• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už pietus atsiskaito paskutiniais litais

Ekonomistai prognozavo, kad pereiti prie naujos valiutos, euro, bus bene sudėtingiausia vaikams, nes jie dar neturi finansinių įgūdžių. Tačiau pasirodė, kad būtent vaikai daug lengviau prisijaukina eurą. Mokiniai

REKLAMA
REKLAMA

Mokyklų valgyklų darbuotojos su nerimu laukė sausio pradžios, kai bus galima atsiskaityti dviem valiutomis, tačiau viskas vyko gana sklandžiai. U. Mikaliūno nuotr.

REKLAMA

 

Krapštė taupykles

Mokyklose veikiančių valgyklų darbuotojos su nerimu laukė pirmųjų sausio dienų, kai po atostogų grįš mokiniai, tačiau daugelis baimių nepasitvirtino. Nors per pertraukas nusidriekė ilgesnės nei įprastai eilės, o kai kurios maitinimo įstaigos pritrūko euro centų, valgyklų darbuotojos tikino, kad diena praėjo sklandžiai.

„Žemynos“ progimnazijos valgyklos vedėja Irutė Strolienė teigė, kad mokiniai už pietus atsiskaito ir litais, ir eurais. Tiesa, buvo ir tokių, kurie iš taupyklių sukrapštė visus smulkius centus. Nors pagal įstatymą prekybininkai ir paslaugų teikėjai gali priimti iki penkiasdešimties monetų, darbuotojos neatsisakė ir kapšelių su baltais centais.

REKLAMA
REKLAMA

„Nemažai mokinių atsiskaito eurais, bet didesnioji dalis – vis dar litais. Kiti, supylę į maišelius, atsinešė vien baltus centus, pavyzdžiui, atskaičiavo du litus po vieną centą. Kai kurie naudojasi tokia situacija ir ištuština savo taupykles. Bet ką padarysi, atkentėsime“, – „Sekundei“ sakė I. Strolienė.

Didesnė problema ta, kad po Naujųjų metų šiek tiek pabrango maisto produktai, tačiau patiekalų kainos liko tos pačios – viskas buvo perskaičiuota pagal oficialų lito ir euro santykį. Tad kaip reikės toliau už tą pačią kainą maitinti vaikus – galvosūkis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kainų tikrai nekeitėme, palikome tokias pat, žinoma, tik eurais, tačiau gavusi maisto produktus pastebėjau, kad daugelis iš jų kainuoja daugiau – kas dvidešimt, o kas visu aštuoniasdešimt centų. Tad ateityje spręsime, ar nereikės peržiūrėti ir patiekalų kainų“, – paaiškino I. Strolienė.

 

Nusidriekė eilės

Kaip teigė „Vyturio“ progimnazijos valgyklos vedėja Neringa Jasaitė, jie jau įpratę, kad vaikai už pietus atsiskaito smulkiomis monetomis, iškrapštytomis iš taupyklių ar tėvų kišenių. Todėl nestebina pilnos saujos centų. Gerai tai, kad moksleiviai, net ir atsiskaitydami smulkiomis monetomis, visada tiksliai atskaičiuoja sumą.

REKLAMA

„Ir dabar atsiskaito smulkiais centais, bet mes to nesureikšminame ir tikrai nepykstame. Visada taip būdavo“, – sakė vedėja.

Kai kurių valgyklų darbuotojos pritrūko smulkių euro centų, tačiau mokiniai, iš anksto pasirūpinę monetų, draugiškai pagelbėjo. U. Mikaliūno nuotr.

Jos teigimu, pirmąją dieną po atostogų viskas gana sklandžiai klostėsi, nes valgykloje budėjo mokytojos, o vaikai stengėsi iš anksto pasiruošti reikiamą sumą litų ar eurų. Nebuvo ir stambių kupiūrų. Tik vienas berniukas davė dešimties eurų banknotą – visos savaitės kišenpinigius. Ir nors teko šiek tiek ilgiau pastovėti eilėje, nepatenkintųjų nebuvo.

REKLAMA

„Iš anksto pasidarėme atskirus skyrelius litams ir eurams, vos vienas kitas atvejis buvo, kai teko atiduoti grąžą litais, o ne eurais, nes negalėjome apvalinti. Mums skaičiuoti gal buvo sunkiau nei vaikams. Jie daug greičiau prisitaikė prie naujos valiutos. Neteko matyti tiek džiaugsmo vaikų veiduose, kai gavo grąžą naujais pinigais. Jiems vis dar sunku patikėti, kad už vieną eurą galima pavalgyti ir dar grąžos sulaukti“, – šypsojosi N. Jasaitė.

„Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos valgyklos vedėja Angelija Vaišvilienė taip pat tvirtino, kad bent jau pirmąją dieną pagrindinis nepatogumas buvo tas, jog mokiniams teko kiek ilgiau pastovėti eilėje. Tiek vaikai, tiek valgyklos darbuotojos dar pratinasi prie naujos valiutos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iš anksto ruošėmės šiems pokyčiams, iš bankų užsisakėme daugiau smulkių pinigų, tad problemų nekilo. Visi labai tvarkingai atsiskaito, aišku, dirbti sunkiau, pinigai maišosi, reikia atidžiai skaičiuoti. Tai darome kartu su vaikais. Todėl kiek ilgesnės ir eilės, net aš pati stojau prie kasos“, – sakė A. Vaišvilienė.

 

Pinigus keitė vaikai

„Šaltinio“ progimnazijoje veikiančios valgyklos vedėja Rasa Sabeckienė prisipažino, kad sausio pradžios, kai bus galima atsiskaityti ir litais, ir eurais, laukė su nerimu, tačiau, jos nuostabai, viskas prasidėjo gana sklandžiai. Gal įtakos tam turėjo ir tai, jog praėjusių metų pabaigoje klasių auklėtojos ir mokytojos moksleivius paruošė naujos valiutos atėjimui, buvo informuoti ir tėvai, kad, esant galimybei, vaikams duotų smulkių eurų.

REKLAMA

„Net keista buvo, kad praktiškai visi pradinukai ir penktokai turėjo eurų, o vyresni mokiniai – visaip. Labai bijojau šio laikotarpio, tačiau pirmoji diena praėjo sklandžiai, nors prie kasos dirbau viena. Ir spūsčių tikrai nebuvo, kai kurios mokytojos kiek anksčiau paleido vaikus iš pamokos. Tiesa, buvau pritrūkusi smulkių euro monetų grąžai, to niekada nėra buvę su litais, tačiau vaikai draugiškai iškeitė“, – pasidžiaugė R. Sabeckienė.

M. Karkos pagrindinės mokyklos valgyklos vedėja Rita Matijošienė taip pat prisipažino, kad sausio pradžios laukė su baime, tačiau viskas vyko sklandžiai. Daugelis mokinių už pietus mokėjo eurais ir turėjo susiskaičiavę tokią sumą, kiek kainuoja patiekalas.

REKLAMA

„Labai bijojome, bet viskas gerai. Gal tik per pirmąją pertrauką nusitiesė ilgesnė eilutė, kol įpratome prie naujų pinigų. Jau prieš Naujuosius metus vaikai iš taupyklių iškrapštė visus centus, tad dabar daugelis atsiskaitė eurais, ir smulkiais, tad praktiškai grąžos nereikėjo“, – sakė R. Matijošienė.

 

Lina DRANSEIKAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų