydama susitarimų, įsipareigojimų, duoto žodžio, tai tektų apgailestauti.

...ir vidaus reikalus

Kaip vertinate naująją koaliciją?

Geriausia iš visų galimų.

Oponentai jai pranašauja trumpą valdymo laiką...

Oponentai turbūt tą pranašavo, kai tik sužinojo pirmus rezultatus. Pretendavo patys formuoti daugumą, bet į juos ir jų politinį vietinės reikšmės interesą nelabai verta kreipti dėmesio. Aš linkęs žiūrėti į valstybės interesą. Valstybės interesas būtų išlaikyti šitą koaliciją kiek galima stabilesnę. Ir būtent linkėčiau – kad visi koalicijos dalyviai taip žiūrėtų. Ne į kokius nors partikuliarinius interesus, o į tai, kas geriau šiuo metu mūsų valstybei.

REKLAMA

Kaip vertinate faktą, kad du iš keturių koalicijos partnerių vadų yra teisti?

Aš niekada apie tai nemąsčiau. Faktiškai tai yra jų ir jų partijų problema. O jeigu jie ėjo su tomis partijomis ir teistumais ir gavo pakankamą rinkėjų pasitikėjimą, tai tokia yra padėtis tiesiog. Faktas. Nėra ką vertinti. Yra toks oras šiandien. Ką čia vertinti?

Prieš kelias savaites viename interviu Darbo partiją įvardijote kaip vieną iš koalicijos prieš TS-LKD narių, tačiau dabar ji žada paramą būsimiems valdantiesiems. Kaip manote, kodėl?

REKLAMA

Aš nežinau, kodėl. Klauskite jų – jie būtų pats geriausias adresatas. Klauskite Uspaskicho arba, jeigu ten yra dar kokių nors žmonių nei vien Uspaskichas, kurie sprendžia. Mes nežinom nei jų struktūrų, nei sprendimo priėmimo būdų, nei kas kokią politiką daro. Pareiškimais yra taip pat daroma politika. O tie ketinimai tai būtų dar tik spėliojimas. Niekas negali uždrausti remti. Gali būti priiminėjami sprendimai, kuriuos, pavyzdžiui, rems ir socialdemokratai. Kas turėtų dėl to piktintis arba uždrausti?

*****

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai prieš Seimo rinkimus V. Landsbergį  įvardijo kaip šešėlinį užsienio reikalų ministrą. Šalia jo kaip kandidatai buvo minimi Seimo Užsienio reikalų komiteto nariai Audronius Ažubalis ir Emanuelis Zingeris. Nors, pasak „Balsas.lt“ šaltinių, nė vienas iš jų realiai nebepretenduoja į UR ministrus.

Šiandien Seime, Prezidento salėje, vyksta oficialios derybos dėl valdančiosios koalicijos sudarymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų