Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Bravo-bravo, jus jau sukurete brandzia, bebaigiancia isnykti ziurkiu civilizacija...
Melu grįsta "reforma" nuo pradžios iki galo...
Žr. ir mokslasplius.lt/lms
Panašu, kad studentų vadai nori, kad universitetai būtų taip "gerai" tvarkomi ir "klestėtų" kaip dabar paskirtųjų direktorių valdomos vidurinės mokyklos.

TOKIO valdymo, net į jį panašaus, koks numatytas naujame mokslo ir studijų įstatymo projekte, kokį stumia Daujotis, Janulaitis, Žalys ir Co, nėra nei vienoje Europos valstybėje. Jei daugumą universiteto ar instituto tarybos sudarytų pašaliniai, taryba būtų visiškai neveiksni. Tai jau Lietuvoje patikrinta. Pvz., mokslo institutų tarybose, net Lietuvos mokslo taryboje partneriai beveik nedalyvauja. Net kvorumą sunku surinkti.
Tokio valdymo modelio, net panašaus į jį, nėra nei Estijoje, kuri keliolika metų priekyje Lietuvos, nei Slovėnijoje, kuri lenkia Lietuvą dešimtmečiais, nei Latvijoje, Lenkijoje, Čekijoje ir kt.
Siūlomas modelis - "valstybininkų" universitetų užgrobimo planas. Korupcinės sistemos (maža, niekam neatsakinga, nesuinteresuota, rektoriaus lengvai valdoma taryba) kūrimo, turto pasisavinimo planas.
Kai tokį modelį įgyvendins estai, ir pas juos tai psiteisins, tai kokių 10 metų po to galėsime apie tai diskutuoti ir Lietuvoje. O esant dabartiniams Lietuvos valdininkams - tai būtų nacionalinė katastrofa.
Tik institucijų SAVIVALDA išgelbėjo mokslą ir studijas visiško skurdinimo metu. Lietuvoje mokslas, studentai, doktorantai rūpi tik mokslininkams ir dėstytojams. Grupuotei rūpi tik „reformos“.
Kadangi universitetas cia jums ne degaline, valdymo modelis turi buti toks:
1. Rektorius renkamas iki gyvos galvos
2. Rektorius skiria pirmaji prorektoriu taip pat iki gyvos galvos
3. Rektoriu renka senatas, kuri sudaro pirmas prorektorius ir profesoriai, vyreni nei 75 metai
4. Rektorius neatsiskaito niekam, nes jis niekada neklysta







Gerb. žurnalistams - tai kur čia reforma? Kur jos esmė? Toliau marinuoti studentus tame pačiame drumstame skystyje vargu ar gali būti pavadinta reforma. Mano išvada - universitetai kaip buvo, taip ir lieka uždara sistema, neįsileidžiančia svetimų, piktavalių, ir kitokių skersvėjų, besikėsinančių ją tokią tobulą sugriauti. Matyt rektoriai turi stebuklingų galių, kaip senatus ir jų pačių rinkimo sistemą, dėl kurios ydingumo buvo nemažai pasisakymų, per vieną naktį paversti pačia geriausia ir tobuliausia. Iš visų mojavimų kumščiais išėjo didelis šnipštas...
Man atrodo, kad studentu formuluote "„Vyriausybe pataikauja siaurai akademinės nomenklatūros grupuotei“" yra ryniausia tiesa. Taciau taip kaip dabar siulo istatymo projektas, kad valdyti universiteta turi isoriniai suinteresuotieji fiziniai asmenys, yra taip pat didele korumpuota nesamone.
As siulau, kad universitetu valdymas butu formuojamas tokius budu:

1) Universiteto Rektorius yra renkamas visuotiniame darbuotoju, turinciu aukstaji issilavinima, susirinkime. Studentu atstovams skirti 10 procentu balsu.
2) Universiteto Senatas yra renkamas visuotiniame darbuotoju, turinciu mokslo laipsni (pedagogini varda), susirinkime.

Siu punktu neitraukimas reiskia, kad nuo universiteto valdymo yra nusalinama akademine bendruomene, is ju atimama teise rinkti, kas yra antidemokratiska ir gal net antikonstituciska.
Jei eiliniam Lietuvos pilieciui yra suteikta teise rinkti gerokai aukstesnius igaliojimus turincius Seima, Prezidenta, Savivaldybiu tarybas, tai kokiu gi pagrindu akademine visuomene su aukstuoju issilavinimu ir net turintys mokslo laipsnius yra nusalinti nuo tiesioginiu Rektoriaus ir Senato rinkimo.
Praktiskai sios placiosios demokratijos panaikinimas is 1991 m vasario 12 priimto Mokslo ir Studiju Istatymo paliko beteisius akademines bendruomenes narius ir kas salygojo visu siu ivairiu reformu, padarytu su aukstuoju mokslu, krize. Dabartiniame projekte vaziuojama tais paciais begiais, vadinasi turesime ir ta pati apverktina rezultata.
Visiskai nepriimtina ir visai nesuprantama, kas ir del ko kazkokiems isoriniams tarybos nariams suteikia teises, kurios atimtos is akademines bendruomenes? Tai aiskiai ves i dar gilesne korupcija ir baudziavine tvarka universitetuose.
Negaledami dalyvauti rinkimuose, akademines bendruomenes nariai yra nusalinami nuo kurybiskumo ir itakos universtetui ir kazkokie, su universitetu nesusije asmenys prades spresti jo likima? Is kur tokiu nesamoniu prisigalvojo?
Ka jau visai suniekinate akademine bendruomene?

Toki suniekinima gali organizuoti, atsiprasau, bet mano nuomone tik samoningu tikslu turintys vagys ar kitaip nesaziningi, trokstantys prisisiurbti prie valstybes biudzeto per universitetu finansavima.
Akademine bendruomene geriausiai zino kas ko vertas, tai del to akademines bendruomenes ir labiausiai bijo nesaziningu keslu turitys asmenys.
Nepaprastai prasau ir reikalauju neniekinti akademines bendruomenes. Grazinkite jiems tiesiogine balsavimo teise universitetuose.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų