• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo nariams, be pateisinamos priežasties praleidusiems daugiau negu vieną posėdį, siūloma rengti apkaltą.

REKLAMA
REKLAMA

Tokią nuostatą Seimo statute siūlo įteisinti Seimo Pirmininkė Irena Degutienė ir Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.

REKLAMA

"Sutarėme, kad turi būti numatytos labai griežtos sankcijos. Be pateisinamos priežasties praleidus vieną posėdį būtų aiškios piniginės sankcijos - išskaičiavimai iš atlyginimo, o gal net ir viso atlyginimo atskaitymas už vieno posėdžio praleidimą, o jeigu praleidai daugiau nei vieną - tai tada apkalta", - žurnalistams sakė I. Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA

Jos duomenimis, yra tokių parlamentarų, kurie per mėnesį nėra dalyvavę nei viename komiteto posėdyje, bet jie neturi jokios juridinės atsakomybės. "Galima kalbėti tik apie jų moralinę atsakomybę", - sakė I. Degutienė, kalbėjusi apie būtinybę sudrausminti parlamentarus.

"Jeigu Jūs neateinate į darbą vieną dieną, antrą dieną, trečią dieną be pateisinamos priežasties, tai paprastai darbdavys jus atleidžia arba bent jūs gaunate kokią nors drausminę nuobaudą - įspėjimą. Jeigu dar kartą tai pasikartoja, tai tikrai su tavimi niekas nesiskaitys, ar tu privačiame sektoriuje dirbi, ar valstybiniame, toks žmogus atleidžiamas iš darbo", - sakė I. Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Seimo vadovės, šiuo metu Seimo statutas yra labai liberalus ir pagal jį nėra jokių galimybių nubausti vieną ar kitą Seimo narį padarius tam tikrus nusižengimus.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija įpareigota iki kovo 1 d. skubiai pateikti Statuto pataisas, kuriose būtų aiškiai sugriežtinta Seimo narių atsakomybė už pravaikštas, balsavimą už kolegas bei už viešųjų ir privačių interesų pažeidimą.

REKLAMA

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas A. Salamakinas, remdamasis ES šalių patirtimi, sakė, kad tam, kuris paliko balsavimo kortelę darbo vietoje, reikėtų nubraukti 30 proc. atlyginimo už vieną balsavimą. Lygiai tiek pat - 30 proc. atlyginimo jis siūlė atimti ir iš to, kuris balsavo už kolegą.

"Jeigu tai būtų taikoma A. Sacharukui už 13 balsavimų, tai jis 4 mėnesius dirbtų be atlyginimo",- sakė A. Salamakinas.

REKLAMA

Žurnalistų kalbintas Seimo frakcijos "Viena Lietuva " seniūnas Aleksandras Sacharukas sakė, kad pritartų tokioms Statuto pataisoms. "Pritariu, be abejo. Jeigu visiems Statutą taikys vienodai, aišku pritariu, dirbsiu be atlyginimo", - sakė A. Sacharukas.

Jo teigimu, "Vienos Lietuvos" frakcija nėra daugiausiai pažeidusi vienasmeniškumo principo, kitos frakcijos daug daugiau yra pažeidusios šį principą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Tai daugiau A. Valinsko kerštas, jis išskiria "Vienos Lietuvos" frakciją, kiti gal nelabai", - mano A. Sacharukas.

Šiam parlamentarui, balsavusiam už savo frakcijos narį Liną Karalių, kuris leido laiką Tailande, grasinama apkalta.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko A. Salamakino duomenimis, per šią kadenciją komisija svarstė apie 4-5 atvejus, kai Seimo nariai balsavo už kitus. "O kiek jų nepagauta, tai, manau, reikėtų dauginti turbūt iš 20", - trečiadienį po susitikimo su Seimo Pirmininke I. Degutienė sakė A. Salamakinas.

Žiniasklaidos duomenimis, opozicijos lyderis, Seimo frakcijos "Tvarka ir teisingumas" seniūnas Valentinas Mazuronis, šios frakcijos nariai Rimas Antanas Ručys, Ona Valiukevičiūtė, socialdemokratas Andrius Šedžius irgi yra balsavę už kolegas.

Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų