• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs Europos centrinio banko vadovas Wimas Duisenbergas (Vimas Duisenbergas) ketvirtadienį (10.23) transliuotame televizijos interviu pareiškė nesijaudinąs dėl euro ir JAV dolerio keitimo kurso.

REKLAMA
REKLAMA

W. Duisenbergas, kurį Europos centrinio banko (ECB) pareigose šį mėnesį pakeitė prancūzas Jeanas Claude’as Trichet (Žanas Klodas Trišė), taip pat teigė tikįs, jog euro zonos ekonomika augs.

REKLAMA

Paklaustas, ar dėl ir toliau žemo JAV dolerio kurso reikėtų nerimauti, W. Duisenbergas televizijai "Bloomberg" teigė, kad, atsižvelgiant į euro zonos dydį, eksportas bendroje ūkio struktūroje nebėra toks svarbus kaip praeityje. "Ne, mes dėl to nesijaudiname, - sakė olandų bankininkas. - Dabar išorinių veiksnių įtaka yra neabejotinai mažesnė, nei buvo praeityje. Euras dabar grįžo ten, kur ir buvo, kai aš pradėjau (dirbti ESC vadovu)".

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu euras kainuoja apie 1,18 JAV dolerio. Toks kursas yra labai artimas gegužę ir birželį užfiksuotam 1,19 dolerio už eurą rekordiniam lygiui.

W. Duisenbergas tvirtino, kad euro zonos ekonomika, kuri pirmąjį ketvirtį neaugo, o antrąjį sumažėjo, iki šių metų pabaigos turėtų įsibėgėti. "Padėtį vertinu gana optimistiškai, - televizijos interviu teigė bankininkas. - Tai vyksta lėtai, tačiau teisinga kryptimi".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį "Bloomberg" savo tinklapyje skelbė, esą W. Duisenbergas "labai pasitiki" 12 valstybių jungiančios euro zonos atsigavimu, tačiau transliuotame interviu bankininkas to nesakė.

"Manau, kad visa Europa ir Vokietija taip pat kitais metais pasieks didžiausią potencialų augimo lygį", - prognozavo buvęs ECB vadovas. Banko skaičiavimais, didžiausias potencialus euro zonos prieaugis, neatsižvelgiant į infliaciją, yra 2-2,5 proc.

REKLAMA

"Antrąjį kitų metų pusmetį pasieksime atsigavimo etapą, kuriame būsime ir 2005-aisiais", - sakė W. Duisenbergas.

Jis atsisakė komentuoti euro zonos palūkanų normų lygį ir tepasakė, kad jos yra rekordiškai žemos. ECB paliko galioti 2 proc. pagrindinę refinansavimo normą, kurią nustatė birželio mėnesį. Spartėjantis ūkio atsigavimas paskatino rinkų spėliones, kad dar šiemet palūkanų normos gali būti padidintos. Tačiau kiti ekspertai tvirtina, kad nevertėtų atmesti ir dar didesnio mažinimo galimybės.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų