Trečiadienį vykusiame Pasaulio kurčiųjų vyrų krepšinio čempionato pusfinalyje Lietuvos rinktinė ir vėl džiaugėsi puikia pergale. Užtikrintai rezultatu 44:29 įveikę Izraelio rinktinę Lietuvos krepšininkai iškovojo bilietą į čempionato finalą.

Šeštadienį finale lietuviai susitiks su Jungtinių Amerikos Valstijų rinktine.

Lietuviai savo pranašumą pusfinalyje demonstravo jau nuo pirmųjų mačo minučių. Įpusėjus pirmajam kėliniui Lietuvos rinktinė buvo 9:0 priekyje, o pirmuosius savo taškus tada Izraelis pridėjo tik baudų metimais.

Po dviejų kėlinių lietuviai turėjo dviženklį pranašumą ir į ilgąją pertrauką ėjo rezultatu 21:9. Po trečiojo kėlinio Izraelis nuo lietuvių atsiliko jau 23 taškais, o pasivyti priešininkams Lietuvos rinktinė neleido iki pat mačo pabaigos.

„Labai džiaugiuosi, kad patekome į finalą. Šio pasaulio čempionato lygis yra labai aukštas, stiprios komandos, todėl tikrai didžiuojuosi savo komanda – vyrais ir visu personalu, kurie prisidėjo prie šios pergalės“, – kalbėjo kurčiųjų rinktinės treneris R. Rakutis.

Lietuviai dvitaškius pusfinalyje mėtė beveik 46 proc. tikslumu (11/24). Daugiausiai taškų – 16 – į priešininkų krepšį sumetė Benas Šimanauskas, po 9 taškus pridėjo Laurynas Pumputis ir Deividas Gindrūnas.

Krepšininkus su puikia pergale pusfinalyje pasveikino ir Lietuvos respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.

„Sveikinu Lietuvos kurčiuosius krepšininkus, kurie ką tik iškovojo užtikrintą pergalę pasaulio čempionato pusfinalyje. Didžiausios sėkmės finale!“ – „Facebook“ paskyroje rašė prezidentas.